Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80

    ГРЪЦКИ КОШЕРИ

    тези кошери ги видях когато бях в Гърция и ми направиха впечатление и бяха доста по-различни от колкото са тука качените във форума

    даже и покривна табла нямат

    -само това последното не зная за какво е

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    требва да си малоумен да наречеш това Кошер :D

    иначе, това са приспособени сандъци от нещо си....и тук ги има...имаше някакви военни сандъци, които били ставали за кошер, ма нито знам размери нито нищо....а един сандък струвал 2 лв.....та да не се чудиш като видиш и тук подобни недоразумения......
    ...а ако се реални кошери, значи са само за опрашване, тва обяснява катарамите. Опрашването е за кратко и затова няма магазини.... wink;

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Shine
    ....-само това последното не зная за какво е
    Това последното е нещо подобно на капаци.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    [quote="Shine"]тези кошери ги видях когато бях в Гърция и ми направиха впечатление и бяха доста по-различни от колкото са тука качените във форума
    даже и покривна табла нямат.
    ------------------------------

    Shine ти тотално промени мнението ми за пчеларството в Гърция с тези снимки-страхотни са!!!!Не ми приличат на ръкоделие от военни сандъци както казва "аз"-май са си "фабрично " произведени :D .Само като се сетя каква хвалба имаше преди време на гръцката инженерна мисъл и стандарти та чак някои колеги си изпотрошиха клавиатурата да ни убеждават в качеството и напредъка им!!Половината кошери са ограбени а останалите вероятно са празни от много грижи wink; Тъкмо няма да притесняват "пчеларя" докато релаксира в джакузито зад кошерите

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    хахаха....некои шеф да тури копче like ... тоа бук ни създаде гадни навици :D
    ...Спенс, тва са гръцки кошери, платени и гледани от германци...или иначе казано гръцка програма за пчеларстване 2011/2012 г.....гърците само продават меда :D

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Shine
    тези кошери ги видях когато бях в Гърция и ми направиха впечатление и бяха доста по-различни от колкото са тука качените във форума

    даже и покривна табла нямат

    -само това последното не зная за какво е
    Подобни гледки ме карат да се чувствам горд с българското пчеларство

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Това лято и аз ги гледах на о. Татсос. Пчелините бяха с около 100+. Не мога да кажа че са толкова зле, изглеждаха благоустроени както всичко в Гърция.
    Самият капак е като покривна табла доста хитро измислено може би нямат високи температури. Тези съндъци ги видях да ги поставят и един върху друг явно е някаква корпусна система но това е само в един пчелин. Може би затова че ходих септември и ги подготвят за зимата . А може би и няма нужда в Тасос е сух климата и нямат много поне аз не видях медоносни култури .

    Но имат организиран бизнес, продаваха мед навсякъде местен (сега само те знаят колко е местен) с всякакви ядки, мед във всякакви сладки и т.н. Хареса ми като организация и самочувствие за пред туристите.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    [quote="advanced
    Подобни гледки ме карат да се чувствам горд с българското пчеларство [/quote]

    Много точно мнение!!!!Дори и в критичните подмятания относно ръкоделията на някои колеги които сами изработват кошерите си но отглеждащи пчелите си с голяма любов виждам само положителност.Така е "АЗ"-продавачи са гърците -не може да се оспори....(нещо с което не можем да се похвалим ).Не че българския мед липсва на "европейския пазар"-само че под друго име. wink;

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    lubol-какви са предимствата капака да се вдига заедно с (и като възглавнична рамка)-аз не виждам смисъл от това -даже според мен изобщо не е добре-моля те сподели !И още едно въпросче -след като имате впечатления че липсват основни паши защото острова си е остров -как и откъде това изобилие на мед???Действително в скандинавските страни масово се продава мед от Гърсия -просто една малка страна като Холандия е залята от мед от този регион?Това ме навежда на мисълта че че не всичко родно е наше...(Моля да извинете за грешките -пиша отт телефон.)

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Пчеларството в Гърция е коренно различно от нашето. Въпреки че кошери на повече от 2 корпуса през активния сезон рядко се виждат, средния добив от кошер далеч надхвърля 100кг (това не е шега).
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •