Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 66 от 96 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 651 до 660 от общо 959
  1. #651
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Голям смях, това / че ще отглеждаме южни култури / го чета от доста време, има няма на всеки десет години. Преди 12000 г., като е нямало такава промишленост / с парникови газове /, какво е вдигнало температурите, та е свършила т.н. ледникова епоха.
    Много знаеш каква промишленост е имало преди 12 хил.години.А може и вулкани да е имало може ядрена война да е имало и от там да са мутантите джуджета , великани и т.н..Може и да не е земна причина а да е от някой цикъл на слънцето.
    Между другото ние още сме в ледников период а те многократно са настъпвали на Земята и за неа са полезни виж за тварите де са върху нея не чак толкова но след това са облагодетелствани от ледниковия период.

  2. #652
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Много знаеш каква промишленост е имало преди 12 хил.години.А може и вулкани да е имало може ядрена война да е имало и от там да са мутантите джуджета , великани и т.н..Може и да не е земна причина а да е от някой цикъл на слънцето.
    Е, аз не знам, но има хора които знаят и ако имаше ,щеше да ми кажат. Като гледам, готов си за автор на някой роман, а- ла хари потър.

  3. #653
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Гледам си от Кирково Кърджали и ти се чудя. Вие нямате ли там маслини? При нас има маслинови дървета по на повече от 30 години. В къщи имам маслина от преди 25. На терасата имам в момента един мъник.
    Преди 10-ина години,внесоха фиданки от Испания,но не се развиваха добре.Дали от липса на опит или климатични особености,но по-вероятно е второто,защото,не високата котловина е отворена на север,а от другите страни обградена от високи била и върхове/Вейката -1470м.Най ниската част от този дял на Изт.Родопи е прохода,,Маказа",отстоящ на 10 км от морето и интересното е че,снега през зимата е до 300м след прохода от към Гърция.Тия дни пак се говори щели да опитват с нещо по-сполучлив сорт.
    Накрая и аз да попитам:Каква е реколтата от дръвчетата/храстите/.
    Този пост е редактиран от mici-92; 07.12.2019 в 11:58.

  4. #654
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Преди 10-ина години,внесоха фиданки от Испания,но не се развиваха добре.Дали от липса на опит или климатични особености,но по-вероятно е второто,защото,не високата котловина е отворена на север,а от другите страни обградена от високи била и върхове/Вейката -1470м.Най ниската част от този дял на Изт.Родопи е прохода,,Маказа",отстоящ на 10 км от морето и интересното е че,снега през зимата е до 300м след прохода от към Гърция.Тия дни пак се говори щели да опитват с нещо по-сполучлив сорт.
    Накрая и аз да попитам:Каква е реколтата от дръвчетата/храстите/.
    Испанските са сигурно по топлолюбиви. Моите са гръцки, а и тези които съм ги виждал са сигурно пак гръцки, защото са в едни каракачани. Плододаването е по - слабо, но и в Гърция съм виждал дървета почти без плод и такива които са отрупани.

  5. #655
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Аз днес си купих студеноустойчив сорт маслина - напролет я засаждам пред къщата, ще видим дали ще оцелее. Иначе нарове и смокини си растат без проблем при нас, също райска ябълка, киви става, но трудно.

  6. #656
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Аз днес си купих студеноустойчив сорт маслина - напролет я засаждам пред къщата, ще видим дали ще оцелее. Иначе нарове и смокини си растат без проблем при нас, също райска ябълка, киви става, но трудно.
    Какъв сорт е? Аз засадих "елеа5", дават че издържа до -20, ама аз съм я опаковал със слама за всеки случай. Решил съм няколко зими, докато не понаедрее стъблото така да зимува

  7. #657
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Същата е, на твоята първа зима ли е? При мен благоприятното е, че се намирам на стотина метра денивелация над равнината където, падат най-ниските температури зимата. Но все пак маслината си е предизвикателство дори и за най-топлите краища на България.

  8. #658
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, аз не знам, но има хора които знаят и ако имаше ,щеше да ми кажат. Като гледам, готов си за автор на някой роман, а- ла хари потър.
    Това демократите сте много интересни хора.
    Та на Земята има, имало и ще има ледникови епохи предезвикват се от различни причини, затоплянията също.
    Защо мислиш, че изравят артефактите под земята а и не само стара София де я копат на центъра на София е на няколко метра под земята а за въглищата да не говорим.А относно великаните и дългоживущите хора ги има описани в Библията ама явно не я приемаш за достоверна.

  9. #659
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Същата е, на твоята първа зима ли е?
    втора, но първа на открито, предната я държах в къщи, че беше като вейка и нямаше да има никакъв шанс

  10. #660
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Защо мислиш, че изравят артефактите под земята а и не само стара София де я копат на центъра на София е на няколко метра под земята...
    Това го научих от първа ръка. Като си купих имота за пчелина 2014 г, задния двор беше покрит с трева и бурени като отдавна занемарена ливада. Оказа се, че под тревата на около една трета от площта има отлята бетонна настилка. По спомени на съсед преди десетина години бетона е бил метен и чистен от предния собственик. За едно десетина години без поддръжка отгоре се беше образувал 8 - 10 см хумусен пласт и тревен чим и по нищо не личеше, че отдолу е бетон. Да речем по сантиметър на година се е трупал. Смятай сега за хилядолетие какво щеше да му се случи - листа, клони, трева, прах, фъшкии и прочее. А пък ако е в града, където, без да домъкнеш камара строителни материали, нищо не можеш да построиш, работата става дебела. Не случайно съществува понятието селищна могила.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 66 от 96 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •