Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Забравих да спомена, че на около километър има гора около триста декара ( дъб, бук, ела, дрян, глок, много къпинаж, там също има акаций по поречието на реката ).
    Точно докато си писал, аз разглеждах картата. Ами не сте толкова зле. Точно за тази гора щях да питам. Ще се получи пчеларството ти. Действай.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Една баба гледам там няколко кошера ( 5-6 са ) и ми обясява, че вади по 25-30 кг. мед от кошер, това нормален добив ли е?, чудя се дали да пробвам с 5 кошера

    Ако вадиш толкова мед от кошер е много добре според мен!Но на акацията не разчитай, вади се веднъж на 3-4 години и обикновено не всички семейства са готови за пашата.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Ако вадиш толкова мед от кошер е много добре според мен!Но на акацията не разчитай, вади се веднъж на 3-4 години и обикновено не всички семейства са готови за пашата.
    Много апокалиптично, на 3-4г. мед от акация! На мен това ми е основния медонос, на единия пчелин. Случва се да нямам акациев мед, но на 3-4г. едимпътб да не вадя и то не чиста! Района е Карловското поле.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Миналата година на 15-20км югоизточно от Карлово,сланата попари не,ами направо изгоря съцветията на акацията и ореха...

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Миналата година на 15-20км югоизточно от Карлово,сланата попари не,ами направо изгоря съцветията на акацията и ореха...
    И не само там.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Миналата година на 15-20км югоизточно от Карлово,сланата попари не,ами направо изгоря съцветията на акацията и ореха...
    Това беше преди две години. Миналата нямаше такива големи поражения. Единият ми е в Карлово, а другия във Войнягово. Имах дори рекордни добиви от акация. Сутринта която падна сланата, отивах на пчелина и хората по лозята палиха бали слама, за да защитят лозите, но сланата не беше с големи поражения за щастие.
    На другите ми два пчелина, сланата ми компромитира медосбора от акация, но те са в друг регийон.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Вълчо,аз говоря за моя пчелин..

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •