Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 96 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 959
  1. #791
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Tе не спрат ли полетите от там, каквото и друго да предприемат е все тая. Сещам се за филма "I am legend"

    Въпроса е не дали, а кога? Сто години, може да е дошъл момента.

    ?Няма точни данни за глобалното количество на жертвите от пандемията през 1918 – 1919 г., но ориентировъчно се приема, че между 10% и 20% от заболелите умират. Имайки предвид, че близо една трета от тогавашното население на Земята се заразява с болестта, което означава, че между 3% и 6% от хората са загинали вследствие на Испанския грип.[10]
    Предполага се, че само за първите 25 седмици от пандемията, жертвите са около 25 милиона. Съвременните изчисления варират в диапазона от 50 до 100 милиона жертви за целия период в световен мащаб. Бедствието е сравнявано дори с чумната пандемия от средновековието известна като Черната смърт. Изследванията сочат, че Испанският грип за 24 седмици убива повече хора отколкото Синдромът на придобитата имунна недостатъчност (СПИН) за 24 години. ?
    По държави отражението на пандемията е:







    "Основен фактор при тази пандемия е неимоверно нарасналите пътувания на хората в световен мащаб. В началото на 20 век, масовото навлизане на модерни транспортни системи улесняват придвижването на близки и далечни разстояния, както на войници и моряци, така и на цивилни пътници, довеждайки до масовото разпространение на болестта в рамките на кратък период от време."

  2. #792
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Повечето откачени вируси и вароа даже, идват от там. Там ядът всякакви гадости! Живеят с всякакви животни на едно място. Дали са свещенни или за масата, не ме интересува въобще. Факт е, че от там търпим най-често епидемии. Глад братче! Хапват маймуни, прилепи, насекоми и.... каквото мине наоколо. Хладилници, фризери.... глупости! После мутация и олеле!

  3. #793
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Повечето откачени вируси и вароа даже, идват от там. Там ядът всякакви гадости! Живеят с всякакви животни на едно място. Дали са свещенни или за масата, не ме интересува въобще. Факт е, че от там търпим най-често епидемии. Глад братче! Хапват маймуни, прилепи, насекоми и.... каквото мине наоколо. Хладилници, фризери.... глупости! После мутация и олеле!
    Преди години китайският посланик в обедно предаване по "Хоризонт" на въпрос за кухнята в родната му провинция отговори така."От това що лети в небето не ядем само самолети.От това що се движи по земята не ядем само влакове.И от това що плува във водата не ядем само кораби."
    Ей, така се става 2 милиарда.Не с капризи при хранене.
    Който смее нека яде "китайско"!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #794
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://www.actualno.com/pleven/spec...s_1428553.html
    Няколко дни никой не взе отношение. Преувеличение ли е, или сме като щраусите ?

  5. #795
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    https://www.actualno.com/pleven/spec...s_1428553.html
    Няколко дни никой не взе отношение. Преувеличение ли е, или сме като щраусите ?
    За какво да се вземе отношение? Като много статии, заглавието изобщо не се връзва със съдържанието, така и тази. В първия ред пише, че някакъв врач или врачка е казал, че тази година ще има смъртност 30% заради топлото време и до там. От там нататък бля, бля .... колко малко мед ял българина. Пускаш статия, ами пиши по същество, кажи къде те сърби, защо те сърби.....опиши защо мислиш, че топлото време ще доведе до толкова смъртност. Аз пък мисля, че напротив - ще има бум на развитието и ще гоним рояци на поразия.

  6. #796
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За какво да се вземе отношение?
    Пак забравих, че мрат пчелите на онези аматьори от фейсу. Тук сме само профита и няма проблеми.

  7. #797
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пак забравих, че мрат пчелите на онези аматьори от фейсу. Тук сме само профита и няма проблеми.
    Проблема идва от многото четене в интернет, от там и кахърите!

  8. #798
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Проблема идва от многото четене в интернет, от там и кахърите!
    Аз кахъри нямам, само любопитство. Бях чул за мор къде Елховско, във фейсу проплаче тук -там някой, но то ще е заради деминимиса.

  9. #799
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз кахъри нямам, само любопитство. Бях чул за мор къде Елховско, във фейсу проплаче тук -там някой, но то ще е заради деминимиса.
    Аз пък знам за колега и приятел от детските години, който отглежда пчели от двадесеттина години, че от 160, оживели 2 бр. Това си е жива мъка. И май ще приключи с пчеларския занаят. Поне така усетих намеренията му. Не пожелавам никому това нещастие!

  10. #800
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз пък знам за колега и приятел от детските години, който отглежда пчели от двадесеттина години, че от 160, оживели 2 бр. Това си е жива мъка. И май ще приключи с пчеларския занаят. Поне така усетих намеренията му. Не пожелавам никому това нещастие!
    Аз, доста години пея, че тази болест обикаля като грип и никой няма да се размине с нея. Кой по рано, кой по късно. В случая обаче е лошо, че му е оставила само два. Поне 1/3 да бяха, но природа.

 

 
Страница 80 от 96 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •