Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 33
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Медът вкисва от дрожди ,а не от бактерии. Всеки един мед съдържа дрожди и за да вкисне са необходими условия за развитието им . Ако медът е замерисал на кисело оберете горния слои с дебелина 2-3см.,останалия мед загреите до 70-80градуса бавно ,дрождите умират,после смесете меда със друг мед в съотношение 1:2 ,така получения нов мед вече има отлични вкусови качества.Да ви е сладко и почерпете за здраве.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от alex74
    Медът вкисва от дрожди ,а не от бактерии. Всеки един мед съдържа дрожди и за да вкисне са необходими условия за развитието им . Ако медът е замерисал на кисело оберете горния слои с дебелина 2-3см.,останалия мед загреите до 70-80градуса бавно ,дрождите умират,после смесете меда със друг мед в съотношение 1:2 ,така получения нов мед вече има отлични вкусови качества.Да ви е сладко и почерпете за здраве.
    Колега,
    Мед загрят до 70-80 градуса след това вече не е мед. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Разбира се че е мед,вкусовите му качества се запазват,лечебните му свойства намаляват,но не се губят напълно.Невъзвратими промени настъпват при температури над 100градуса по целзий.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    От вкиснал мед може да се направи оцет. Вода, вкиснал мед, оцетна гъба и това е.
    Без да има нужда да се принуждаваме да се гърчим, увъртаме, шикалкавим, че мед, загрят до 70 - 80 градуса не губел качествата си.

    Иначе това е начинът, който описва Алекс, да се спаси медът, започнал ферментация.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    над 55 градуса се превръща в мармалад
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Вярно, от вкиснал мед - или оцет, или - мармалад.

    Има ли предложения за друг асортимент от вкиснал мед? Аз спомена за винце, ако може ферментацията да тръгне в тази посока, може и вино да стане. Някой пробвал ли е?

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    От вкиснал не съм пробвал,но от качесвен става отлична медовина
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 15.04.2015 в 11:35. Причина: емотикона

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Oт вкиснал мед може да се направи първокласен оцет,вино трудно би станало ,защото дрождите са оцетни а не винени.За да се получи вино медът трябва да се загрее на висока температура за да се убият оцетните дрожди и чак тогава при специални условия може да се предизвика винена ферметация.Аз редовно правя оцет от мед като ползвам бракувани пити по които има мед.Мога да споделя опита си ако някой се интересува,но оцет не става за кратко време ,нужно е отлежаване от поне 1 година за да се избистри и стабилизира.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов
    От вкиснал не съм пробвал,но от качесвен става отлична медовина tongueout;
    Сигурно и от вкиснал мед ще е хубава медовината. Нали технологията включва варене, което варене убива оцетните дрожди на вкисналия мед.
    После се възбужда алкохолна ферментация или с мая за хляб или по друг начин.??? Тук имат дума специалистите.

    http://mitkoivanov.wordpress.com/201...C%D0%B0%D0%B9/
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 15.04.2015 в 11:34. Причина: емотикона

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    От последните жестоки ветрове и дъждове ми се намокриха около 22-23 плодникови и магазинни пити с мед,запазени за пролетно подхранване.Ясно е че ще вкисне,но освен да го центрофугирам за оцет,дали не мога да го използвам по- рационално? Моля ако някой е имал такъв проблем да сподели .

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •