Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 122
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Това го подхвърлих само бегло и по-скоро на шега, но не съвсем. Дайте ми конкретни параметри, изисквания, суми... и веднага ще намерим някоя вратичка в полето. Иначе да обсъждаме някакви хипотетични субсидии, само по принцип, няма смисъл.
    А проверките биха били страшни, само ако има извършени нарушения. Ако липсват ясни критерии, на които трябва да отговарят семействата, получаващи субсидии, всеки ще има възможност да търси начини да докопа някой лев повече.
    ... И тогава ще се отбележи нов бум в пчеларството и някоя специално назначена комисия ще отчете, че благодарение на субсидиите броят на пчелните семейства се е увеличил до нечувани размери. :D
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    А не е ли по-нормално да погледнеш, че тия 20 лв на семейство ще ти покрият голяма част от разходите? Не знам защо винаги се гледа как да излъжеш, а не как да съградиш???

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    20 ЛВ са 10 кг захар. Трудно можеш изхрани мижава отводка.

  4. #84
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Цитат Първоначално публикувано от ba4o_ivan1976
    Колега при тая супсидия - каквато е деминимис има и проверка и контра проверка - и тогава става уйт!
    Между другото от един да направиш 20 е страшен майсторлък който в България няма кой да го умее и в света - да направи от 1 - 20 и да ги задържи ! Ако пък саумее да ги задържи да взима супсидий - аз и друг път съм казвал /писал / че съм твърдо за супсидия на брой пчелно семейство както при животновъдите !
    Да махнат тия програми и да бъде на брой пчелно семейство и всичко ще си дойде на мястото и цени и всичко !
    Икъде е видяхте тази проверка и контра проверка.??? wink;

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Само в Поповско стават чудеса и то посред лято, а не по Коледа!
    Working....

  6. #86
    На тези на които дадоха договора за изплащане на помоща в разплащателна агенция - нямаха проверка но на около 10% договорите им ги дадоха при проверката а сега следва контра проверка а на някои мина ! Ние имахме 2010г контра проверка от София по тригодишната програма / изразяваше се в това дали от търново от разплащателна са проверили всичко и дали е така както са писали по документите / Всичко си беше шест и на следващият ден след проверката от софия преведаха парите!!!

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    До FVCVS CAESAR
    Субсидиите на пчелно семейство са много важни за развитието на пчеларството в България! Що се касае до разбиването на кошер на няколко отводки- няма да стане, защото ще се плаща на пчелно семейство, а не на отводка. Отделно има референти дати за тези субсидии и ще трябва да минат години, за да получиш пари за новосъздадените си отводки, а заявленията за плащане се подават до 20 март. Така, че това с разбиването на кошерите няма да стане!

  8. #88
    valeriboikov според теб, отводката не е пчелно семейство? А какъв е критерия за пчелно семейство?

  9. #89
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    valeriboikov според теб, отводката не е пчелно семейство? А какъв е критерия за пчелно семейство?
    Когато отводката произведе мед се превръща в пчелно семейство.

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    22.08.2012
    Мнения
    16
    Г-н Цветков, а да създадеш отводка измама ми ли е, не е ли част от работата на пчеларя да увеличи семействата. Едва ли някой ще унищожи семейство за 160 лв за да получи субсидия от по 20 лв на кошер. Колко отводки ще направи от един кошер, за да е на далавера? Каквито и да ги говорите....Пчеларството има право и нужда от подпомагане! Какъв е този негативизъм към личноста на пчеларя, той ли е най-големия, лъжец, измамник? Защо не разсъждаваме по-позитивно....как едни свежи пари биха подопомогнали развитието на сектора, а си мислите кой как може да открадне. Аз мисля, че пчеларите са достойни и работливи хора и не заслужават такова отношение. Всяко стадо си има мърша, но мършата далеч не стига......Злоупотреби има навсякъде, но да казвате не им давайте пари защото някой може да измами, някой може да забогатее....просто е смешно. Затова в България нещата са такива....всеки дърпа другия към дъното.
    Колеги, не се поддавайте на провокации и отстоявайте своите права!

 

 
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •