Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 74 от 96 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 731 до 740 от общо 959
  1. #731
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик

  2. #732
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Цените на едро у нас са 3-3,20лв, а в Румъния, Гърция и Турция 10-12лв и нагоре!!!!!!!!!! - доста интересно твърдение/съждение!!!....тоя инж.Михайлов има ли връзка с главния мозък според Вас???...че то, ако е така, аз моя мед през Дунава ще го пренеса на ръка, за да го продам в Румъния по 10лв. килото!!!

  3. #733
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ами пренеси го де? Те да не пасат трева? Да не мислиш, че си първия с такива мераци? Даже може да го занесеш в Швеция или Норвегия. Там килото е по 30 евро на дребно. Успех!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #734
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Цените на едро у нас са 3-3,20лв, а в Румъния, Гърция и Турция 10-12лв и нагоре!!!!!!!!!! - доста интересно твърдение/съждение!!!....тоя инж.Михайлов има ли връзка с главния мозък според Вас???...че то, ако е така, аз моя мед през Дунава ще го пренеса на ръка, за да го продам в Румъния по 10лв. килото!!!
    Логично е да има нещо такова. Аз лично съм питал сръбски пчелар преди две години на колко го дават и той каза 4 €. На дребно им е 10 лева. Румъния, Гърция и Турция са малко по друга бира и цените поне на дребно са по високи от нашите 2,3 пъти. Та и изкупната цена ще е някъде там.

  5. #735
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Така е! И аз съм говорил с колеги отвсякъде. Ама при тях има ред. Сиреч имат организации и т.н. При нас вода няма, камо ли ред. Дано тоя въпросния министър, му дадат поне 30 години. Та да послужи за пример на останалите дерибеи. Дето ни лочат кръвчицата!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #736
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ако има такъв голям марж м-у цената на едро у нас и в Румъния, не е ли логично да дойдат румънските прекупвачи у нас, и да ни изкупят меда на по 5-6лв., отколкото да го купуват техния на по 10, че и 12лв. на едро!!...румънците са същите съдрани цървули като нас, че и по-зле...имат 3-4 по-големи града с хубави доходи/икономика, всичкото останало е в киреча.

  7. #737
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Така е! И аз съм говорил с колеги отвсякъде. Ама при тях има ред. Сиреч имат организации и т.н. При нас вода няма, камо ли ред. Дано тоя въпросния министър, му дадат поне 30 години. Та да послужи за пример на останалите дерибеи. Дето ни лочат кръвчицата!
    Дано, ама едва ли? Тия се изплъзват като кучка от ......нали? Иначе меда ми се струва, да не кажа, че съм сигурен си е манипулация с цената. Обясняват ми го, уж се съгласявам, че ми се вижда вярно, но нещо ме кара да не се съгласявам. Преди няколко години имаше доста мед и цените бяха къде, къде по - високи, а сега на тоя дефицит на мед - най - ниската цена.

  8. #738
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Ако има такъв голям марж м-у цената на едро у нас и в Румъния, не е ли логично да дойдат румънските прекупвачи у нас, и да ни изкупят меда на по 5-6лв., отколкото да го купуват техния на по 10, че и 12лв. на едро!!...румънците са същите съдрани цървули като нас, че и по-зле...имат 3-4 по-големи града с хубави доходи/икономика, всичкото останало е в киреча.
    В много голяма грешка си! Румънците са на светлинни години пред нас!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #739
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дано, ама едва ли? Тия се изплъзват като кучка от ......нали? Иначе меда ми се струва, да не кажа, че съм сигурен си е манипулация с цената. Обясняват ми го, уж се съгласявам, че ми се вижда вярно, но нещо ме кара да не се съгласявам. Преди няколко години имаше доста мед и цените бяха къде, къде по - високи, а сега на тоя дефицит на мед - най - ниската цена.
    Не можеш да бъдеш сигурен в нищо! Просто в такова време живеем, че все едно сме в друго измерение. Това крадене и шикалкавене ще се стовари като дамоклев меч връз всички. И върху виновните и върху невинните.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #740
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Ако има такъв голям марж м-у цената на едро у нас и в Румъния, не е ли логично да дойдат румънските прекупвачи у нас, и да ни изкупят меда на по 5-6лв., отколкото да го купуват техния на по 10, че и 12лв. на едро!!...румънците са същите съдрани цървули като нас, че и по-зле...имат 3-4 по-големи града с хубави доходи/икономика, всичкото останало е в киреча.
    Излизайки от Румъния и влизайки в България имаш чувството, че влизаш в селска махала. А какви китни и красиви селца имат само. Ето:



    Да виждаш някоя съборетина?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 10.01.2020 в 23:10.

 

 
Страница 74 от 96 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •