Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 122
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Едно не ми е ясно, защо щом не сте доволни от доходите от пчеларство се занимавате с тази работа? Постоянно нещо не ви е в ред, било природа, държава, съседи, пчелояди, цигани.. все нещо ви бърка в очите. Какво подпомагане желаете? Някакъв мозъчен ъпгрейд? Ако не сте кадърни да се справяте или просто сте мързеливи не подпомагане ами и шут в гъзъ няма да ви вкара в правилната посока. Ако пък сте трудолюбиви и кадърни но работата не се получава, какво чакате? Преквалификация, търсете нови хоризонти, майната му на пчеларството щом ви дърпа назад. Търсете си късмета другаде. С мрънкане и осиране на форумите едва ли ще постигнете желаните резултати, едва ли Миро мършата стои тук и чете..
    Добре де, според теб ако нещо не е наред трябва да зарежеш всичко или да се мъчиш да го промениш. Природата, пчелоядите и циганите не можем ги промени wink; ама държавата можем. Няма логика земеделци и животновъди да бъдат подпомагани, а ние не. Ползата от пчелите всички я знаем, а подпомагане никакво. Дори и да няма субсидии едва ли някой ще се откаже, но някак си не е редно да няма само за този сектор.
    Форума е алтернатива на мегданя, едва ли може да се промени нещо от тук освен ако не се ползва за организация на въстание. Няма да промениш мисленето на политиците, не са еволюирали до ниво в което да осъзнаят, колко важно е това да има пчели. Явно е че това ще става по естествен път или както в БГ е общоприето като опре ножа в кокала. Политиците имат собствени интереси, които лансират като партийни. Партията лансира партийните интереси като национални. Никъде не виждам шанс за интересите на гласоподавателите. Колкото и да са досадни мухите за коня, той си размахва опашка и си върви напред, едва ли ще направите впечатление на някого с постоянното мрънкане за субсидии. Бил съм ученик, и понеже нямаше нищо по телевизията ми се налагаше да гледам Бразди, ейй още тогава се говореше колко зле е пчеларството, как няма субсидии как е умиращ сектор. Какво се е променило с това говорене от тогава до сега? Нищо! А сега дори има едни европейски пари..

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    ЗАЩО ЗА ПЧЕЛАРСТВОТО ПАК НЯМА НИЩО? Пчеларството е организираното производство на пчелен мед и други пчелни продукти - пчелен прашец, пчелен восък, прополис, пчелна отрова. Основната полза от пчеларството, обаче не е медът, както много често се акцентира, или останалите пчелни продукти, а опрашването на диворастящата и най-вече културната растителност, което води до многократно увеличаване на добивите. Може смело да се каже, че медът и пчелните продукти в пчеларството са страничен продукт. Без опрашване би настъпил тотален глад на животни и хора и животът на планетата ни би бил застрашен.За да има опрашване някои трябва да плаща.Ето за това са субсидите. Може да се пише много, ама няма смисъл...Най-важното е да проумеете ,че сега е времето за стачки да се види ,че има пчелари който опрашват цялата растителност безплатно, докато не станеме единни ще сме просто сбирщина от недоволници/съжалявам ако ви звучи грубо , ама е факт/ .НЕ МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВАШ БЕЗ СУБСИДИИ .Говоря за професионално пчеларство.Всички земеделски отрасли съществуват благодарение на супсидирането и сега е момента и ние пчеларите да си извоюваме субсидии. Мисля,че всички пчелари имаме интерес да получим субсидия за нещо което отдавна извършваме опрашваме разтителноста която без нас ще престане да съществува. .Домати, краставици, пипер, моркови, дини, пъпеши, зрял лук и главесто зеле) е 134 лв./декар. За култури оранжерийно производство (домати и краставици) ставката е 825 лв./декар, а за овощни култури (ябълка, праскова, кайсия, череша, слива, вишна и круша) – 98 лв./декар. Вичко това е зависимо от опрашването на пчелите. Защо за пчелите няма нищо?

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    22.08.2012
    Мнения
    16

    И ние имаме право

    Мързеливи, некадърни....такива ли са хилядите зърнопроизводители, зеленчукопризводители, животновъди, като получават субсидии? А те получават, защото искат да оцелеят и се борят за да извоюват правата си. Не трябва ли държавата да подпомага всички отрасли на селското стопанство и не е ли пчеларството майката на другите отрасли? Чували сме за стачки на зърнопроизводители, животновъди и др., но за някакви искания на пчелари....аз лично - не съм. Защо ние да нямаме равни права? Вярно е че, форума е една говорилня, но той ни дава възможност да се обединим около нашите искания и най-сетне да се чуе гласа на пчеларя. Не мога да приема за сериозни думите..."който не му оттърва да се откаже". По тази логика трябва да останат само държавните служители....щом ние сме лоялни към държавата, като си плащаме данъците и таксите, щом имаме право на подпомагане, защо да не си го извоюваме, след като управниците пак са ни забравили.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    22.08.2012
    Мнения
    16
    Липсата на целеви кредит е проблем....въпрос на равнопоставеност! Исках да подчертая, че на всеки отрасъл е обърнато внимание......на кой субсидия, на кой нисколихвен кредит, на пчеларя - за да не съм ценична, ще премълча.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2012
    Мнения
    12
    Аз съм сигурен , че и тук ще бъда оплют,ама ще предложа и друга гледна точка.
    Казвате, че пчеларите трябва да получават субсидии заради опрашването,че заради това, че пчелите опрашват,вие трябва да получавате пари...че без пчеларите зърнопроизводителите няма да имат добив.Искате зърнопроизводителите да ви плащат за опрашване...Понеже не съм пчелар нещо не ми е ясно; нали докато опрашват културите,вашите пчели се хранят, мен ми се вижда логично зърнопроизводителите да искат пари от пчеларите за дето им хранят пчелите.Те пчелите с пчелар или без пчелар си опрашват и си се хранят, а ЧОВЕКА това природно ,алчно и безскрупулно природно недоразумение се опитва да вземе и получи пари дори и от биологичните процеси в природата.
    Та струва ми се проблемът на пчеларя не е толкова субсидии заради опрашване, а субсидии защото са дадени на зърнопроизводители, животновъди и т.н.
    Ама те пчелите , със или без субсидии продължават да си опрашват.Искайте субсидиите си като хора със затруднения в отрасъла си, а не като хора искащи субсидии за себе си , защото пчелите опрашвали...

    ПП: Готов съм да ме разпънете на кръст и в тази тема, но това няма да промени мнението ми.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Къде прочете ,че,искаме зърнопроизводителите да ни плащат за опрашване.Искаме СУБСИДИЯ за опрашване.при опрашване на даде на култура добивите се вдигат в пъти например рапицата може да качи добива с 60%.Между другото пчеличката е от платените сондйори в саитовете така ,че не му убръщаите внимание прегледаите и ще се убедите

  7. #17
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от valeriboikov
    Къде прочете ,че,искаме зърнопроизводителите да ни плащат за опрашване.Искаме СУБСИДИЯ за опрашване.при опрашване на даде на култура добивите се вдигат в пъти например рапицата може да качи добива с 60%.Между другото пчеличката е от платените сондйори в саитовете така ,че не му убръщаите внимание прегледаите и ще се убедите
    След като са толкова полезни за земеделците и увеличават добивите им (печалбата), те би трябвало да са сред първите които да се наредят на опашката за да плащат за опрашване. Иначе, държавата ще плаша за 10-те кошера на бай Иван, за дето опрашват джанките в двора му.

    Помислете как всеки от вас се дразни на ромите, че държавата вместо работа им дава помощи за социално слаби. Вие в момента искате същото. Ето така гледат европейците на нас, при подобни изказвания.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2012
    Мнения
    12
    scutellator, адмирации !!!

    Писането с главни букви е забранено. Точка 2 от правилата.
    модератор

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    scutellator в момента земеделието в страната се държи и управлява от групировки или иначе казано, бившите мутри станаха земеделци, заради законното точене на пари от държавата. Та няма как да накараш мутра да мисли. Единствения шанс е след 2014 наистина да спрат субсидиите за земеделие от ЕС и тогава за 1-2 години ще останат истинските земеделци. Те са склонни да плащат за опрашване, но на този етап не смеят и дума да обелят.
    ....а и тоя цирк с рапицата и той няма да изкара много. Сега всеки новоизлюпен земеделец сади рапица, щото е доходно. Нали се сещаш, че след още 2-3 години пазара ще се пренасити и изкупните цени ще паднат.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Колега Ruslan,чети написаното,не между редовете!Юрий смята,че е нормално за другите да има,а за пчеларите да няма-било кредити или субсидии!
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •