Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 49 от общо 49
  1. #41
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Помниш ли като говорихме за залепянето на страничните летви, гледам вече е факт. Не е ли проблем това?
    Помня
    Само на този кошер са ги залепили. Не знам защо, но при другите засега го няма този проблем. Предполагам, че са почнали да лепят заради рязаното пило, но гадая. Имам такива с по 10-12 изградени и запечатани рамки с мед и няма грам прополис. Имам и с ханеманова решетка между ДБ плодника и малкия корпус - и там няма проблем. (Използвам го за отглеждач)
    Не знам дали ще бъде проблем или този кошер ще бъде изключение. Чакам да видя какво ще се случи, но засега съм много доволен.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Какви са размерите на тези малки рамки ?

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Вече минавам на малки рамки и цели корпуси.
    ДБ и ЛР ги пращам в историята.
    http://i.imgur.com/AMLGzJV.jpg
    http://i.imgur.com/9bsthqg.jpg
    http://i.imgur.com/BaWXnWm.jpg

    (Имаше пило на старата рамка, а исках да я бракувам. Затова го резнах и го пъхнах в малката рамка.)
    След повече от година, наливане на акъл, най-после да стигнеш до прозрението да минеш на тип Фарар. Ако продължаваш с това темпо, ще разбереш изгодата от пласмасовите кошери и рамки май-малко след 5 години
    , но тогава няма да искаш да подмениш всичко каквото си създал.

  4. #44
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Вече минавам на малки рамки и цели корпуси.
    ДБ и ЛР ги пращам в историята.
    http://i.imgur.com/AMLGzJV.jpg
    http://i.imgur.com/9bsthqg.jpg
    http://i.imgur.com/BaWXnWm.jpg

    (Имаше пило на старата рамка, а исках да я бракувам. Затова го резнах и го пъхнах в малката рамка.)
    А защо реши така?

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Амии, утъпква си пчеларския път. Подписа
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #46
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А защо реши така?
    - Работата е по-малко и по-лека.
    - Гнездото е разделено на повече рамки и корпуси, което ти дава възможност да правиш отводки с цял корпус.
    - Кошерите струват по-малко и се правят по-лесно. Ако някой корпус е проблемен, лесно можеш да се отървеш от него или да го ремонтираш.
    - Рамките се правят с хилядите на ден. Един корпус с 12 рамки е колкото 4 напълно иградени ДБ. Рамките не се обтелват
    - Малките рамките ги изграждат, пълнят и запечатват за нула време. Можеш да центрофужиш 9см венец(рамката е 10см, питата е 9см).
    - Мъртвата зона при тези рамки и корпуси е 5мм + 10мм + 5мм. Тоест 20мм
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А защо реши така?
    Щото му наливам мозък от миналата година и накрая му светна лампата :-) :-) :-) :-) български ревотан :-) :-) :-) :-) :-) сега му обяснявам за пласмасовите рамки, но се дърпа, скъпи били/откога е станал, като 99% от пчеларите, все едно от кустенурка, вълна да стрижеш/. Тука е трудна работа вече, май когато намери бургазлийка с топли ръце, тогава ще се навие за пласмасови рамки :-) :-) :-) :-)

  8. #48
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Щото му наливам мозък от миналата година и накрая му светна лампата :-) :-) :-) :-) български ревотан :-) :-) :-) :-) :-) сега му обяснявам за пласмасовите рамки, но се дърпа, скъпи били/откога е станал, като 99% от пчеларите, все едно от кустенурка, вълна да стрижеш/. Тука е трудна работа вече, май когато намери бургазлийка с топли ръце, тогава ще се навие за пласмасови рамки :-) :-) :-) :-)
    Не ми наливай акъл, кеш май брадър, кеш, кеш, кеш!

    Нали знаеш, че съм се запасил за зимата? Няма да ни стигне, но поне ще ми даде време и няма да чакате като предната година. Да те ориентирам ли колко пари съм затворил?!?!
    Сега вкарвам няколко нови продукта Ще ти пратя мостри, че да си кажеш мнението преди да съм поръчал промишлени количества.
    Не говори много, утре ще направиш новата фирма и ще те питам костенурка ли си и вълна имаш ли

    Предната беше 1/2 Бургазлийка, 1/2 Провадийка...БЕЗ КОМЕНТАР!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията

    Предната беше 1/2 Бургазлийка, 1/2 Провадийка...БЕЗ КОМЕНТАР!
    Пази боже, от каде ги намираш такива при толкова гагаузки с характер :-) :-) :-) :-) , това няма как да го опишеш,най ми прилича на триглава пепелянка :-) :-) :-) :-) :-)
    За другото ще поговорим утре, но ако искаш да цепим по 50 000 и да си делим акцийте.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •