Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 132
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    30.03.2011
    Мнения
    12
    И аз съм много разочарован.Жалкото е,че тези като мен които тепърва започват да се занимават с това и са ентусиазирани ...нямат никакъв шанс да си изкарват хляба с това и да имат примерно 200 кошера без някаква държавна помощ.Всичките си пари набутах в инвентар за 800лв,4 кошера с пчели за 600лв,засадих фиданки еводия за 100лв и...абе не ме е яд за парите,а че убиват всякакъв шанс на младите пчелари и тея изисквания са нереалистични.Много колеги казват,че е дискриминация точка 4,да така е,но нека ви кажа нещо за най-бедния регион в страната.Ще кажа специално за земеделието:меда се изкупува за жълти стотинки,овче мляко не се изкупува въобще,козе мляко не се изкупува,яйца не се изкупуват,вълна не се изкупува,свинското е на смешни цени и тн.Просто няма кои да ги купи.Кравето мляко е на 0.35ст.,докато на други места в страната е 0.65ст.почти двоино.За сметка на фуражите(всеки месец поръчвам) чак от Ловеч и съм разгледал цените в цялата страна и равносметката е,че са с 20 до 50 лв на тонаж по скъпи от колкото в други части на странта.Мандри за изкупуване вече няма по селата и тн и тн.Просто земеделския отрасъл в северозападна България не е много зле,а е на изчезване.Баща ми е фермер от 30 г и зная как стоят нещата в нашия край.А за това,че парите са 4 пъти по-малко и няма да стигнат за никои,ще кажа че за фермерите се говори,че няма да получават НИКАКВИ субсидий на глава животно или пък модернизация.Жалко за всички нас.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    По мое мнение тази програма въобще трябва да бъде спряна в този си вид. Според мен тя стои в основата на масовата гибел на пчелни семейства през последните няколко години в цялата страна. Така заветната помощ за много хора, дори и такива, които не са се възползвали от нея се оказа пагубна. И вместо да си организират пчелините, да увеличат броя на пчелните си семейства, то те загубиха всичко. Е мерси от такава помощ. Предпочитам да заделя определен брой семейства, които да използвам за увеличаване на бройката и да се лиша от приходи от тях, отколкото да си докарам беля на главата. Защо трябва да секупуват и прескъпите и опасни препарати за борба с вароа, като има биологични мтоди, които са в пъти по-ефективни и навсичкото отгоре струват стотинки. Единственото за което си струва са кошерите и то за тези, които нямат възможностите и уменията сами да си ги направят, защото в общия случай и цените са доста надути и качеството е под всякаква критика - кошери еднодневки. Та затова си мисля, че това е донякъде за добро. Иначе ако тръгнем да чакаме на държавата да ни оправи, няма да дочакаме. От държавата може да искаме само да не ни пречи, но за да си извоюваме това, най-напред ние самите трябва да вземем да си подредим кошера и тогава да си извоюваме правата. Иначе само ще си ревеме тука по форумите, колко сме нещастни и ще ни мачкат разни монополи и картели.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Тази година пак кандидатствах, първоначално ми казаха че съм приет, после се оказа че не съм, заделих един пари за 30 кошера и ги поръчах, но докато тръгне поръчката ме извикаха в ДФ Земеделие да подпиша договора, но той впоследствие се оказа че е бил под условие (ако останели пари), а аз междувременно поръчах още 20 кошера, капарирах ги като си внесох ДДС-то както си му е реда и когато разбрах че парите не са сигурни с триста зора развалих договора с фирмата (добре че не беше ми направила вече кошерите) и си ми остана само първоначалната поръчка за 30 кошера, но изгорях с ДДС-то от капарото. Изобщо доста срамна история се получи.....

  4. #124
    Обръщам се към всички млади колеги които като мен са разочаровани от ПЧЕЛАРСКАТА програма . Момчета да си плюеме на ръцете и да им покажеме че ще справиме и без програми . Има си хора и за там . Оставете ги . Те ще си отидат рано или късно . По скоро рано . Ще дойде време да останат само истинските несубсидирани ,бедни и измъчени пчелари и земеделци .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #125
    Браво Иво,Само така се постигат истинските успехи.Жив и здрав.

  6. #126
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Така си е , над 15 години се опитвам да оцелявам въпреки грижите на държавата и като земеделец , и като занаятчия а сега явно и като пчелар ще е така. Въртим , сучем и все до сивия сектор го докарваме - иначе се не издържа. В едно обаче се убедих - за да искаш да изкараш си трябва инвестиция , с трици маймуни - определено не става. Е затова ни се ще мъничко помощ ама то си има хора за всеки влак , а за нас остава само чакането и вероятността да си останем бедни и измъчени е голяма. А иначе приветствам оптимизма ти колега !
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  7. #127
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Аз не съм взел и една стотинка субсидия, тъй като работя за държавата и със закон ми е забранено да осъществявам друга дейност. Справям се с пчелите от събота на неделя и за 15 години ги докарах до 70 семейства и 20 отводки. Но само аз и семейството ми знаем какво е и на каква цена. От 2000 г. произвеждам стоков мед и тогава цените бяха 0,60$. Така, че който има желание го постига, който няма, търси оправдание.

  8. #128
    Заставам зад мнението на Ивайло! Нека си усвояват средства монополи,връзкари и тем подобни,без любов към пчелите в един момент всичко ще свърши за тях.Ще останат хората,които го правят от душа.

  9. #129

    Lightbulb И по този начин след няколко години ще започнем да протестираме и против олигархия в

    ПЧЕЛАРСТВОТО, А ТЯ СЕ СЪЗДАВА ПО ИЗКУСТВЕН НАЧИН (както и другата,срещу която са сегашните протести) ПРЕД ОЧИТЕ НИ!Ние сега си мълчим,а после ще останем изненадани... Аз не зная какви са тези,които правят програмите,но явно те не вникват в нуждите на пчеларите и на пчеларството, а решават нечии интереси.
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Понеже някои от въпросите са насочени директно към мен, ще споделя, че нямам нищо общо нито с точковата система, нито с програмата във вида в който е тя сега. Парите за кошери в следващия периодса отрязани 4 пъти, така че малцина ще са тези, които ще се доберат до тази помощ. Или дирекно казано 100 души от цялата страна. Предложението, което бяхме отправили, бе за много по- оптимално разпределение на средствата, за много повече дейности и парите да стигат за много повече хора(10-20 пъти). Но ние сме "кви са тия". Бедата е там, че тия, дето ни правиха програмите имат вина и за това, че няма да имаме и директни субсидии.
    Глупости се въртят в главата на всеки,но умният си ги премълчава.

  10. #130
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    моят дядо бог да го прости навремето ми казваше че като не са били доволни от политиката на времето са взели пушките и са хванали гората.та ако сега вие не сте доволни от нещо то последвайте примера ни .ние сме тези които искаме -не трябва да се предаваме .колега казва да докажем че и без програми ще се справим .не е така .как земеделците излязоха от тяхната криза ?как тютюнопроизводителите ще излязат -не със съгласието че и без програмите ще се справят .не се ли борим за нашето така ще сме тъпкани.повечето в форума сте млади хора давайте идеи ние постарете ще сме зад вас.не плачеш ли няма кой да ти даде и това което си е твое

 

 
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •