Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Тема: ЕКОСТОП

  1. #31
    Сега се сетих че колегата Филимонов мисля беше писал че прашеца при неправилно съхранение става отровен за пчелите,ма може и да греша нещо!

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Прашецът - да, става опасен. Примерно, когато става въпрос за мухлясала от зимуването в кошера пита с прашец. Не трябва да я връщаме в гнездото.

    Драгошинов може би е разбрал каква е причината за отравянето, но аз от поста му не разбрах .

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Не, не съм разбрал от какво точно се получи тази токсикоза, но е факт, че веднага изхвърлих сиропа от Апитом и проблема се реши. Смяната на сиропа със захарен 1:1, прекрати измирането на пчели и пило.
    Лошо впечатление ми направи, че на пликовете на сръбската храна, нямаше посочено съдържание, а само бяха изброени десетки витамини и минерали. Ще спра да я давам и зимно време и колкото и да ме мързи, ще започна да си правя питките със захранка сам.

    За намиране на решение на проблема, ми помогна д-р Наско Кирилов. Той е човека, който е провеждал практическите изпитания на Екостоп.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    1
    Здравейте колеги.Иска ми се да ви споделя нещо което ми се случи миналата седмица.Купих си еко стоп сложих го в кошерите и на другия ден виждам че пчелите са започнали да си изхвърлят полото.Може ли някой да ми обясни защо така реагират и кво да правя от тук нататък?

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •