Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 22
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ами мога да кажа само, че познавам и професорите и докторите и инженерите и виждам какво става никой не го е еня за нас. И това, че реакцията относно наредбата се забави и е изключително неадекватна, е именно заради тях. Трябваха им две седмици да осъзнаят какво става, Ако не бяхме Симеон Тодоров аз и Челибиева даже и това нямаше да го има. Всичко, което по някакъв начин е направено от този съюз е плод на инициативността на Тодоров. Михайлов е просто лицето и много често вместо да помага пречи. Опитва се да стане новият Ганчо. Събират се с професорите, докторите, инженерите и прочие и си хротуват колко са велики, а когато трябва да направят нещо трябва да ги убеждаваш един месец и ако случайно им уврат главите да го сторят. Относно Симеон Тодоров, знам от къде е тръгнал и какви премеждия е имал. Знам че има възможности и не е почнал съвсем от нулата. Имал доста опит преди да се хвърли на тези 300 кошера, има и добър учител.
    Така като чета постовете ви утре и аз ще стана по-черен от дявола, за това, че съм се опитал да помогна с нещо и не дай боже не съм успял. Ето за това смятам да се оттегля да си гледам пчелите и въобще да не се интересувам от форумите и организации и проблемите на другите. Ето за това сме на тоя хал и всеки ни клати както си иска, защото все кусури на тея дето се опитват да помогнат търсим. На Симо Тодоров не му трябва нищо. Той своето си го е постигнал. Опитва се да помогне и на нас , ама не знам струва ли си.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    ...."Така като чета постовете ви утре и аз ще стана по-черен от дявола, за това, че съм се опитал да помогна с нещо и не дай боже не съм успял. Ето за това смятам да се оттегля да си гледам пчелите и въобще да не се интересувам от форумите и организации и проблемите на другите. Ето за това сме на тоя хал и всеки ни клати както си иска, защото все кусури на тея дето се опитват да помогнат търсим. На Симо Тодоров не му трябва нищо. Той своето си го е постигнал. Опитва се да помогне и на нас , ама не знам струва ли си."........

    Уважаеми г-н Бонев,
    Това е най-лесно - да си гледаш пчелите и да не се интересуваш от форумите и организациите......Дотук никой от нас не те е обвинил в нещо - напротив, виждам че си положил не малко усилия да бъде достатъчно разгласен един протест, който се споделя от много хора! Затова твоето място е тук - във Форума - да чуеш за проблемите на масовия пчелар - и най - вече на този, за когото това е поминък и храни семейство и деца с отглеждането на пчели!!! И не само твоето, а на всички от ръководствата на многобройните пчеларски съюзи.
    И едно лично мнение:
    Халът на българското пчеларство ще бъде такъв, докато съществуват 20-30 пчеларски съюза - уж всеки с добри помисли, но никой нищо не прави, а е узаконен рекет над масовия производител за сметка на няколко "видни" дейци от ръководствата им!
    Докато развитието на пчеларството не стаме държавна политика - само ще си чешем езиците и "някои" ще ни ръкопляскат, защото в тая мътилка те постигат целите си, по принцип комерсиални. А за да стане държавна политика не се изискват кой знае какви средства, но пък усилията са много,много.....
    Working....

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Абсолютно те подкрепям колега vanHanegem,напълно си прав.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    "Много вожд - малко индеанец" т.е. пчеларските съюзи са повече от самите пчелари.

  5. #15
    Бонев няма как да е по друг начин, след като си се захванал с обществена дейност. Ако направиш нещо положително, евентуално може и някой да те потупа по рамото. Но ако не направиш нищо, ще получиш критика от всички. Предполагам, че си бил на ясно, когато си избрал да се занимаваш с това.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    И едно лично мнение:
    Халът на българското пчеларство ще бъде такъв, докато съществуват 20-30 пчеларски съюза - уж всеки с добри помисли, но никой нищо не прави, а е узаконен рекет над масовия производител за сметка на няколко "видни" дейци от ръководствата им!
    Докато развитието на пчеларството не стаме държавна политика - само ще си чешем езиците и "някои" ще ни ръкопляскат, защото в тая мътилка те постигат целите си, по принцип комерсиални. А за да стане държавна политика не се изискват кой знае какви средства, но пък усилията са много,много.....
    Няма как да не се съглася с теб. Това беше поставено в писмото до министерството, което Симеон Тодоров написа преди време, а Михайлов на своя глава окепази. Отговорът на МЗХ беше гледайте си работата. Пчеларството никога няма да стане приоритетен отрасъл, докато министерството не се отърве от тези подкупни душички. Дори и да кажеш нищо не искаме, само ни оставете да си работим нормално без да ни пречите, пак ще кажат няма да стане. Те са трима души, дето от години тровят живота на пчеларите и никой не си прави труда да ги смени.Защо ли?
    Много интереси са намесени и много пари се разпределят там. А всички знаем кой прави тригодишната програма и за какво са заложени пари там и кой ще ги "усвои". Дори и да направя проект, в който разходите са минимизирани, а цените са изстискани до максимум, пак няма да спечеля финансиране, защото няма да отговарям на основния критерии- няма да кихам.
    Не сме се отказали да се борим за по-добро бъдеще на отрасъла, но с тези пенсии, нещата стават много трудно и с много нерви. Не е въпроса да се тупаме в гърдите пред камерите и да говорим колко сме велики, а точно обратното- да свършим работа, пък като стане хубаво всеки ще усети и авторитета ще дойде и без да се пъчим.Само някои хора трябва да го осъзнаят.
    За това, когато създавахме съюза все се надявах да видя в залата повече млади хора, но тези под 50 не брояхме на пръсти. И пак на старците оставихме да решават бъдещето ни. Няма на кого да се сърдим вината си е изцяло наша. Не всичко е изгубено, защото най-късно на пролет ще има нова конференция,където ще трябва да излъчим нов председател и нов управителен съвет. Ако съумеем да намерим подходящите хора из между нас, ще бъда много доволен и спокойно ще мога да си дам малко почивка. Ако не просто не виждам смисъл да продължавам да се боря с вятърни мелници.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Аз точно за това говоря - ПЧЕЛАРСТВОТО ДА СТАНЕ ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА !!! А политиката се прави от политици. Колкото и да ги ненавиждаме - те могат да го направят! Подходящите хора са те !!! Защо не потърсите такива хора? Могат да бъдат полезни! Ето аз ви препоръчам един - Краси Мирев - кмета на Търговище! Тази година на изложението в Плевен научих,че сериозно се е захванал с отглеждане на пчели и мащабите с които ми казаха че работи подсказват че стремежа му е да го направи сериозен бизнес. Преди да стане кмет(1999) заедно с него за много кратко време работехме една и съща работа - много отговорна и в същото време - изключително неблагодарна. Тогава ми направи страшно впечатление - със страшен хъс преследваше целите и в голяма степен ги постигаше, въпреки че политическата конюнктура съвсем не беше в негова полза!
    Може би мога да се сетя и за други такива, които могат да станат съмишленици! Но мисля, че никой сериозен човек няма да преговаря с 20 пчеларски съюза! Затова трябва да предприемете най-важната стъпка - максимално да редуцирате тази бройка и да я сведете до......1 !!!!! С цената, разбира се на много компромиси. Затова по-горе казах, че цената да се направи политика не е голяма, но УСИЛИЯТА СА МНОГО,МНОГО,МНОГО....и трябват железни нерви и ЕДИНОМИСЛИЕ(..но не за удовлетворяване на лични и котерийни интереси).


    ПРЕДЛАГАМ АДМИНИСТРАТОРИТЕ ДА ОТВОРЯТ И ТАКАВА ТЕМА, НО ДА БЪДЕ ФОРМУЛИРАНА МНОГО ВНИМАТЕЛНО !!!!!
    Нека в нея се чуят различни мнения, но посоката да бъде само и единствено - Как отрасъла да стане държавна политика. И мненията да бъдат мотивирани. Без страх, че според някои тези мнения могат да прозвучат като ерес, или глупост. Затова е и форума - от всяко споделено мнение или направено предложение - да се вземе рационалното!
    Working....

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Съгласен съм с предложението. за специална тема. В спора се ражда истината. Тук всички преследваме едни и същи цели и искаме едно и също нещо. А то не е кой знае колко. Да можем спокойно да си гледаме пчелите и по възможност най-добре да реализираме приходи от дейността си.
    Многото съюзи наистина са голям проблем, въпреки, че в голямото си болшинство се представляват само от лидерите си и една шепа клиентела около тях. От всички регистрирани организации реално действащи са само тази на Ганчо и СБП. Всички останали ги има само като се разпределят едни пари.Преди да се създаде СБП бай Георги Тодоров искаше да покани всички председатели на организации, асоциации и други там групи свързани с пчеларството да седнат на една маса и да се направи една обединителна конференция Срещата беше планирана да се проведе в Пловдив миналия декември по случай 110г организирано пчеларство в България. Събитие, за което никой от "милеещите" за пчеларството не се бе сетил. Бай Георги ми възложи да се заема изцяло с организацията- зала, медийно покритие, реклама, покани до всички, и един предколеден базар за разнообразие. На самото празненство не дойде само Ганчо Ганев с оправдание че не е получил поканата. Интересно как всички останали си ги получиха, а той не. Може би грешката е моя трябваше да я изпратя с обратна разписка. А и Котларски също не ни уважи. Очаквах, като последния наивник че нещо хубаво може да се случи, но не би Само Стефанов заяви че се оттегля са благото на пчеларството, Пламен Иванов и доцента се хванаха за гушите, и стана мазало. Тогава бай Георги и бай Киро Казаха, че след като сегашните лидери не могат да си разделят баницата, ще направим съюз, в който ще членуват само пчеларите и този съюз ще се бори за тяхното благо. Старците се надяваха, че ще успеят да обединят всички пчелари в новия съюз и това да стане само до няколко месеца. И така беше насрочена срещата в Плевен където да се избере работна група за организиране на учредителната конференция. Тези, които бяха там видяха какво се случи. И така Пак в Пловдив се създаде новата организация. Всичко добре, ама има една приказка бързата кучка слепи ги ражда та така се получи и при нас. Добре, че успяхме да прекараме поне това, че мандата на първото ръководство да е само една година. Все още не съм престанал да вярвам, че така желаното обединяване ще се състои. Дано да не стане прекалено късно.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    В коя стуктура на МЗХ е отрасъла?(дирекция, отдел...). Кои са тия трима души които смяташ че пречат? Кой изработва 3-годишните програми? Извини ме, но никога не съм се замислял по този въпрос ! Просто никога не ме е интересували ! Но понеже от онази вечер може би неволно зачекнах тази болна тема - вече се чувствам ангажиран, а аз се смятам за отговорен човек! За сведение - за мен пчеларството винаги е било само хоби и тази година за 2-ри път през живота ми ставам "пчелар" след около 13-14 год. прекъсване(бях се зарекъл никога да не се занимавам).
    Питам, защото съм от Враца, а Мирослав Найденов - също.
    Working....

  10. #20
    Колеги отворих нова тема в Предложения. Нека там разискваме тези въпроси, а тази да бъде само за неща свързани с Сдружението на пчеларите от клуб №1

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •