Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ОПРАШВАНЕ

    Здравейте днес ми предложиха 30лв.на кошер,за петнадесет дни през април за опрашване на дравчета,транспорта е от тях,какво бихте сподилили?

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Ами какво те притеснява та се чудиш?

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ....фактурирането ....и последващите данъци....нормално е да има страх...все пак сме Българи....
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ако живеех някъде около Шумен, бих ти споделил телефонния си номер в случай, че се откажеш - а инак, какво те притеснява?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Предполагам знаеш,че мястото където ще ги занесеш,трябва да е най-малко на 5-6км от пчелина ти?
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #6
    Здравейте колеги,притеснението ми е само едно и то е че ме е страх от АМ.ГНИЛЕЦ.Имам 40семейства и само аз си знам как съм го постигнал,а за фермера иска ги всички градината е заградена а и аз не бих ги оставил без надзор.Относно цената смятам че е добра.Ако се разубедя ще пиша в раздел обяви.Растоянието е 20км.а и вече веднъж ги местих.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от georgi_goso@abv.bg
    Здравейте колеги,притеснението ми е само едно и то е че ме е страх от АМ.ГНИЛЕЦ.Имам 40семейства и само аз си знам как съм го постигнал,а за фермера иска ги всички градината е заградена а и аз не бих ги оставил без надзор.Относно цената смятам че е добра.Ако се разубедя ще пиша в раздел обяви.Растоянието е 20км.а и вече веднъж ги местих.
    Страховете ти са неоснователни,гнилеца се проявява през лятото, семейство с ам.гнилец не изкарва зимата.И това че си на стационарен пчелин и не ги местиш не е гаранция че не могат да заболеят от американски гнилец.По скоро разбери как стоят нещата с пръскането от това би трябвало да се притесняваш най-вече.
    Направо ги карай и взимай парите. wink;

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231

    Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ОПРАШВАНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от georgi_goso@abv.bg
    Здравейте днес ми предложиха 30лв.на кошер,за петнадесет дни през април за опрашване на дравчета,транспорта е от тях,какво бихте сподилили?
    Отивайте и ги опрашвайте, помолете за снимки на дръвчета кога то се развият плодовете, преди сбора на реколта.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Понякога взимам такива решения, че бръмбарите в главата ми стават прави и ми ръкопляскат...



    Важи за всеки пчелар!!!!!!!!!!!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •