Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 68
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    И тук си прав, но мисля, че ако един дърводелец, се има за дърводелец, ще закупи материал, ще ги избичи, изсуши колкото трябва и тогава ще произвежда! А вчера минавайки покрай един местен продаващ ДБ за 130 лв., видях как стоварва набичен материал от тира. Предвид това, че е сложил два щрайхмуса, 1 банциг и един циркуляр в по-широко помещение, не мога да го нарека този Дърводелец !!!
    Преди години когато кухните бяха хит, същия правеше кухни....тва си е обикновено печалбарство....сезонно !!!
    Накратко, за питащия по темата, невъзможно е, и цена и качество да са приемливи! Избираш едното и се примиряваш с другото wink;

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    В момента, повечето производители на кошери започнаха да купуват готови платна(евтино и красиво). Проблема там е, че материала, който се използва за платната не е сух. Иначе чист, обезчепен, но и лепилата не са от най-добрите и в следствие плащаш висока цена за уж хубав кошер и след няколко месеца той почне да се разпада. Така много прехвалени производители си вкараха автогол.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    .. на бройка а в разглобен вид т.е. "направи си сам" някъде към 70 лв.
    Колко струва един комплект 10-12 рам. ДБ с дебелина на стените 25 mm "направи си сам" - дъно+ 3 плодникови корпуса+ възглавница и капак?
    Къде мога да видя снимките?

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    14.01.2011
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    В момента, повечето производители на кошери започнаха да купуват готови платна(евтино и красиво). Проблема там е, че материала, който се използва за платната не е сух. Иначе чист, обезчепен, но и лепилата не са от най-добрите и в следствие плащаш висока цена за уж хубав кошер и след няколко месеца той почне да се разпада. Така много прехвалени производители си вкараха автогол.
    Какви са тези готови платна, можем ли ние дето сами си правим кошерите да си купим от тях и от къде?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Разберете, че читав кошер под 100 лв НЯМА. Ние произвеждаме нашите кошери по следния начин:
    - купуваме готов сух материал 4 метрови греди 10х10 и ги бичиме на 2.8 см, като всеки елемент е не по-широк от 8 см. След това с фреза правим странично прорези и слепваме с лепило тези елементи и ги слагаме на стягата. Става толкова здраво, че самия елемент се чупи по средата, но не и там където са слепени. После се нарязват по размери и през щрайхмуса. Не могат да се правят много бройки, но нещата стават истински и изкарват дълги години и затова един кошер струва над 100 лв.
    Ако един корпус се направи от готово платно, както го правят гърците, то за нашия климат още на втория месец страницата ще се огъне като дъга и ще се отвори. Такива кошери се правят за райони със много сух климат.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Ако един корпус се направи от готово платно, както го правят гърците, то за нашия климат още на втория месец страницата ще се огъне като дъга и ще се отвори. Такива кошери се правят за райони със много сух климат.
    Точно в това е проблема,че днешните"майстори" не си бичат материала,а за по-лесно го вземат набичен и уж сух.Но според мен дъската не е готова веднага за работа след като излезе от сушилнята.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    [quote="borislav aleksandrov"]Катица предлага качество но последно един кошер излизаше до към 150 лв. ако не бъркам.


    Колеги,стандартния кошер който се предлага навсякъде при Катица е 76 лв.
    има и по 150 лв. но там вече става въпрос за съвсем друг кошер.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Добър вечер.
    Извинете ме, аз продължавам да се търси най-добрият вариант.
    Има ли някой, който е работил с компанията БИЙ ХАУС (Варна)? http://honey-bulgaria.com/kocheri.php

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Погледнах цените в сайта, който е пуснал колегата и най-отговорно ви заявявам, че цените на "Катица" са под тези. Сравнявам ги на парче. Дъното за прашец и топлата хранилка на "Катица" вдигат цената на техните кошери, но мисля че произвеждат и съвсем обикновени.
    Working....

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз
    Добър вечер.
    Извинете ме, аз продължавам да се търси най-добрият вариант.
    Има ли някой, който е работил с компанията БИЙ ХАУС (Варна)? http://honey-bulgaria.com/kocheri.php
    Колега, явно си доста претенциозен, но докато не видиш и пипнеш лично дадена изработка, няма как да разбереш кое е добро и кое не е, защото хората са различни. Едни търсят качество, други ниска цена, трети са по средата. Предлагам ти да посетиш изложението в Плевен през идния февруари и да си прецениш сам. Лично аз бих ти препоръчал да обърнеш внимание на кошерите на производителите от Севлиево, както и на Катица и още един производител имаше в Плевен, мисля че бяха Макреви.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •