Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 180
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    16.11.2012
    Мнения
    7
    https://www.youtube.com/watch?v=DcF9I6_fPRI Здравейте колеги, реших да Ви покажа нещо за ''пчелите'' любителско http://vbox7.com/play:c877d41a

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    http://zamunda.net/details.php?id=409853 - "Гледане или отглеждане на пчели"

  3. #53
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски

  4. #54
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето тука го има филма Повече от мед - More than honey (2012) с български субтитри и с много добро качество. Можете да го гледате както в реално време (с Google Crome), така и да си го Download-нете на компютъра. Изгледах го за кой ли път - впечатляващи кадри. Има заснети кадри в едър план както вътре в кошера, така и дори вътре в една килийка. Невероятно.......... Има кадри на летящи пчели с монтиран на гърба им предавател с антена. Невероятно....... Има и още много-много интересни кадри (напр. как се излюпва една майка), както и за съжаление много УЖАСЯВАЩИ КАДРИ. Струва си да бъде изгледан. Има кадри, които няма да ги видите никъде другаде. Особенно тези с промишленото пчеларство в Америка........ жестоко, но как другояче могат да се гледат 20 000 кошера с малко персонал.......

    http://www.dokumentalni.com/?p=2487

    На същия сайт има още един подобен филм, но от 2008-ма година - Мълчанието на пчелите - Science of the bees (2008). Също много интересен и също в него има както впечатляващщи кадри, така и ужасяващи кадри.

    http://www.dokumentalni.com/?p=2471

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето тука го има филма Повече от мед - More than honey (2012) с български субтитри и с много добро качество.
    Филма е страхотен. Аз съм го гладал поне 10 пъти досега. Гледал съм го и на немски. Ако някой иска може да пратя линк към немския.
    Аз доста се интересувах за този филм и намерих в нета много инфо за него. Попаднах и на едно интервю с автора в което той разказва как
    е направен. Впечатлен съм от подхода му. Примерно няма професионални актьори, само пчелари играят. Фред Наги (куцичкия дето
    ловеше рояка в началото) е пчелар с 20 кошера (той бил е на около 72 години през 2012). Филма е получил много награди.
    Има и от източна Европа награди. От България разбира се няма награда още. Швейцария кандидатства с този филм за Оскар
    (за документален филм) през 2014. Ще се решава сега през септември. Аз лично много ще се радвам той да вземе Оскар.
    Авторът в едно интервю беше казал, че го е правил с желанието да го гледат максимално много хора. Това е неговото послание.

    Мисля си дали не може да съберем малко пари (тези от форума) и да му ги пратим. Дори 1000 лева да успеем да съберем, той ще
    се радва не толкова на парите, а че идват от българските пчелари, които са харесвали филма. Аз съм готов да дам първите 50 лева.
    Ако някой има идея как точно да стане събирането/пращането да сподели. Според мене всичко трябва да е абсолютно доброволно.

    Ако някой знае как, да пусне една анонимна анкета, да видим поне колко желаещи има да пращаме пари. Хубаво е, ако ще го правим
    е "преди да е взел Оскар", така ще има по-голяма стойност.

    Поправка. Сбъркал съм за Оскар. Предстввен е, но не е номиниран. Било е март 2014. Извинявам се!
    Този пост е редактиран от nikola.vladov; 16.08.2014 в 21:26.

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Наистина впечатляващо. Готов съм да даря 20 лв.

  7. #57
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Голяма част от филма ми хареса, но частта в който почистваха клея от питите и разформироваха кошерите просто хич не ми хареса. Не си спомням колко майки споменах. И в други филми съм гледал такова хищническо отглеждане на пчели и се чудя, чудя - абе тия големи идиоти ще ми дойдат.

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Пчеларството им е като и политиката. Както си гледат пчелите, така се отнасят и към държавите по света...

  9. #59
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    Голяма част от филма ми хареса, но частта в който почистваха клея от питите и разформироваха кошерите просто хич не ми хареса. Не си спомням колко майки споменах. И в други филми съм гледал такова хищническо отглеждане на пчели и се чудя, чудя - абе тия големи идиоти ще ми дойдат.
    Ако пък знаете как се гледат пилета или прасета или крави - свят ще ви се завие. 500 МИЛИОНА КИЛОГРАМА МЕСО се изяжда от населението на земята ВСЕКИ БОЖИ ДЕН !!! Това са десетки и стотици милиони пилета, прасета, крави и други животни, които умират всеки божи ден, за да има мръвка на нашата трапеза. Ежедневно пролятата кръв е достатъчна, за да препълни коритото на река от типа на Марица.

    Следващия път, когато седнете на масата, си помислете за ЖЕСТОКОСТТА СПРЯМО ЖИВОТНИТЕ, предизвикана от нас самите............

    ПС: Нищо лично, просто си помислих, че жестокостта в Америка спрямо пчелите си е нещо нормално. Не сме ние хората, които ще ги съдим американците, след като и ние не сме по-добри........

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Американците могат да си разрешат да унищожат цял континент, защото го имат, и "нито акъла , нито образованието" им могат да ги спрат.Лошото е, че и нашия "акъл" става като техния , а си нямаме континент за унищожение.
    П.П.
    Милионите пилета , прасета и други животни отглеждани и убивани от човека не биха били милиони, ако не ги отглеждаше човек за тази цел.В дивата природа за тях мястото е никакво.И тука е малката разлика. Пчелите не са размножени до пренаселване от хората. По-скоро тяхната естествена популация се унищожава от човешката алчност.Колко вида диви животни изчезват годишно от човешка дейност? Сега е дошъл и редът на пчелите.Да отнемаш бъдещето на децата на цяла една планета не е най-печелившата дейност, защото и твоите деца живеят и ще трябва да живеят с природата която им оставиш. Та това за страната на неограничените възможности да рушиш.Надеждата е и там да им "уврат главите" и да се замислят преди да е късно.
    Матеев ние сме по-добри дори и само с това , че осъзнаваме какво става и в Европа сложихме "юзда" на американизирането на земеделието.Без никотиноиди! Без ГМО!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •