Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 96 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 959
  1. #601
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ....Нарочно не казвам кой кой е бил сега не се говорят такива работи ...
    И там е грешката, затова ще четете, колко хубаво е било при онези с ватенките. А сега видиш ли- голямо тегло.

  2. #602
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    И там е грешката, затова ще четете, колко хубаво е било при онези с ватенките. А сега видиш ли- голямо тегло.
    Те тия още имат портрети на Тодор Живков във всекидневните си стаи. А отдолу пише: - Времето е ваше, ама всичко друго е наше!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #603
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Те тия още имат портрети на Тодор Живков във всекидневните си стаи. А отдолу пише: - Времето е ваше, ама всичко друго е наше!

    Ако искат и сталин да си закачат, но да не промиват мозъците на иначе умните българчета./ потомци на звездите/


  4. #604
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    http://kanal3.bg/news/lifestyle/lubo...idzte-kak%253F
    Мед от рози неможе, а мед от канабис може.
    Тренирал пчелите да събират нектар от плодове, а не от цветове. Тази година и аз ги тренирах да събират от круши. /справка клипа/ Ами като нямаше от какво друго и от плодове събират. От каквото има.
    Канабиса или конопа, си е обикновено растение което както всички цъфти, отделя нектар и прашец. Ако има по големи площи от него, пчелите биха събрали прашец и нектар и от него. Конопа има много цветове на едно стъбло и цъфтят в продължителен етап от време. Посещава се добре от пчелите за разлика от розите на които прашеца е мазен и почти липсва нектар. Та мед и прашец от канабис може да има, но ефекта от него не знам какъв ще е. Предполагам обаче, че няма да има такъв какъвто се очаква. Защо? Както знаем, пчелите събират нектар и прашец от отровни растения, но не умират. Растенията нямат за цел да изпускат отрова в нектара, прашеца или семената. Чрез тях те се разпространяват от пчелите или животните които ги разнасят. Пример с мака. Знаете действието му, но семената изобщо нямат този ефект. На канабиса също, на тютюна също и т.н.. Та меда от канабис предполагам също ще е хубав, но трябва само да си осигурите паша. Една хартийка от МВР-то и с те вие.

  5. #605
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тренирал пчелите да събират нектар от плодове, а не от цветове. Тази година и аз ги тренирах да събират от круши. /справка клипа/ Ами като нямаше от какво друго и от плодове събират. От каквото има.
    Канабиса или конопа, си е обикновено растение което както всички цъфти, отделя нектар и прашец. Ако има по големи площи от него, пчелите биха събрали прашец и нектар и от него. Конопа има много цветове на едно стъбло и цъфтят в продължителен етап от време. Посещава се добре от пчелите за разлика от розите на които прашеца е мазен и почти липсва нектар. Та мед и прашец от канабис може да има, но ефекта от него не знам какъв ще е. Предполагам обаче, че няма да има такъв какъвто се очаква. Защо? Както знаем, пчелите събират нектар и прашец от отровни растения, но не умират. Растенията нямат за цел да изпускат отрова в нектара, прашеца или семената. Чрез тях те се разпространяват от пчелите или животните които ги разнасят. Пример с мака. Знаете действието му, но семената изобщо нямат този ефект. На канабиса също, на тютюна също и т.н.. Та меда от канабис предполагам също ще е хубав, но трябва само да си осигурите паша. Една хартийка от МВР-то и с те вие.
    Тя цялата статия е пунта мара, а МВР-то освен белезници, друго няма да даде.

  6. #606
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тя цялата статия е пунта мара, а МВР-то освен белезници, друго няма да даде.
    То ясно, че статията я е писал тоз който най малко разбира. Целта беше да се разбере, че и от канабиса може да се изкара продукция, стига да има паша. А паша има на някои места. Бях писал преди, че в една местност при нас беше обхваната от диворастящ коноп. Канабис да искаш.

  7. #607
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То ясно, че статията я е писал тоз който най малко разбира. Целта беше да се разбере, че и от канабиса може да се изкара продукция, стига да има паша. А паша има на някои места. Бях писал преди, че в една местност при нас беше обхваната от диворастящ коноп. Канабис да искаш.
    Незнам Дончев, малко съм скептичен относно отделянето на нектар от това растение. Споделял съм ти за резенето-прашец има, нектар няма.

  8. #608
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Незнам Дончев, малко съм скептичен относно отделянето на нектар от това растение. Споделял съм ти за резенето-прашец има, нектар няма.
    То не може всичко да има. Някои имат нектар, прашец нямат, но все пак малко може да има за да привлича първоначално пчелите. Абе като стигнахме до тук, че да питам: - пчелите как се ориентират за прашеца? За нектара вече знаем.


    https://nauka.offnews.bg/news/Novini...to_117909.html

  9. #609
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Е то не е задължително канабиса да отделя нектар....може бедния бг пчелар да си дръпне малко от него и да му стане весело на душата все пак!!!

  10. #610
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Канабиса не отделя нектар, защото се опрашва от вятъра. Сиреч не цели чрез нектар да привлече опрашители.
    Въпроса е що ходят по прашеца? Ами другарите що го пафкат?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 61 от 96 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •