Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 180
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    [QUOTE=scutellator;4439

    Повярвайте ми, сред учените занимаващи се с генно инженерство, много по-малка част от тях имат нечестиви намерения, отколкото сред хората замимаващи се със ядрената физика!
    [/QUOTE]
    Не мога да ти повярвам.Защото сьм на обратното мнвние.

  2. #102
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ето защо мисля, че с ГМО трябва да се внимава много.
    Не защото е вредно, а защото това ще направи земеделието ни роб на чужди интереси.

    Писна ми да се въртим в омагьсан кръг и да препотретваме едни и същи неща отново и отново.

    ЗЕМЕДЕЛИЕТО ВЕЧЕ Е РОБ!!!! Попитай най-близкия арендатор до теб по въпроса, преди да напишеш следващия си коментар


    Семена произлезли от ГМО култура си остават с маркера.
    Правата върху това семе са на компанията производител.
    И с право



    Нямаш право да използваш второ поколение култура
    КОЙ в днешно време ползва второ поколение култура????? ( най-близкия арендатор до теб ще отговори на този въпрос). Американците, които си нямат и на представа как изглежда животното от което идва млякото ( млякото се произвежда от животни?!?!?!!) е лесно да бъдат убедени в този довод, но българите които са що годе израстнали а село.......? ЕТО ТОВА Е силата на конформизма!!!! (без да се обижда никой)

    Препаратите се правят да не вредят на ГМО култури - направо си го рекламират.
    НЕ! Сортовете се създават да са устойчиви спрямо препаратите! Защо? - ето това е крайъгълният камък.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #103
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Нека сега направим полагане/заместване вместо ГМО семе и ГМО прасе да стане ГМО пчела. На кой ще му хареса това? Ако може колегата да обясни що ще рече права върху ПЧЕЛА?!

  4. #104
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Писна ми да се въртим в омагьсан кръг и да препотретваме едни и същи неща отново и отново.
    Няма нужда от нерви.
    Аз мислех, че водим нормален диалог.

  5. #105
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Нека сега направим полагане/заместване вместо ГМО семе и ГМО прасе (съществуващата технология не позволява процесът да бъде използван при животни -прасета например, като насекомите са изключение) да стане ГМО пчела. На кой ще му хареса това?
    На мен. Кой не би искал пчела устойчива на вируси? Кой не би искал пчела която не се нуждае от пушалка, дава много мед, сама се справя с вароатозата и не страда от CCD? ..... Май само аз.
    Пчеларите разсъждават от рамките на ограничените от предразсъдъци си схващания за хоризонталния трансфер на гени като ДЕМОНИЧЕН ПРОЦЕС.
    Всъщност той е толкова естествен колкото секса (между насекомите).

    Нормално, за да се постигне пчела (или животно) резистентна на даден вирус, то дадената популация ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗЛОЖЕНА НА ТОЗИ ВИРУС. След това Природата си знае работата и благодарение на случайния и хаотичен принцип и терорията на вероятностите, част от ДНК-то на вируса се приобщава и евентуално фиксира към генома на пчелата. Това е природен процес, който се случва без участието на лабораторна намеса, но докато се стигне до финалния етап, в процеса загиват няколко милиона пчелни семейства и неизвестно колко време.

    Първите стъпки за лабораторно генно модулирани пчели са вече поставени, но не стискайте палци готов продукт да се появи на пазара преди 2025г. И ще бъдат нужни ПОНЕ още 5 години, докато отделни пчеловъди сами започнат да прилагат новата технология при селекцията на пчелите.

    Ако може колегата да обясни що ще рече права върху ПЧЕЛА?!
    Да си чувал случайно за хибридите Starline и Midnite, създадени и патентовани от д-р Гладстон "Бъд" Кейл и Dadant&sons, някога произвеждани в САЩ?
    Да си чувал случайно за Бъкфаст?????????
    Навярно повечето от вас не знаят, но Бъкфаст е регистрирана търговска марка. В миналото се е плащало роялти върху ВСЯКА произведена за продажба пчелна майка. Към днешно време, обаче, Бъкфасткия манастир на практика вече не съществува и много от пчеларите използващи марката "БЪКФАСТ" днес, всъщност я използват без да имат право на това, напълно НЕЗАКОННО. И тъй като институцията "Бъкфастски манастир" вече не съществува, вече няма КОЙ да ги преследва по съдебен ред за нарушаване на авторското право.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #106
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Няма нужда от нерви.
    Аз мислех, че водим нормален диалог.

    Диалог е малко силно казано. Нормален.... за да съществува "нормален диалог" е нужно повече от един от участниците в него да са заитересовани първо поне да проверят фактите, или поне някаква част от тях. Какъв диалог може да съществува, ако той не се подчинява на логиката или фактите?
    http://www.youtube.com/watch?v=TMsIRXebwxk

    Не се нервирам. Чувството което изпитвам е съжаление, разочарование, безпомощност, безполезност и безсмисленост. Честно да ти кажа вече съм уморен.
    Тук не е училище, аз не съм даскал, а вие - ученици дето не си пишат домашните, на които все пак се опитва да налее малко знания в главата.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    На мен. Кой не би искал пчела устойчива на вируси? Кой не би искал пчела която не се нуждае от пушалка, дава много мед, сама се справя с вароатозата и не страда от CCD? ..... Май само аз.
    Пчеларите разсъждават от рамките на ограничените от предразсъдъци си схващания за хоризонталния трансфер на гени като ДЕМОНИЧЕН ПРОЦЕС.
    Всъщност той е толкова естествен колкото секса (между насекомите).

    Нормално, за да се постигне пчела (или животно) резистентна на даден вирус, то дадената популация ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗЛОЖЕНА НА ТОЗИ ВИРУС. След това Природата си знае работата и благодарение на случайния и хаотичен принцип и терорията на вероятностите, част от ДНК-то на вируса се приобщава и евентуално фиксира към генома на пчелата. Това е природен процес, който се случва без участието на лабораторна намеса, но докато се стигне до финалния етап, в процеса загиват няколко милиона пчелни семейства и неизвестно колко време.

    Първите стъпки за лабораторно генно модулирани пчели са вече поставени, но не стискайте палци готов продукт да се появи на пазара преди 2025г. И ще бъдат нужни ПОНЕ още 5 години, докато отделни пчеловъди сами започнат да прилагат новата технология при селекцията на пчелите.



    Да си чувал случайно за хибридите Starline и Midnite, създадени и патентовани от д-р Гладстон "Бъд" Кейл и Dadant&sons, някога произвеждани в САЩ?
    Да си чувал случайно за Бъкфаст?????????
    Навярно повечето от вас не знаят, но Бъкфаст е регистрирана търговска марка. В миналото се е плащало роялти върху ВСЯКА произведена за продажба пчелна майка. Към днешно време, обаче, Бъкфасткия манастир на практика вече не съществува и много от пчеларите използващи марката "БЪКФАСТ" днес, всъщност я използват без да имат право на това, напълно НЕЗАКОННО. И тъй като институцията "Бъкфастски манастир" вече не съществува, вече няма КОЙ да ги преследва по съдебен ред за нарушаване на авторското право.
    @scutellator

    Не съм чувал за хибридите Starline и Midnite. Надявам се да не чуя и за патентован ГМО човек!

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А чувал ли си за клонинги? Представи си че някой успее да отгледа "идеалната пчела" и клонира няколко хиляди майки.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #109
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от asm22 Виж публикацията
    @scutellator

    Не съм чувал за хибридите Starline и Midnite.
    Жалко, защото това е култура в САЩ продължила над 3 десетилетия. По онова време ОГРОМЕН процент от пазарния дял на пчелни майки в Европа е бил директен внос от САЩ. По онова време никой не е искал да купува нещо по-различно от супер-дупер технологичните пчели на Дадант. Почти всички големи майкопроизводители са произвеждали нищо друго освен тях (естествено те е трябвало всяка година да си купуват нови елитни майки).
    Те са били толкова предпочитани, защото са давали близо 50% добив над останалите пчели и не е било нужно да се правят профилактични прегледи, да се прави пролетно изравняване на силата на семействата и т.н. Всяко семейство е било генетично напълно идентично с останалите и е било достатъчно да отвориш само един кошер за да прецениш ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ по сила, количество на запасите и т.н.

    С времето биват изоставени защото развъдната програма е била изключително скъпа за поддръжка, а пчелите неустойчиви на болести (селекционерите просто са преценили след известно време, че е по-евтино постоянно да се ползват антибиотици, отколкото да си правят труда да селектират за резистентност). Е, антибиотиците не могат да лекуват всичко и когато трахейния акар (акарозата) навлиза в Америка, това е края на цялата развъдна програма. Когато едно семейство се разболее - останалите 19999 семейства в цялата ферма са в абсолютно същото състояние.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #110
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от asm22 Виж публикацията
    Нека сега направим полагане/заместване вместо ГМО семе и ГМО прасе да стане ГМО пчела. На кой ще му хареса това? Ако може колегата да обясни що ще рече права върху ПЧЕЛА?!
    То в България и сега е пълно с ГМО пчелни майки, произвеждани от Ганчовата Монополна Организация, в която членуват Ганчовите Майкопроизводствени Олигофрени.

    Добре че цели области в страната са се усвестили и са преминали на КАРНИКА, че да имат поне малко мед в кошерите и забележете - да работят там на пчелина без пчеларски "скафандри" - по къси гащи и ризи с къс ръкав.

 

 
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •