Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 49
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    е дъска, като дъска....става си и тва е wink;

    ....а питащия, явно искаше да ни упокои, че кошерите ще бъдат на сушина и боядисани!
    ...всъщност ПДЧ кошера се скапва от влага....и не от външна временна влага......а от вътрешна постоянна влага.....та затва не стават wink;
    .....ма от слободия моа и да скове 30 сандъка от ПДЧ.....барем 2-3 месеца, че изкарат wink;

  2. #12
    Колеги благодаря за отговорите ще мисля още,а до колегата АЗ-колега до сега съм направил 36 кошера от чам,незнам знаеш ли как се изработва един кошер и колко време,отнема.Просто търся евтин вариянт в кризата.И ако не знаеш-пчелите обработват кошера отвътре с восък,виждал ли си кошер изгнил отвътре???

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    хахаха....чест ми прави, че отговаряш само на мен

    ....иначе в тая криза, на пчелите не им пука, дали е криза или не.....мъката по работа с разпадащ се кошер остава за пчеларя, без значение от материала....!!!!
    ...знам как се прави кошер и предпочитам сега, да се мъча, ама летото да ми е лесно....ма секи си има лична глава и си прави квото му е у главата....

  4. #14
    Колега пожелавам ти успех в пчеларството. wink;

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    Здравейте колега georgi_goso@abv.bg.

    Мнението на vanHanegem:“Аз мисля, че това са...глупости, а идеята е безумна!” е необосновано и като такова не бива да се взима под внимание.
    Интересното в случая е, че това изказване изобщо не е в стила на постовете на vanHanegem, но вероятно си има причина.

    Виждал съм 6-рамкови кошерчета от пдч презимували на открито в двора на софийският пчелар Илия Дешев. Беше в края на месец април и човекът твърдеше, че не са мръднали.

    Смятам, че ако използваш ламинирано пдч и осигуриш добра вентилация, такъв кошер може да ти върши чудесна работа неочаквано дълго време.

    Ако използваш голо пдч задължително трябва да нанесеш подходящо покритие и от вътрешната страна на кошера.
    Успех

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    хахахаха.....яка работа :D ....прав е човека.....не слушай никой....досега от 30 да си ги напраил барем 50 wink;

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Колега Аз, Сандокан е дал координатите. Като не вярваш за ПДЧ-то /Тома Неверни си ти!/, виж го, пипни го.
    То е в двора на столичния пчелар Илия Дешев.

    Много рекламно-информационно ми прозвуча! wink;

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    бе вярвам му АЗ......ма има по интересни неща за пипане wink;
    при наличие на излишък от ПДЧ, става. Тъкмо ще се види и прецени какво, как и колко .....ама да се купува ПДЧ, за да се сглобяват кошери е неприемливо....

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    21
    Хайдеееее,пак ще откриваме топлата вода.То ако ПДЧ - то ставаше за тая работа,целите пчелини на западняците щяха да са от ПДЧ.

  10. #20
    Където попадне влагата-прошка няма за талашита.Бях пуснала тази снимка някъде ,пускам я пак.


 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •