Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 84
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колегата предполагам имаше предвид, че сензора за движение ще е само видео наблюдението за да не записва постоянно и да хаби ресурс.
    Аз съм с периметрова охрана и наистина иама фалшиви повиквания. Имам идея как да ги намаля значително, но ще пробвам и ако е резултатно ще споделя.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Датчиците са магнитни контакти няма датчици за движение основно заради фалшивите аларми и консумацията на ток.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz
    Колегата предполагам имаше предвид, че сензора за движение ще е само видео наблюдението за да не записва постоянно и да хаби ресурс.
    Аз съм с периметрова охрана и наистина иама фалшиви повиквания. Имам идея как да ги намаля значително, но ще пробвам и ако е резултатно ще споделя.
    Какво ползваш за периметъра ?

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Това зависи от капацитета на акумулатора. 6 Ач - 3-4 дни. Аз ползвам 40 Ач- 15-18 дни, като и сирената се захранва от него, а това сваля цената и няколко пъти. Питах за датчика, защото смятам за абсолютно излишно ползването му. По лесно е да се охранява периметър. По-скоро бих се замислил за видеонаблюдение. Съвременните комуникации дават възможност за това да следиш какво се случва на пчелина в реално време. Е това струва малко повечко пари, но ако сметнем цената на датчиците, със сигурност ще излезе доста по-евтино.
    Датчици за движение не са необходими при видеонаблюдението.
    По-важно е да интернет, покритие на 3G или 4G но трябва рутер не USB модем а да може да се свържете със записващото устройство когато трябва.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Абе някой от вас гледа ли тия дни новините????
    Наредил един човечец камери на вилата и баща и син му ги окрали....тааа, има собственика снимки и видео на крадците...предал СРС-тата, на полицията....те ги фанали, поразпитали и пуснали :D
    Ц.Ц. каза по ТВ, че тия материали не били важели в съда :D

    ....тааа, ако искате надежна охрана и страх на крадците от такава...мислете и търсете райони със СОТ !!!

    ....иначе тва дето ни го пробутват тука.... с хоби китовете може да се зглоби за има-нема 50-60 лв + още 30 за акумулатор + тези за СИМ.....

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Абе някой от вас гледа ли тия дни новините????
    Наредил един човечец камери на вилата и баща и син му ги окрали....тааа, има собственика снимки и видео на крадците...предал СРС-тата, на полицията....те ги фанали, поразпитали и пуснали :D
    Ц.Ц. каза по ТВ, че тия материали не били важели в съда :D

    ....тааа, ако искате надежна охрана и страх на крадците от такава...мислете и търсете райони със СОТ !!!

    ....иначе тва дето ни го пробутват тука.... с хоби китовете може да се зглоби за има-нема 50-60 лв + още 30 за акумулатор + тези за СИМ.....
    Защо си мислиш че става въпрос за хоби техника това за което говоря е техника на Paradox която се ползва от почти всички охранителни фирми и може да се закачи към който и да СОТ. Не знам дали някой сот ще се навие да пази такъв тип обект поради това че е отдалечен от населено място и времето за реакция е голямо. Голяма част от охранителните фирми поддържат и GSM мониторинг.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Използвам датчици да периметрова охрана.
    Отговора че предлагате магнитни датчици е много повърхностен. Ако смятате да предложите за охрана на кошери обикновени магнитни датчици които се ползват за охрана на врати на помещения си губите времето. Тези датчици се преодоляват прекалено лесно монтирани на врати, а да не говорим за ако са монтирани на кошери. Надявам се да не се намери някой, който на всеослушание да обяви в нашия форум как става това, но тава наистина е прекалено лесно. Надявам се да не става дума за такива датчици все пак защото и цената от 14 лв е ужано висока за тях. За по ниска цена има начин да се ползват далеч по сигурните датчици за движение само че те пък са обемни и ще защитават само капака и най-горния корпус или магазин. Стават за през зимата когато да ми вдигнат долен празен корпус който е под семейството или магазин под семейството няма да е голяма загуба. За "сезона" все още не съм намерил подходящи датчици, може би автомобилни шокови нагласени да реагират на дребни почуквания, накланяния и т.н. , но не съм се интересувал какво представляват, какво ниво на сигурност имат и каква им е цената. Все пак остава проблема с кабелите из целия пчелин и ако става дума за за десетина кошера , как да е ама за повече си е напрово лудница.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ами вземете и дайте подробна информация за това което предлагате, а не на час по лъжичка. Сега се оказва, че алармата е ПАРАДОКС което е супер, ама какъв е GSM дайлера, какви точно са датчиците ит т.н и т.н
    Би било чудесно да се намери свестен вариант за охрана, защото кражбите в пчеларството са голям бич ама така няма да стане сякаш............

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    В тази цена от 14 лв не влиза само един магнитен датчик а два или три колкото са необходими бърза връзка влагоустойчива.
    Един обемен датчик е около 15-16лв.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Проблема на шок сензора е че е с нормално отворен контакт и не може да се разбере дали датчика е на мястото си или е отнесен с кошера, но може да се реши и този проблем. Система може да разпознава в тзи случай аларма,отворен кошер липсващ датчик. Утре ще направя проби сшок датчик.

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •