Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 18 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 180
  1. #71
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Матеев ти кога си гледаш пчелините като си все онлаин казано на енглиш? Какъв тип пчелар си ти не мога да разбера явно имаш излишък и се чудиш де да го денеш или оплакнеш?
    Струва ми се,че си просиш бан,а!

  2. #72
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Струва ми се,че си просиш бан,а!
    Не просто размишлявам ако не е удобно то по добре да се преместя на другия стол. Какво да направя такъв съм си пък и и ти отде се взе?

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Извинявай, все забравям че не си от най-досетливите. След малко ще трябва да се връщам към Хасково и не знам дали ще ми стигне времето за всички простотии дето трябва да изпиша. МОЛЯ ТЕ, бъди търпелив.
    Извинен си. Само дето не разбирам защо с "простотии" ще си защитаваш тезата?Няма ли смислен начин?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #74
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Извинен си. Само дето не разбирам защо с "простотии" ще си защитаваш тезата?Няма ли смислен начин?
    Е аз по принцип не вярвам и се съмнявам черпейки опит от миналото. Все пак трябва да допускате хора с различно мнение не само такива ЗА иначе форума ще се превърне в партийно събрание от 58 г.

  5. #75
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Матеев ти кога си гледаш пчелините като си все онлаин казано на енглиш? Какъв тип пчелар си ти не мога да разбера явно имаш излишък и се чудиш де да го денеш или оплакнеш?
    Явно не си чел стари теми, иначе щеше да знаеш, че аз си изкарвам живота пред компютъра. Занимавам се основно с организационна дейност и с ВЗЕМАНЕ НА РЕШЕНИЯ, което колкото и странно да звучи, е много тежка и отговорна работа. По пчелини ходя рядко, но дори и да отида, работа не върша - все пак съм шеф и моята работа е да мисля, а не да ръчкам нещо с ръцете си. Въпреки очевидния ми почти нулев практически опит, много е интересно да наблюдваш как стари пчелари се притесняват да вземат решения и идват да питат мене за неща, които те би трябвало да ги знаят по-добре от мене. Във форума по пчеларски проблеми аз съм по-скоро новобранец, който не се притеснява да пита. Ако обаче нещо го науча или реша самостоятелно да го изследвам, тогава с удоволствие споделям постигнатия резултат.

    Неведнъж някой от този форум ми е казвал, че не съм пчелар, защото не ме е жилила пчела. Това обаче според мене не е вярно - един човек е такъв, какъвто сам се чувства. Аз живея с пчелите, мисля за пчелите, непрекъснато уча за пчелите, непрекъснато експериментирам едно или друго нещо, свързано с пчелите, и непрекъснато натрупвам информация, свързана само и единствено с един или друг пчеларски проблем. А дали това, което го правя, ще е полезно за пчеларското общество - това бъдещето ще го прецени и оцени. Засега мога само да кажа, че съвестта ми е чиста, и че за Българските пчелари съм направил (и смятам да направя и за в бъдеще) много неща, жертвайки много лично време и естествено много пари.

    Просто приеми, че в пчеларството трябва да има и такива хора като мене. Аз върша това, което обикновенните пчелари не могат или не желаят да го свършат по една или друга причина. За да се построи една сграда, освен зидаромазачи са необходими и проектанти, конструктори и архитекти. Или пък друг пример - Айфеловата кула е на името на Айфел, но той не е направил нито една заварка по нея. Бъдещето обаче е преценило и решило кулата да се казва Айфелова, а не "Зидаро-мазаческа" или пък "Заваръчна". Може да прозвучи малко нескромно, но аз се самопреценявам като човек, който по един или друг начин ще остави следа в Българското пчеларство, и тази следа ще е за добро, а не за лошо.

  6. #76
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Колеги, не съсипвайте и този форум. Другите отдавна вече са заспали зимен сън. Нека има поне един в който от време на време да се види, че съществуваме.

  7. #77
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форума си е форум като всеки един друг такъв - място за комуникация на много хора с РАЗЛИЧНИ ВЪЗГЛЕДИ по различните въпроси. Нищо лошо - точно различните мнения и възгледи често помагат да се изясни каква е истината. Лошото е че има и хора, който вместо информация търсят конфликти. И вместо с пчеларски въпроси предпочитат да се занимават с личностни нападки. Нищо лично - просто констатация......

  8. #78
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Какво се случва,когато пчелите трупат прашецови запаси от ГМО култури и какво се случва,когато се изцентрофугират тези рамки?
    Мдааааа, точно това е тезата върху която беше изградено искането за промяната на директивата за меда относно прашеца - че прашецът е изкуствено добавена съставка, а не съставна част от него (т.е. към момента - мед без прашец не е мед). Дори и в този случай, когато се използват автоматични разпечатващи машини ( тогава "замърсяването" на меда с прашец е в най-голяма степен), количеството на полените не може дори да се доближи никъде до заветните 0,9%.

    Преди да продължа за неоникотиноидите искам да изтъкна още една важна разлика между САЩ и ЕС.
    Когато в САЩ има стачки например на производителите на мляко - няма митинги и демонстративно изливане на мляко в знак на недоволство, както е в ЕС! В момента в който заплашат че ще изхвърлят продукция, за няколко часа пари се намират и стачката спрестава. Просто не могат да си го позволят храна да бъде извхърляна. Това е много важно да се знае, когато се разглеждат мотивите за водената политика от САЩ. Те имат много гърла за хранене и ВСИЧКО което правят в земеделието, е от гледна точка да бъде задоволявано потреблението (ГМО култури, неоникотиноиди и т.н.....)


    ....За неоникотиноидите.
    Според търсачката на научни заглавия, САМО ОТ НАЧАЛОТО НА ГОДИНАТА ДО СЕГА има излезнали 669 научни статии (верно, при половината от тях изследванията са проведени толкова некадърно, че едва ли човек би могъл да направи надеждно заключение за каквото и да било), съдържащи думите imidacloprid и thiamethoxam...... и САМО ЕДНА ИЛИ ДВЕ ОТ ТЯХ твърдят че неоникотиноидите носят след себе си Апокалипсиса за пчели, птици и т.н.

    http://scholar.google.com/scholar?q=...C5&as_ylo=2014



    Според мен никой човек, който чисто статистически игнорира над 99% от информацията НЯМА ПРАВО да твърди че е НАЯСНО. Зуница, ти как мислиш?
    Самият факт че всички (образно казано) в България твърдят едно, а някой твърди точно обратното на останалите, би трябвало да означава само по себе си нещо, или поне това да поражда започване на мисъл у част от индивидите. Уви.

    Зуница, спомняш ли си неотдавна как ми се разсърди защото си беше втълпил че те лъжа, когато ти казах че методът на действие на оксалната киселина спрямо акарите не е чрез изпарение. Приемам че не си беше направил труда да провериш (не го разбирам, но въпреки това го приемам), но ако се беше замислил малко, поне по един от няколкото начина все би стигнал и сам до същия логичен извод.
    (Само да вметна, че моето IQ също не е високо, но в моя случай се опитвам да компенсирам)


    Вярно е че неоникотиноидите са вредни за пчелите. НЯМА ДВЕ МНЕНИЯ НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ТОВА!!! Но след като човек трябва да избира, ти вместо никотиноидите какво би предпочел - нуралето?, обратно към пиретроидите?, органофосфатите?, ДДТ?
    Посочи ми тяхна по-добра алтернатива за пчелите И АЗ ЩЕ МЛЪКНА.
    НЕКА НЯКОЙ МИ ПОСОЧИ ПО-ДОБРА АЛТЕРНАТИВА НА НЕОНИКОТИНОИДИТЕ И ЩЕ МИ ЗАТВОРИ УСТАТА ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ!!!!
    (Както неведнъж е ставало ясно, аз не съм всезнаещ, така че шансовете ги има)

    Ако пък не, до момента в който такава не бъде предоставена, смятам за справедливо да се престане да се твърди че неоникотиноидите са с нещо по-вредни от останалите пестициди.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #79
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Явно не си чел стари теми, иначе щеше да знаеш, че аз си изкарвам живота пред компютъра. Занимавам се основно с организационна дейност и с ВЗЕМАНЕ НА РЕШЕНИЯ, което колкото и странно да звучи, е много тежка и отговорна работа. По пчелини ходя рядко, но дори и да отида, работа не върша - все пак съм шеф и моята работа е да мисля, а не да ръчкам нещо с ръцете си. Въпреки очевидния ми почти нулев практически опит, много е интересно да наблюдваш как стари пчелари се притесняват да вземат решения и идват да питат мене за неща, които те би трябвало да ги знаят по-добре от мене. Във форума по пчеларски проблеми аз съм по-скоро новобранец, който не се притеснява да пита. Ако обаче нещо го науча или реша самостоятелно да го изследвам, тогава с удоволствие споделям постигнатия резултат.

    Неведнъж някой от този форум ми е казвал, че не съм пчелар, защото не ме е жилила пчела. Това обаче според мене не е вярно - един човек е такъв, какъвто сам се чувства. Аз живея с пчелите, мисля за пчелите, непрекъснато уча за пчелите, непрекъснато експериментирам едно или друго нещо, свързано с пчелите, и непрекъснато натрупвам информация, свързана само и единствено с един или друг пчеларски проблем. А дали това, което го правя, ще е полезно за пчеларското общество - това бъдещето ще го прецени и оцени. Засега мога само да кажа, че съвестта ми е чиста, и че за Българските пчелари съм направил (и смятам да направя и за в бъдеще) много неща, жертвайки много лично време и естествено много пари.

    Просто приеми, че в пчеларството трябва да има и такива хора като мене. Аз върша това, което обикновенните пчелари не могат или не желаят да го свършат по една или друга причина. За да се построи една сграда, освен зидаромазачи са необходими и проектанти, конструктори и архитекти. Или пък друг пример - Айфеловата кула е на името на Айфел, но той не е направил нито една заварка по нея. Бъдещето обаче е преценило и решило кулата да се казва Айфелова, а не "Зидаро-мазаческа" или пък "Заваръчна". Може да прозвучи малко нескромно, но аз се самопреценявам като човек, който по един или друг начин ще остави следа в Българското пчеларство, и тази следа ще е за добро, а не за лошо.
    Сам ли се справяш с организацията или имаш и помощници?

  10. #80
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Организацията е пирамида. Аз стоя на върха, под мене има директори, под тях има началници на цехове например и т.н. Първите няколко нива на пирамидата са ръководен персонал, който има правата и задълженията сам да взема решения в дух на насоките, дадени от висшия шеф. Аз комуникирам само с нивото под мене и в изключителни случаи с още едно ниво по-надолу. Това е. Така функционира всяка една сложна организация. Независимо дали организацията се състои от 100 човека или от 100 000, най-добре функциониращото управление е пирамидалното. Всеки един човек в тази пирамида трябва да има САМО ЕДИН НАЧАЛНИК и максимум 5-6 подчинени. Това са базови принципи (ЕДИНОНАЧАЛИЕТО и максималния брой на подчинените) и ако се спазват, те могат да осигурят пълноценна комуникация и контрол и в двете посоки (нагоре и надолу) и от там стабилност и работоспособност на пирамидата като цяло.

    Опитите един началник да управлява повече от 5-6 подчинени обикновенно води до плачевни резултати. Аз съм изпаднал в подобно положение и това ми изпива жизнените сили, но пък от друга страна намирането на висш управленски персонал е много трудна задача. Такива хора няма как да бъдат намерени еи-така от нищото. Те трябва да израстат в самата организация и на всеки един етап от израстването си да доказват, че са по-добри от останалите. Това е естествен процес и той винаги се случва независимо дали го искаш или не. Например един от най-добрите ми директори беше шофьор на такси преди да попадне в нашата фирма. След това много бързо излетя до висините. И с другите директори историята е подобна. При мене се гледат качествата на човека, а не разните му там дипломи и други хартийки. В същото време имам вишисти и вишистки, които работят на 3 смени в производството като мушици. Ами имат си хартийките (дипломите), но май само това и нищо друго. Съжалявам че го казвам, но това е истината - хората са различни и сред тях се срещат както пълни некадърници, така и много добри лидери и ръководители. Това в училище не се учи. Това е един естествен процес, наложен от природата, който навсякъде функционира със или без нашето желание - появяват се лидери от нищото (от низините), и никой не може да каже защо точно тези хора са успели и сами са си завоювали това лидерство. Образованието или интелекта тука нямат нищо общо. Лидерството, способността да управляваш хора, и те доброволно да ти се подчиняват - това е една загадка, която аз все още не съм я разгадал.

 

 
Страница 8 от 18 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •