Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 132
  1. #51
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Ако няма плащане на кошер ,догодина ще ни дават цял месец по телевизите,при започване на приема за пчеларската програма .ако си остане в същия вид .понеже тази година едва 10 -15 % успяха да участват, а има много увеличение на пчелините .ако продължи по старому едва 5% ще бъде участието догодина .На практика излиза че програмата не е за пчелари.дано стане на кошер и всеки да вкуса от баницата

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не всеки ще вкуси от баницата.Само тези пчелни стопанства на регистрирани ЗП, които са регистрирани преди 10.10 2011г. Останалите ще пият по една студена вода. Никой не пречи да създадеш и 10000 семейства,но дори и сега да го сториш пак няма да взимаш немъчени пари.Първо ще има някакъв таван и второ ограниченията важат не само за пчеларството а за всички сектори, щото иначе ей сега ще се регистрират хиляди стопанства с хилади празни кошери и ще се закачат за цицката на евросубсидиите. Е това европееца няма да го допусне. Те на такива тарикати като нас вече са им сърбали попарата. И аз имам намерение да увелича значително стопанството си през следващите години, но това е положението. Субсидиите целят съвсем друго. А за да не се краде трябва да има ограничителни мерки. За това преди време писах, че много скоро хитрата сврака ще хлътне с двата крака. Много от тези, които миналта и тази година разделиха стопанствата си за да участват по програмите, сега ще пият по една студена вода. Хем си съсипаха стопанствата, хем няма да могат да получат субсидия на кошер за повечето си семейства. А на някой даже може да им се наложи даже да връщат пари.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    До колкото аз чета става дума директни плащания, които за да получават ЗП трябва да са имали поне едно такова в периода 2009-2011. Никъде не става дума за дати на регистрация на стопанства. Информацията е оскъдна, но мисля, че става дума за плащанията на единица площ, и глава добитък. Пчеларите не сме имали директни плащания и не е имало начин да имаме поне едно плащане в посочения период. В друга статия се казва, както и преди малко по новините на Канал 1, че се е приело в да се обмисли начин и система за субсидия на кошер.
    Не твърдя, че съм прав просто се опитвам чрез дискусия да достигнем до информация и евентуално до истината.

  4. #54
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    За регистрацията като земеделски производител си мисля ,като се увеличиха осигуровките с 4 пъти ,повечето нямаха възможност да платят и се отказаха ,но при плащане на кошер ще излязат от дупките си ,и една голяма част от парите ще се върнат като осигуровки.но вече повечето ще бъдат законно осигурени с дейноста си и ,и вместо да се рядят за социални .поне стажа им ще върви и ще могат да участват в всички пчеларски помощи като земеделски производители

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Скоро всичко ще се изясни.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    http://www.facebook.com/pages/%D0%9E...25851624246753
    Тук можете да прочетете предложението за проект на новата програма на нашето дружество

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И ДА и НЕ господин Бонев.
    Да се спрат Чекмейта и Байварола е добро предложение от всякъде ама да се финансира някой за да използва Оксалова киселина при положение сами казвате, че третирането с нея излиза 0.04 лв....
    Регистрация на пчелина поне преди 4 години е много рестриктивно според мен. 2 години е доста по приемлив срок и ще свърши същата работа. Има и друго, пчеларствам примерно от десет години и имам два пчелина и искам да кандидатствам за втория, който съм регистрирал миналата година - нямам право, тъпо а?
    Да не могат да кандидатстват "свързани лица". По-какъв начин свързани. Ако се има предвид по родствена или семейна линия просто няма как да стане. Дискриминация е думата която го обяснява. Все едно ако имам фирма дъщеря ми да няма право да има или баща ми или...... Ясно е защо го предлагате, но няма начин да се облече в законова форма.
    Децата вдигат аларма покрай мен и не можах да се съсредоточа достатъчно докато чета но това ми се наби на очи от пръв поглед.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Сега. Когато говорим за два пчелина, трябва найй-напред да сме наясно, че аз като притежавам n-на брой пчелини, не означава, че мога да кандидатствам за подпомагане на всеки от тях. Тук става въпрос за стопанство, а едно стопанство включва всички те пчелини на един стопанин. Защото не пчелините се регистрират като земеделски производители, а техните стопани.
    Относно въпроса със свързаните лица, по принцип може да се наложи ограничение само между съпрузи. Предложението дойде от доста места и е в следствие, че ако се погледне в годините назад, почти едни и същи хора, техните съпруги, майки, бащи деца и др. родственици, са най-често срещаните бенефициенти по програмите. Мисля, че ртябва да има някаква справедливост. Наистина, основните забележки и несъгласия са изключително по тази точка, но нека да бъдем справедливи.
    Относно третиранията. То този, който третира с ОК няма да си направи труда да се реди на опашка за 4ст. Това е по-скоро за тези, които не могат, не знаят как или се страхуват да използват този метод.
    Все пак се радвам, че проявявате интерес. Не се притеснявайте да критикувате. Все пак това е само едно предложение. Другия вариант е да оставим нещата на хората, които и досега правиха програмите, без да благоволят даже да обсъдят с пчеларите какво предлагат. И в крайна сметка да ни направят на маймуни.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Здраейте г-н Бонев,
    Според мен, срока за съществуване на стопанството не е най-добрата ви идея за елиминиране на злоупотребите. Какво имам предвид. Дядо ми - пчелар (регистриран ЗП) се спомина 2011 и от тогава аз се грижа за стопанството му. Правя го съвестно и открито - регистрирах се като ЗП, кандидатствах и получих само това, от което имам нужда, а тази година не се класирах. Искам да се развивам като пчелар, много уча и чета, а не разчитам само на дядовите практики. И защото всичко ми е регистрирано към 01.2012, не мога да получа помощ?
    Звучи като частен случай, но съм сигурен, че има и много други примери как покрай сухото гори и мокрото. Много по-добре би било, ако след субсидията си длъжен да отчетеш резултати - примерно че си продал мед определено количество или че си увеличил броя на семействата с пределен брой. Ако не докажеш - връщаш пари с лихви! Не са ни лоши законите, слад ни е контрола.
    Поздрави.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #60
    г-н Бонев като цяло предложението е добро. но едно голямо НО. Смятате ли че 4 годишен период е достатъчен за един пчелар да научи тайните на пчеларството.
    Аз предлагам да го направим 10 години или 20 години.Цитирам вас



    1.Пчелина да е регистриран по наредба 27 не по-малко от 4 години преди датата на кандидатстване. Това се налага поради факта, че това е приблизително срока, за който един пчелар може да придобие адекватни умения за работа с пчелните семейства, да получи достатъчна теоретична подготовка и да избере подходящата технология за региона в който пчеларства

    по скоро моето предложение е :
    Пчелина да е регистриран по наредба 27 не по-малко от 2 години преди датата на кандидатстване. Това се налага поради факта, че това е приблизително срока, за който един пчелар може да придобие адекватни умения за работа с пчелните семейства, да получи достатъчна теоретична подготовка и да избере подходящата технология за региона в който пчеларства

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •