Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 84
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    всеки телефон слет като му сложиш захранването тоест батерията трябва да задаржиш някое копче за да се включи.В момента най изгодно е поставянето на дйлер.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Аз съм с телефон и проблеми нямам.Само,че телефона е в специала кутия.Има палец с пружина и е вързан щифт с корда.Само един фалшив сигнал съм имал за цяла година.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    По-лесно е да се запоят две жици са някой от бутоните и да се програмира бутон за бързо набиране . да звънне при отваряне на кошера например.
    Броят на телефоните който трябва да се монтират също не е за пренебрегване . Колкото са кошерите толкова трябва да бъдат и телефоните, сим картите и захранванията. Когато дойде време да се презареждат сим картите ще се получи една дебела сметка та свят да ти се завие.
    По принцип има датчик който може да свърши работа .Работи като на акселерометъра на телефон или таблет като го бутнеш или наклониш и сработва също така е и безжичен батерията му издържа около две години при две сработвания на седмица. Използва се за охрана на картини LCD-та.Модела е Paradox GS250 но цената е висока 91.70 лв за един кошер.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Броят на телефоните който трябва да се монтират също не е за пренебрегване . Колкото са кошерите толкова трябва да бъдат и телефоните, сим картите и захранванията.
    .
    Не вярвам някой да краде само един кошер.Ако помъкне 20 и в тях има 3 с телефони, задачата за охрана е изпълнена.Друго ще е ако през нощта ги провери и остави тези с телефоните и замъкне само безащитните.Колега,ohranitelnateh nika, охраната на обекта е на принципа на охраната с минно поле.Не става въпрос за абсолютна , а за достатъчна защита.В минното поле не е необходимо да настъпиш всички , а една мина е достатъчна.Важно е времето за неутрализиране на защитата да е неприемливо за "противника".Ако е необходимо да проверяваш 100 кошера без да се задейства нито един от неизвестния за тебе брой телефони едва ли ще ти стигне времето да остане в тайна заниманието ти.Това за броя телефони.
    Презареждане на картите.
    Веднъж активирана картата тя само ще бъде избирана на определен период, няма да избира.Телефонът може да се включва за проверка когато пчеларят е на пчелина.Стари работещи телефони колкото щеш, а и ефтините от десетина лева също вършат работа.
    Поставянето на ключета ,датчици и т.н. е въпрос на опит и умения.В случая говорим само за принцип без конкретно решение.Конкретните решения ги вземат и изпълняват специалистите.И те трябва да ядат.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Веднъж активирана предплатена сим карта ако не се лъжа остава активна 11 месеца с възможност за изходящи повиквания и един за входящи.за да и удължиш периода трябва да я заредиш.
    За варианта с телефоните може да се помислни за захранване с акумулаторче 1.3Ач от алармена система на 12волта с няколко елемента да се свали до 3.9-4 волта и да се закачи директно на мястото на батерията за да изкара поне няколко седмици телефона в режим на готовност.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    В същност идеята е добра. Точно така съм направил при моята аларма. Отделна батерия за телефона. Дригото може да се скапе, но дори и тогава телефона трябва да работи, защото неговата заача е да ти се обади.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Абе колеги, пак ще ви питам : Правите ли разлика между охрана и сигнализация ?!?!?!?
    ....а знаете ли, че при задействане на подобно система ако отидете на пчелина си и в даден ваш имот се окажат едновременно крадец и собственик, оцелелия винаги е подсъдим, без значение кой, кой е????

    ....наистина ли мислите, че 100-200 кошера си заслужават минимум 6 год. лишаване на дете от родител ?!?!?!?

    Хубави са съвременните технологични чудеса, ама не сме държавата в която могат да се прилагат ......

    ...аз лично разчитам на невербалното убеждаване на съседи и съселяни относно собствеността ми и досега съм постигнал завидни успехи....толкова завидни, че съседи крадци ми звънят, без да ми знаят номера, за да ми кажат, че са забелязали рояк на дърво!!!!

    ....иначе по темата, PARADOX-а не са зле.....ама като секо нещо произлизащо от България....и в часност от Враца, си остава едно големо НО.......

    Пак ще си натъртя мисълта за системите за отдалечено наблюдение: Използването и прилагането на такива от гледна точка на мониторинг е полезно, даже много добро.....НО използването и подтикването за използване на такива за сигнализация с цел самолична охрана е косвено престъпление за търговеца продаващ такива!!!!....Продаващия не монтира такива с което си и измива ръцете пред закона....ползването е на собствена отговорност!!!

    Надявам се, че ми сфанахте мисълта???? wink;

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    А какво ти пречи като рабереш за неканени гости да звъннеш на 112?

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    А какво ти пречи като рабереш за неканени гости да звъннеш на 112?
    Нищо не пречи,още едно обаждане за статистиката,докато реагират хората ще си свършат работата.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    А какво ти пречи като рабереш за неканени гости да звъннеш на 112?
    нищо не пречи....освен 10 минути разговор с оператор, само за локализиране на обаждането и подаване на лични данни, и после иде вече лична оценка на оператора, относно вида на нуждата от спешно повикване и време за реакция.....сичко тва :по преценка на оператора :D ....ако междувременно некоа бабичка е изравнила границите, забрави за твойте кошери ....кога остане време...и ресурс за кошерите, може и да викнат милицията, за да заведе дознание срещу неизвестен извършител

    ти колко пъти звъне на 112 ????.....и какви са ти впечатленията относно обслужването ?!?!? wink; wink;

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •