Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 84
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Нарочно ви насочих към охраната на периметър. Причината е, че когато ти "писне" датчика на кошера, какъвто и да е той, вече е твърде късно, т.е. кошера вече е вдигнат. Време за реакция - никакво. Нито за теб нито за СОТ.А относно видеонаблюдението съвсем сериозно го обмислям. Има ли нападение и знаеш че не е фалшиво има достатъчно начини да активираш наличната армия сама да се пази, а тя го умее много добре и то с минимум средства.Но е необходимо да сложиш и няколко предупредителни табели.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Ето и конфигурация на техниката. Платка. PARADOX MG5000 ,GSM модул с комуникация по сериен порт.акумулатор трансформатор, Може да изпраща подробна информация за състоянието на цялата система чрез sms-и ,също така и да се управлява.
    Направих няколко проби с автомобилен шок сензор,резултатите са да добри само ме притеснява движението на големи трактори около пчелина да не сработят.
    Относно системата за наблюдение с камери открих малук рутер с поддръжка на usb 3G модем и може да се закачи директно за записващото устройство с който да се гледат дистанционно камерите.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Шок датчиците с които пробва пиезо ли са или магнитно динамични?
    Реагират ли при накланяне или само на удар?
    Кава им е цената?

    Рутера с IP камери ли ще работи?
    Може ли да се избегне записващо устройство на място и да се вържат камерите за рутера, а записа да е у нас през нета?
    Нужен ли е постоянен IP?
    Колко скорост на уплоуд ще е нужна ?

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Имам само пиезо в момента, не знам каква им е в момента цената.
    Относно видеонаблюдението може и с ip камери или с дивиар .Трафика е регулирием до 8мегабита в секунда.Камерите могат да будат закачени през суич към рутера.една айпи камера за външен монтаж инфрачервена подсветка е около 280 лв. Не е нужно да има статично айпи.Записа е на компютър и може да се гледа от телефон или таблет.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Абе пич, ohranitelnatehnika, опитваш се да продадеш едни неща тука, които не охраняват, а сигнализират....иначе казано, според БГ законодателството: писка ми твойта джаджа, отивам там, ловим ги крадците, трепем ги ....и отивам в затвора !!!!!
    ....е браво, опитваш се да изкараш пари чрез насилие...или осъждане за насилие !!!

    ...ииииии, много ти се молим, занапред, когато си рекламираш джиджавките, прави разлика, между охрана и сигнализация !!!!!
    Едното охранява за месечна такса, със съответни служители, а другото само те известява, че ако идеш за момента или ще станеш жертва или убиец!!!!!
    В тази връзка НИК-а с който си регистриран е подвеждащата търговска реклама!!!!
    Апропо, споменах реклама.....немаше ли некакви правила за рекламиране в този форум ?!?!?!?!?

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Малко си надул сумите за камерите Далеч не са толкова скъпи.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Mожете да проверите колко стръва една IP камера за външен монтаж с ИР подсветка по ценова листа на Сектрон ООД
    "Мегапикселова IP камера Ден/Нощ с вградено IR осветление с обхват до 30 м; 1.3 Мегапиксела (1280x960@25 кад/сек; HD 720p@25 кад/сек); 1/3'' Progressive Scan CMOS сензор; , светочувствителност 0.01 Lux (IR on); обектив 4 мм; механичен IR филтър; H.264/MJPEG dual stream компресия с регулируем обем на генерирания трафик; за външен монтаж (IP66),12Vdc/PoE HIKVISION DS-2CD2012-I" ? 122без ДДС

    Не искам да се заяждам с никой , дошъл съм със вашия форум за да мога да ви бъда полезен с нещо както вие на мен .
    До "Румен Димитров" аз няма да се засиля до твоя град да ти ги монтирам или продам нещата, нито до Пловдив,Стара Загора,София или където и да е.
    Аз съм от Варна. Ако някой сметне че мога да съм му полезен с нещо да ми се обади или пише.

    Не мисля че никнейма ми е подвеждащ за каквото и да е. Ако бях се регистрирал като "Медояд" щеше ли да е по-различно?
    Ако администраторите на този сайт сметнат за необходимо да преместят, заключат или изтрият темата.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Темата с нищо не е подвеждаща и съвсем не е излишна.Ще остане,а който няма интерес от нея просто да не я чете,но и да не се заяжда и спами.Има адрес и тлф.за връзка и който иска може да се възползва.
    ohranitelnatehnika,добре дошъл във форума,с каквото можеш помагай,споделяй,питай и не обръщай внимание на някой от потребителите,това им е в кръвта.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Да, все ще се намери някой да се заяжда, темата е много добра и ценна.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Понеже темата не е за раздел" Продава" и може да се коментира искам да добавя една идея от руския форум.
    Условие:
    Пчелинът ви да има покритие от мрежите на операторите на джи ес ем-и.
    Необходими:
    Ефтин или стар работещ дж ес ем ,микро ключе ,акумулатор или батерия по желание, активна карта.
    Скривате в кошера джи ес ем-а с предплатена карта чийто номер знаете.Захранването от акумулатора минава през ключето.При нежелано събитие джи ес ем апарата се включва от ключето.
    За да активирате системата вие сте набрали номера на скрития апарат и оператора ви е отговорил ,че този номер е извън обхват или изключен.
    Няколко минути след като ключето се включи и апарата заработи, същия оператор ви известява ,че номера който търсите може да бъде избран.
    Това е сигнал за действие. Ако не бъде открит и изключен апаратът е индикатор на местоположението на кошера по клетката от мрежата в която се намира.
    Предимства:
    Акумулаторът работи само след активиране на микроключето.На практика висока енергонезависимост на системата.
    Изключително ниска за ефективността си цена.
    Недостатък:
    Разчита на джи ес ем оператора, с всичките плюсове и минуси.
    Надявам се ,колегата ohranitelnatehnika,да оцени идеята.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •