Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 30
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2011
    Мнения
    8

    Анкета - брой подадени заявления по области

    Мисля, че на всички ще бъде интересно да разберем, колко заявления са приети и колко служители в съответните областни служби на ДФЗ приемаха заявленията.Мнение за квалификацията им и ефективността на обработка на документите.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2011
    Мнения
    8
    За гр.София - входирани 53 заявления , обработени от 8 служители или средно по 43,7 минути на заявление от един служител.
    Сами може да си направите изводите за квалификация и възможностите на служителите.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Това може да значи също така, че хората не искат да сгрешат при попълването на данните. Защо трябва да е бързо и грешно, та после да плачете, че са ви разкарвали за грешно въведени данни.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    29.11.2012
    Мнения
    1
    Направиха за сетен път пчеларите на маймуни!Но не да се катерят по клоните а да чакат пред разплащателните агенции от предния ден и да мръзнат като КУЧЕТА.
    Нима за зърнопроизводителите или за другите сектори има такава процедура.
    Едва ли в другите държави е така.Виновни са измислилите регламента а не служителите приемащи заявленията.
    А да се разчита на бърза работа на квотно назначени служители от ,,тройната'' и ,,герберите'' е направо абсурдно.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Отговорни за начина на разпределение на средствата по програмите във този им вид са следните лица:
    Кирил Кирков, Виолета Кръстева, Мариета Нейкова, д-р Николай Узунов, Людмила Султанова, Таня Гайдажиева, Явор Пиндев, Кирилка Бекриева, Павлина Рачева, Стефан Иванов, Надежда Савова, д-р Полина Деянова, д-р Антонио Радоев, д-р Светлина Кирова, Стефан Стефанов, Ганчо Ганев, Иван Кожухаров, проф. Кънчо Кънчев, Димо Димов, доц. Пламен Петров
    Това са хората, които направиха програмите по този начин. Имало е идея средствата да бъдат рапределени на пчелно семейство, но идеята била отхвърлена, защото администрирането на процедурата уж щяло да струва скъпо. Но в същност нещата стоят далеч по-различно.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Имало е идея средствата да бъдат рапределени на пчелно семейство, но идеята била отхвърлена, защото администрирането на процедурата уж щяло да струва скъпо. Но в същност нещата стоят далеч по-различно.
    Чест ти прави г-н Бонев,че ги пишеш тези неща, защото всички ги знаят, ама нали са си Андрешковци, всеки си кротува, белким излъже и другарчето си по пчелин. Такава злоба, такава омраза между пчелари- приятели не бях виждал от последната кампания във В. Търново!!! Имаше и явно недиспансеризирани психично болни, ама нали са си "пчелари-ЗП" не им трябва психодиспансер. wink; За толкова години не се намери един! честен човек да съзре конфликт на интереси с председателите на браншови съюзи, търтеевопроизводители и други атоми, че да прекрати този цирк за пчеларите. Не се ли замисляте, че ако на "зърнарите" им бяха приложили такъв номер- да си купуват примерно само семена от"семето на дядо и баба" от групата на приятелите примерно, ще сринат с фадромите си РА във всичките окръжни градове. Не смятам обаче, че всички изброени от Вас са вкупом виновни- познавам някои от хората лично и мога да гарантирам, че те са честни хора и може би са" притискани" от хора неизброени от теб. Но предполагам, че Вие ги свързвате тези неща!
    Разказваха ми случка, как цитиран от Вас г-н Бонев "фактор" влиза сутринта в РА на своя пчелин и пререждайки нещастниците, стояли цялата нощ, а и предищните нощи, на студа, да пазят ред и заявява, че спешно трябва да пътува до София и с министъра да пише новата тригодишна пчеларска програма :D и те с радост му дават първи да си подаде заявление! Тъжно, но факт! Чудя се г-н Бонев, ако бяхте станали и Вие "браншови фактор", знам ли дали някой щеше да се бори за хора, готови за 5 лева да те продадат! Но "блаженни са вярващите и тяхно е царството небестно" но тук земното...

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз съм против програмите във вида в който са. Затова и не участвам по тях. Когато създадохме СБП имахме идеята да се противопоставим точно на това, Тогава обаче горепосочените фактори не ни допуснаха до комисиите. Поискахме всеки от участниците в тези комисии да подаде декларация за конфликт на интереси, но кликата го отхвърли. Според г-жа Нейкова това не било конфликт на интереси, а застъпване на интереси. За съжаение Михайлов пропъди всички които можеха да направят нешо по въпроса. Че как иначе та той бе троянският кон в тази организация. Да прав си, че не всички от списъка са непочтенни, Но те вече са изритани от този списък.

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Разказваха ми случка, как цитиран от Вас "фактор" влиза сутринта в РА на своя пчелин и пререждайки нещастниците, стояли цялата нощ, а и предищните нощи, на студа, да пазят ред ...... и те с радост му дават първи да си подаде заявление!
    И аз винаги съм се дразнел от факт че българина е свикнал да целува и богоговее пред онези които го мандръцат (както би се изразил Гацо Бацов)...... явно им харесва.... или пък или не знаят какви са или бързо забравят.


    Докато човек не се научи да различава ръката която го храни, от тази която му удря плесници...

    Би било добре имената на всички "заслужили", с чието любезно съдействие се осъществява пчеларството България да бъдат поставени в едно каренце със ситен щрифт във всяко издание на всеки пчеларски вестник.... за да ги знае всеки.


    Лека вечер господин Президент, спокойна нощ господин Премиер и приятна почивка на теб Бойко.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Да прав си, че не всички от списъка са непочтенни, Но те вече са изритани от този списък.
    Аз не знам кои са последните "радетели за тоталното разпространявате на Нозема церана по нашите територии", но мога да събера 2+2 и предполагам, че "здравото ядро" е гранитно. Но проблема, за да са така нещата не е точно М.Михайлов, а пчеларите/ накарани доброволно/да държат за ръка предишния, стоящи строени в редица цял ден пред окръжната РА, всеки хванал другарчето преди него, за да си знаят реда, кой след кой е, през нощта по двойки в тъмното да се търсят със звуци/ взети явно на заем от другите въдства/ :D , а пък призори, при" първи петли" да бъдат снимани на обща снимка за доказателство, че са стояли цялата нощ пред РА. Абе хора в кой свят живеете!?! Защо не изпратитите тези снимки в Брюксел, че там и не са сънували за какви извратености по нашите окръжни РА става дума!!! Явно в браншовият живот на пчеларите е на място приказката- Като има говеда, трябва да има и касапи!
    Има си ресорен зам- министър отговарящ и за пчеларството от д-ъ-ъ-ълги години, имаме си Министър-председател, защо не се обърнете към тях за да не се излагаме по медии и Европа, заради шепа "трахейни акари". Аз не употребявам Амитраз, но без тотално изчистване на конфликтите на интереси в този сектор нещата ще се оправят чак като се......" преродим"!

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Та като заговорихме за фактори, се сетих, че един от тези горепосочени фактори в момента се опитва да "изплува". По принцип в момента една група български пчелари се намира в Брюксел. Тяхната задача беше да представят там българските пчелни продукти и да поставят пред евродепутатите проблемите на сектора у нас та дори и в цяла Европа. По първоначални уговорки групата от Пловдив трябваше да представи експозе по проблемите на пчеларството, но същия този фактор се намеси, по някакъв начин и елеминира пчеларите. Сега експозета ще представят биопроизводителите и кампанията заедно да спасим пчелите. Е добрата идея стана на пух и прах. За съжаление информацията с която разполагам не е много обнадеждаваща. Освен, че за следващия програмен период отново ще зависим от интересите на същата тази клика с малки изключения и известни калпави допълнения, та дори и за субсидии на кошер, които евентуално ще се отпуснат пак те ще имат думата, другата лоша вест е, че ЕК е отхвърлила с минимално мнозинство искането за налагане на защитни мита на пчелните продукти и въобще взсички селскостопански продукти.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •