Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 34

Тема: ЕКОСТОП

  1. #21
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Сигурен съм, че е от Екостопа! Кошерите "бучаха" здраво привечер, а и времето при мен от два дена е 17-18 градуса. Носят много прашец и нектар, защото всичко е побеляло от цъфнали овошки. Вариантите са два, или в петък, като отида, няма да намера пчелите, или ще са преодолели смрадта на Екостопа и ще са се успокоили. Жалко за пилото, тъй като все още почти нямам търтеево!
    Утре ще звънна на специалистите от Примавет, да чуя какво ще ме успят, а в петък ще оценявам пораженията.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Пиши после да видим какво е станало

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    По принцип, след всяко третиране пчелите бучат, стават неспокойни и раздразнителни. Това е нормално. Все пак вкарваш някакъв различен за тях аромат в гнездото им. Особено ако е по силен и наситен.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Нещо напълно нормално при третиране с тимол. Пчелите че отдръпват от тимола за 2-3 дена, после концентрацията му намалява и всичко е Ок.
    http://beekeeping.honeypaw.fi/Mite-control.php

    В най-екстремните случаи пчелите канибализират част от пилото, майката може да преустанови временно яйцеснасянето, а всички яйца да бъдат изядени, пчелите да напуснат временно кошера и да застанат на грозд пред прелката и в най-екстремния от всички случаи - загуба на майката.

    Това са странични ефекти наблюдавани при другите продукти на базата на тимол ( най-вече apiguard - гел от предозиране от пчеларя).

    Безплатен обяд - няма.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Аз сложих на няколко кошера с акар тимол в марля на дъната преди месец (бях ги купил с много акар преди година )и хвърлиха доста кърлежи ,не съм забелязал проблем със семействата,а дори сега след 30 дена аромата на тимола продължава да се усеща в кошерите.

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Ще се наложи да се извиня на Примавет, че ги набедих за проблема с Екостоп-а
    Оказа се, че вината е изцяло моя! Мъртвите пчели и пило са от натравяне със сиропа, който им дадох. От пинтилък, че остана полу-твърда храна Апитом-Р, я ратворих/разварих/ 1:1 с вода и ги "подхраних". За резултата, писах преди 2 дни.
    Както се казва по тъпите клипове - не правете това в къщи!

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Защо пчелите са натровени от дадената по този начин храна? Някой във форума скоро беше писал, че като му останат питки ги прави на сироп и така ги дава. Какъв е проблемът при теб, че си разтворил питките на сироп?

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Да имаше такава препоръка да не се разтваря във вода но не си спомням къде я четох - може би на сайта на производителя или пък на някоя от опаковките
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  9. #29
    И Аз като колегата Драгошинов
    преди една седмица разтворих половин питка Апитом-Р и половин кило захар и им го дадох но незабелязах кофти ефект!!! П.С.Толкова Апитом-Р ми беше останал!

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Какво отровно съединение би могло да се получи при разтваряне на питките и в резултат на какво?

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •