Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 57 от 96 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 561 до 570 от общо 959
  1. #561
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Като гледам какви пари се вихрят, а всъщност всичко е пущинак.

  2. #562
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като гледам какви пари се вихрят, а всъщност всичко е пущинак.
    Не гледаш в правилната посока.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #563
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...ако се подпомага продукта, в случая мед, а не средствата за производство (кошери, търговия с майки и отводки, а сега вече и транспорт) нещата ще изглеждат по друг начин...
    Дали? Аз отсега прогнозирам деклариране на огромни количества произведена и продадена продукция. По документи, за едната субсидия. За да не се прави по този начин, не само у нас, вероятно си има причини. Сещам се за две-три на прима виста.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #564
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Дали? Аз отсега прогнозирам деклариране на огромни количества произведена и продадена продукция. По документи, за едната субсидия. За да не се прави по този начин, не само у нас, вероятно си има причини. Сещам се за две-три на прима виста.
    Аз само за една: КОНТРОЛ
    П. П. По скоро липса на такъв
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #565
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Дали? Аз отсега прогнозирам деклариране на огромни количества произведена и продадена продукция. По документи, за едната субсидия. За да не се прави по този начин, не само у нас, вероятно си има причини. Сещам се за две-три на прима виста.
    Ето най-важната:
    https://www.dnes.bg/eu/2019/11/04/fe...-evropa.428540

  6. #566
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    А другите сектори как ги субсидират, на литър мляко....произведено..... иии къде предадено?
    Нима не знаеш как?
    Ето така:https://agri.bg/novini/nesashestvuva...vropeyski-pari

  7. #567
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Дали? Аз отсега прогнозирам деклариране на огромни количества произведена и продадена продукция. По документи, за едната субсидия. За да не се прави по този начин, не само у нас, вероятно си има причини. Сещам се за две-три на прима виста.
    Не е сериозно.Продажбата се документира и върху прихода се плащат данъци.Останалото е в ръцете на органите натоварени с контрол.Това , че не си вършат работата е друг въпрос.И това , че на никой в управлението на държавата не му пука е пак същия въпрос.Корупция!!!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #568
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не е сериозно...
    Сериозно си е, въпрос на счетоводни хватки и добра организация. Ако дават пари на кило, при подходящ размер на субсидията мога да организирам по документи продажбата на поне 20 тона мед, без да съм произвел и едно кило от него. За целта трябва да съм регистриран пчелар с достоверна бройка кошери по документи, да съм земеделски производител, да си внасям осигуровките и да нямам задължения към данъчните. А големите играчи ще организират същото, но в доста по-големи мащаби. Кошерите поне трябва постоянно да можеш да ги покажеш, а меда след продажбата е съществувал само по документи, иди го търси по света дали и къде е пристигнал.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #569
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тя ползата ще е от опрашването. Така че, меда е просто пример. И без това май няма начин да се субсидира директно меда. Така че, да ги дадат за опрашване. За него само трябва да има пчели в кошерите. Мен сто лева за тази цел ме устройва.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #570
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    .... Мен сто лева за тази цел ме устройва.
    Предател, хората се борят цяла година за 60 еврака и вече са на крачка от успеха.Порожанов не ни разбираше, но сега ни обичат.


 

 
Страница 57 от 96 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •