Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 96 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 959
  1. #391
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Няма да дойде тук. Ще видиш. Условията в САЩ са много по-различни. Там нивите са с огромни размери. Ако не вкараш в тях необходимите пчелни семейства, земеделските култури остават без опрашване. При нас, нивите са малки, а разстоянията между населените места със стационарни пчелини в тях са много по-малки. В повечето случаи, земеделските култури получават необходимото опрашване без целенасочени дейности в тази насока. Ако у нас някога се появят ниви с площ от хиляди декари, и нашите арендатори ще се сетят да потърсят помощ от пчеларите.
    Има логика, не се бях замислял. Ако пчеларите и кошерите изчезнат, дали дивите опрашители у нас ще са ни достатъчни?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #392
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    То аз щях да поискам, но изобщо не успях да го открия. Аз обаче съм тъп и упорит и продължавам по онзи проект, няма да се оставя лесно.
    Аз също! Доразвих идеята за изтегляне на звук от много кошери и стана доста прилично!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #393
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има логика, не се бях замислял. Ако пчеларите и кошерите изчезнат, дали дивите опрашители у нас ще са ни достатъчни?
    За да изчезнат пчелите, а с тях и пчеларите то нещо се е случило. Така, значи ще засегне и другите опрашители. Както стана с дерматита - напръскаха за комари и избиха пчелите и много други насекоми, които така и не забелязахме, че ги няма, защото не ни интересува, но те си играят роля в природата и то важна. Изчезването на едни води до инвазирането на други. Нарушава се равновесието в природата. Няма да има други опрашители освен китайци.

  4. #394
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За да изчезнат пчелите, а с тях и пчеларите то нещо се е случило. Така, значи ще засегне и другите опрашители...
    Имах предвид да изчезнат само пчеларите и отглежданите от тях пчели поради пазарни условия. Не говоря за дивите пчели и останалите опрашители, те ще останат, но дали ще са достатъчни?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #395
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    и останалите опрашители, те ще останат, но дали ще са достатъчни?
    Категорично - не.

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Категорично - не.
    Ще, ще! Даже и пчеларите да изчезнат, пчелите ще останат. Природата не търпи празни пространства. Пчелите ги е имало много преди хората, сигурно ще ги има и много след тях. На нас лакомията ще ни изяде главите!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #397
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ще, ще! Даже и пчеларите да изчезнат, пчелите ще останат. Природата не търпи празни пространства. Пчелите ги е имало много преди хората, сигурно ще ги има и много след тях. На нас лакомията ще ни изяде главите!
    Тук говорихме май за други опрашители в които влиза и вятъра.

  8. #398
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук говорихме май за други опрашители в които влиза и вятъра.
    Точно така! Ако пчеларите изчезнат и заедно с тях изчезнат "питомните" пчели, броя на "дивите" пчели ще нарастне за сметка подивелите такива и нишата ще се запълни. Това няма да се случи изведнъж и някакъв спад в опрашването ще има, но той ще е временен.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #399
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Точно така! Ако пчеларите изчезнат и заедно с тях изчезнат "питомните" пчели, броя на "дивите" пчели ще нарастне за сметка подивелите такива и нишата ще се запълни. Това няма да се случи изведнъж и някакъв спад в опрашването ще има, но той ще е временен.
    Те точно така разсъждават и пръскачите и онези които им позволяват да си разиграват кончето. Затова няма защита на пчелите, а само за кози. Ще ти дам един пример. Когато бях юноша бледен в района където ми е пчелина нямаше пчелари. В селото само вуйчо ми имаше 7-8 в другия край. Дърветата раждаха по някоя и друга шикалка. Сега пчели около мен има през двор. Плодовете по земята вече станаха на два етажа и повечето са с диаметър 80-100. Да те е яд да гледаш.
    Та виж колко е имало диви опрашители. Затова ти споменах и вятъра, но ти помисли до колко е полезен той.
    Абе има акъл в главата ти, но не е за във всяка област.

  10. #400
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Точно така! Ако пчеларите изчезнат и заедно с тях изчезнат "питомните" пчели, броя на "дивите" пчели ще нарастне за сметка подивелите такива и нишата ще се запълни. Това няма да се случи изведнъж и някакъв спад в опрашването ще има, но той ще е временен.
    В мнооооооого голяма грешка си. По принцип природните закони са такива, но в случая те не важат, защото пръсканията са масови и колониите не се развиват по естествен начин. Освен това климатичните аномалии още повече затрудняват оцеляването на дивите колонии. Само си помисли покрай дерматита що насекоми се избиха. Сега умножи това по 1000 поне и ще имаме картинката на избиване на диви опрашители по време на пръскане на рапицата, защото всички вече пръскат на цвят.

 

 
Страница 40 от 96 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •