Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 49
  1. #1

    КОШЕР ОТ ПДЧ

    Здравейте какво мислите за кошер от пдч боядисан. Мисля да ги сложа под навес който ще ги пази от дъжд и сняг,просто ми излиза много евтино а за пролетта ми трябват 30 кошера.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Аз мисля, че това са...глупости, а идеята е безумна!
    Working....

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Аз съм намислил да си направя лежак от ОСБ и фибран , като сандвич. Мисля че ПДЧ-то не е много подходящ, но пък и ОСБ-то не е идеално - затова е по късна идея след като се сборя със едни 8 рамкови.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337

    Re: Кошер от ПДЧ

    Цитат Първоначално публикувано от georgi_goso@abv.bg
    Здравейте какво мислите за кошер от пдч боядисан. Мисля да ги сложа под навес който ще ги пази от дъжд и сняг,просто ми излиза много евтино а за пролетта ми трябват 30 кошера.
    Колко евтино би ти излязло колега?Мсе още се намират много добри дъски на 250лв кубика.Материалите за ЛР с по два корпуса ще ти стъпят на 20лв за кошер.Не си пропилявай труда с това пдч!Направи си ги от дърво,па дори и да са малко по малко от предвидената бройка!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    04.11.2012
    Мнения
    9
    Георги, ПДЧ- то е най-неподходящия материал за кошер от всичките останали-(фазер,шперплат,МДФ и т.н.),тъй като поема най-много влагата. Дори само от влажния въздух през зимата ще ти се надуе и ще почне да гние. Дори да е под навес и дори да е боядисан перфектно - той си гние. Не забравяй че вътре в кошера също има влага и конденс. Предназначен е за вътрешно обзавеждане (секции , легла и т.н),ама пак си е боклук. Послушай съвета ми и този на колегите.Не се мъчи напразно. Дърводелец съм и за мен това е най-некачествения материал за каквото и да е , с малки изключения разбира се.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Някои хора така и не се научиха, че между дърводелец и мебелист има огромна разлика......не само в машини, технологии и знания.......
    .....а принципно, рояк може да се засели и в кутия от компютър.....ма още не съм видял програмист да измисля нов начин на пчеларстване :D

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    04.11.2012
    Мнения
    9
    Някой хора пак се обаждат неподготвени. Между другото специалноста ми е точно тази. ( Оператор в мебелното производство;- производство на корпусна и решетъчна мебел)- ако знаеш все пак какво значи това де. А пък ако харесваш толкова много ТАЛАШИТА, - направи си и ти такива кошери. Ама после да нямаа..... Ти ли ма бутна или аз сам паднах :D

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    май верно се изказах, ма не неподготвен....а неуточнен wink;
    ....под "мебелист" имах предвид тия дето с един циркуляр и обкантваща машина сглабят кухни.....таааа, сглобили неколко сандъчета от талашит и почват да се наричат "дърводелци".....

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    04.11.2012
    Мнения
    9
    Мога да те уверя че не съм от тези-(някой). Имам доста практика в почти всички дървообработващи специалности и естествено че си имам и машини в къщи за час-мак и почти всичко си правя сам. Но да не променяме темата. Ставаше вапрос че талашита е най-некачествения материaл за изработка на кошери. Между другото е много добър за кутии за тонколони.

  10. #10
    За тонколони само многопластов шперплат. Акустичните му свойства са много по добри. А за кошери от ПДЧ ми се струва безмислено ,на дали ще изкарат два сезона. За ОСБ не съм сигурен ,но като се замисля няма пречка да не става . Не съм сигурен обаче ъгловите сглобки как ще се сътворят .Предвид физико-механичните свойства на тези плочи не виждам подходящ вариант за ъглово съединение което да е надеждно за условията. И така пак си дойдохме до добрите стари дъски :D

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •