Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 96 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 959
  1. #611
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Канабиса не отделя нектар, защото се опрашва от вятъра. Сиреч не цели чрез нектар да привлече опрашители.
    Въпроса е що ходят по прашеца? Ами другарите що го пафкат?
    Разчита на вятъра, а го посещават масово пчелите. Значи, че пчелите изпреварват вятъра. Абе вятър работа.

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://agrozona.bg/45-000-tona-med-...BBSYNsH0Jll3EI


    През тази година цените се срутиха и сделка с конвенционален мед на 2.30 евро/кг е истински късмет. При биологичния мед цените започват под три евро, а при някои сделки достигат и до 3.20 евро за кг. В същото време конвенционален мед от Аржентина и Бразилия се търгува на долари 1.50 долара за кг, а биологичния – на два долара. В магазините на Запад цените започват от три – пет евро и достигат до 10-12 евро, но не за килограм, а за други по-малки разфасовки от 250 до 800 грама. Само една от водещите фирми за търговия с мед, която е немска, прави около 300 млн. евро годишен оборот, даде за пример Владимир Русев. При тази ситуация възможностите

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    https://agrozona.bg/45-000-tona-med-...BBSYNsH0Jll3EI


    През тази година цените се срутиха и сделка с конвенционален мед на 2.30 евро/кг е истински късмет. При биологичния мед цените започват под три евро, а при някои сделки достигат и до 3.20 евро за кг. В същото време конвенционален мед от Аржентина и Бразилия се търгува на долари 1.50 долара за кг, а биологичния – на два долара. В магазините на Запад цените започват от три – пет евро и достигат до 10-12 евро, но не за килограм, а за други по-малки разфасовки от 250 до 800 грама. Само една от водещите фирми за търговия с мед, която е немска, прави около 300 млн. евро годишен оборот, даде за пример Владимир Русев. При тази ситуация възможностите
    Нищо ново, с някои изключения. Май или юни месец пуснах линк с участието му в тв. предаване. Тогава някои колеги изразиха мнение, че било популизъм, за да свалят цените. Та така де, както се вижда цените ще продължат да падат, а догодина и 2.50 лв/кг ще ни се струва добра цена.

  4. #614
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нищо ново, с някои изключения. Май или юни месец пуснах линк с участието му в тв. предаване. Тогава някои колеги изразиха мнение, че било популизъм, за да свалят цените. Та така де, както се вижда цените ще продължат да падат, а догодина и 2.50 лв/кг ще ни се струва добра цена.

    А нима не е. Преработвател захленчил за цената на меда. Стара кримка си уж, аз този номер го слущам от 30 години.

  5. #615
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    А нима не е. Преработвател захленчил за цената на меда. Стара кримка си уж, аз този номер го слущам от 30 години.
    Добре е да го чуваш, не само да го слушаш.

  6. #616
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Добре е да го чуваш, не само да го слушаш.
    Смисъла е, че го знам, а ти се вързваш. И да ти кажа -като лафа за рибата и тигана е. Ама на теб ли да пиша, ти си светнат.

  7. #617
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Стига с тая цена меда. Вижте хората какви деца са правили преди години .
    https://dvorec.bg/shared/%D1%81%D1%8...C%D0%B5%D1%87/

  8. #618
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Смисъла е, че го знам, а ти се вързваш. И да ти кажа -като лафа за рибата и тигана е. Ама на теб ли да пиша, ти си светнат.
    Да, знам ти смисъла, а ако не се връзвах, нямаше да ти отговарям, плюс туй малко тъпичак си падам, та така. Аз възприемам по един начин, ти по друг. Аз продавам на три, ти на четири лева, градския ти на 12-13. Виждаш ли колко сме различни.

  9. #619
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    https://m.capital.bg/politika_i_ikon...za_subsidii_s/
    Поредния бг сериал.

  10. #620
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, знам ти смисъла, а ако не се връзвах, нямаше да ти отговарям, плюс туй малко тъпичак си падам, та така. Аз възприемам по един начин, ти по друг. Аз продавам на три, ти на четири лева, градския ти на 12-13. Виждаш ли колко сме различни.
    Калински, за теб.

    https://www.youtube.com/watch?v=-EtOdKpHYEI

 

 
Страница 62 от 96 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •