Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 122
  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    12.08.2011
    Мнения
    1
    ba4o_ivan1976 аз бях един от тези който го провериха и по двете програми. Всичко беше наред, но бяха и доста стриктни в това което проверяват.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Проверките са изключително стриктни и подробни. Всичко се и заснема с фотоапарат, свалят се и GPS кординати на пчелина. Отварят се кошерите, търсят се майките и т.н. На самите инспектори се правят ежедневни проверки за да не влизат в измамни схеми.

  3. #93
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Колега rosty_sz,пишеш като служител от ДФЗ!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не не няма такова нещо. Просто преминах проверки и бях силно учуден колко са стриктни инспекторите. в разговор с тях стана ясно, че е изградена сериозна система и всека проверка те отчитат на местено ниво началник който проверява тях, а той се отчита в София където всичко пак се проверява. В единя протокол ми бяха сгрешили петия знак след десетичната запитая на GPS кординатите и беше върнат. Петия знак дава точност на позицията под 10 метра.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да и аз мисля така, но няма чак толкова голяма опастност от злоупотреби според мен. Все пак да си разбиеш кошера на 5 отводки за да вземеш 60 лева ми се струва несериозно. Освен това трябва да имаш и свободни кошери, въпросните отводки трябва да се "обзаведът" с майки и т.н. Ще направиш тая манипулация с един, два, три кошера. Кокошкарска работа от която следващия сезон ще разбереш че няма смисъл.

  6. #96
    Катя, не веднъж съм си изказвал мнението. Всеки има право да го интерпретира както му е удобно. Но това не означава, че е прав.

  7. #97
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    valeriboikov според теб, отводката не е пчелно семейство? А какъв е критерия за пчелно семейство?
    Цитат Първоначално публикувано от valeriboikov
    Когато отводката произведе мед се превръща в пчелно семейство.
    Голямо благодаря за информацията. Имал съм много грешна представа, но нали цял живот се уча. Още веднъж благодаря.

  8. #98
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    колкото и да не сте съгласни дори и 1 рамка с пчели е редовно пчелно семейство щом има майка...
    Интересно, дали 1/4 дадан блат в оплодно сандъче ще го сметнат за редовно семейство?

  9. #99
    Цитат Първоначално публикувано от кирил
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    колкото и да не сте съгласни дори и 1 рамка с пчели е редовно пчелно семейство щом има майка...
    Интересно, дали 1/4 дадан блат в оплодно сандъче ще го сметнат за редовно семейство?
    Да щом има номер и бройката е актуализирана в пчеларският дневник!Друг е въпроса дали ще съществува при евентуална проверка! Но наистина струва ли си разни менипулаций и игрички за 12лв на брой пч.сем???

  10. #100
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Колежке да приемем че съм пчелар с 10 пчелни семейства и получавам 200 лв. субсидия според теб какво развитие мога да направя с тези 200 лв.?Ще съм благодарен за отговорът.
    Дано само този пчелар с 10 пч.сем не се е регистрирал като производител само заради тая помощ - защото осигоровките са около 800лв! tongueout;

 

 
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •