Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 28
  1. #11
    ами в синделската гора не видях нито едно липово дърво

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Ти защо си се насочил точно към Синдел.Селата около Камчията е добър район според мен.А за района най много липа има в Шерба.

  3. #13
    в Синдел ще живея с приятелката си

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Аз също съм от Варна и пчелина ми е във вилната зона на с. Припек. Условията са добри, акация и липа от местността "побити камъни", гора и слънчоглед от засъдимите площи чак и до с. Доброглед. Що се касае за търсене на дърводелец разбирам, че ще инвестираш в направата на кошери. Аз преустройвам ДБ-12 с двойно дъно и съм много доволен. В момента магазините ми са под корпуса и силните семейства могат да правят по-голямо кълбо във вертикала. Много семейства миналата зима загинаха на мои приятели които са на ДБ за това, че когато има пило кълбото не се движи по корпуса.

  5. #15
    Благодаря за коментара, Peipan.....лятото на Побитите камъни видях голям майкопроизводителен пчелин и говорих със собственика, но не запомних името му...Аз ще пчеларствам в Синдел....условията засега са ми загадка... дано бързо да се адаптирам

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    До побити камъни майко производителя го познавам много добре казва се Ахмед. Може да ти свърши работа, но е малко несериозен или по-скоро скъперник. Ще ти иска повечко пари, но иначе е добър пчелар.

  7. #17
    напролет ще поставя достатъчно капани в двора си с примамката Пророй и ще изловя голяма част от синделските рояци....примамката е много ефикасна!!!

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    А иначе добри майки ли произвежда този Ахмед и горе долу на каква цена

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Дълга е историята и от къде го познавам, но информацията ми е от преди 2008г. даваше ги на 12 лв. в клетка с по 3-4 пчели. При положение че ще взимаш според мен добре е да са нуклиуси на по на 2-3 рамки и при това положение само като видиш пилото ще си наясно за качеството на майката. Има лесно. Аз за себе си съм си направил от ламиниран паркет сандъчета на 3 рамки за нуклиуси и ако не ми хареса майката, отделям я в друго сандъче с рамка и поставям рамка с яйца от добър кошер. Така вече в периода май-чак до септември може да се направят нуклиуси който да ти харесат. За догодина ремонтирам 8 стари ДБ-12 и ще разширявам пчелина. Мисля преди пашата на липата или на слънчогледа - това ще зависи от силата на семействата и времето и ще взема от 8-те които имам майките и ще ги поставя в новите 8 кошера на 3-4 рамки. Същевременто може би през май ще направя на по три рамки нуклиуси дано да мога да са 5-6. Ислед като видя развитието на отделените майки - силата им ще преценям за смяна на майките с готовите нуклиуси. Изисква се много работа и смелост.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    благодаря ,peipan за отговора и аз мисля така да си произведа майки тази година (което ще ми е за първи път )но ако се наложи екстремно може и да купя някоя майка от този Ахмед имаш ли някакъв тел. за връзка с него

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •