Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 96 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 959
  1. #681
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Четох коментари из фейсо, но там са непознати хора, интересно ми е какво мислят аверчетата тук. Явно им е през хризантемата.
    Всичко има граници! Само простотията човешка е безгранична!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #682
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Леле от кога не съм се включвал. Интересен репортаж....
    Аз мисля, че проблема не е в тези 200-300 тона или 600 тона които се внасят в нашата страна, те отиват по веригите за хранителни стоки. Те няма как да повлияят на цените на нашия мед. Парадокса с повечето изнесен мед от колкото е произведен е в това, че има прекупвачи или преработватели, които изкупуват мед от такива като нас, които не сме регистрирани като ЗП и го изнасят официално. Познавам такива хора. Висят по изложенията и рекламират, че изкупуват мед. Проблема е че нашите преработватели основно изнасят мед за Европейския пазар, защото нямат позиции за други пазари, а Европейският пазар е залят от украински мед, който изкупуват на 3 лв. Това се казва пазална икономика. Иначе меда ни е прекрасен, но няма кой да го рекламира. А и сме малка страна и не можем да бъдем фактор на пазара в Европа с тези 11 хил тона, в сравнение с украинското производство, където средния добив е 100 кг от пчелно семейство. И последно, трябва да си правим сметката, а джаба този бизнес с който сме се захванали, може ли да ни носи печалба или не....и да се захващаме или не. Имам едни приятел, който казва така ... по добре да гледам 50 кошера и да извадя 1 тон мед и да го продам по 10 лв на дребно от колкото да гледам 100 кошера и да извадя 2 тона мед, който да продам по 4 лв....на едро.
    Най хубавия мед е полифлорния, ливада, билки, но не можем да съберем количества с които да излезнем на европейския пазар. Масово се изнася мед...със слънчоглед. Истинския български билков мед или еньов мед вече е признат. Тази година спечели 1-во място по вкусови качества и по чистота на изложението в Лондон и то от 2000 видове мед от целия Свят.
    Бях на лекцията на тази от МЗ Силвия....и като я попитахме как биха помогнали на обикновените пчелари, които не сме ЗП, тя каза, че ние нищо не даваме на държавата и няма как да искаме държавата да ни помогне. Иначе се бият по гърдите, дали ДЕМИНИМИС.....и това е помощта за българското пчеларство. Богатите стават още по богати - бедните....пак ще са си бедни.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #683
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    На цирк е весело, тук е тъжно, жалко. Как може пчелар да се изтъпани в национален ефир и да ръси акъл на потребителите, на мед. Нямам думи.
    Казах цирк, защото всеки беше подготвил по някой и друг номер и... шоу. Гавазова бързаше за някъде, Савов показа някакви опити на некадърен магЕсник, Ванката напираше отново за пари и без да иска показа колко много се лъже, а МЗХ-то се опита да преметне така работата, че уж давали много и колко мислили за сектора. Жалка картинка.

  4. #684
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Казах цирк, защото всеки беше подготвил по някой и друг номер и... шоу. Гавазова бързаше за някъде, Савов показа някакви опити на некадърен магЕсник, Ванката напираше отново за пари и без да иска показа колко много се лъже, а МЗХ-то се опита да преметне така работата, че уж давали много и колко мислили за сектора. Жалка картинка.
    Ванката, как се оклал завалията. Май забрави за опрашването.


  5. #685
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ванката, как се оклал завалията. Май забрави за опрашването.

    оклал?

  6. #686
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз също съм на това мнение и подкрепям колежката:
    https://m.bgfermer.bg/Article/7982890
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #687

  8. #688
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    https://duma.bg/zashto-vodnoto-ni-bo...archiveId=2885
    Кервана си върви, кучетата си лаят. В случая обаче има защо!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #689
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    https://duma.bg/zashto-vodnoto-ni-bo...archiveId=2885
    Кервана си върви, кучетата си лаят. В случая обаче има защо!

    Много ми беше интересна статията! До сега не се бях замислял за гравитачното напояване, по - точно за неговото ценообразуване! 0.26 лв. за куб. метър вода, течаща си по канал направен от студентски бригади, "строителни войски" или някакви други "войски" по времето на соца!? Ами, че това си било голяма далавера!

    А за питейната вода и нейното ценообразуване ще ни разкажат, може би, колегите от Перник и региона?!

    А ето пък какво мислят за напояването в някои държави:

    https://fermera.bg/%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D 0%BD%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D 0%B2%D1%8A%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/item/23803-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D 0%B8%D1%8F,-%D0%BA%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4

    https://www.capital.bg/politika_i_ik...ka_kapka_voda/
    Този пост е редактиран от julian103; 03.01.2020 в 08:50.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  10. #690
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Статията е от 2012 г. Сиреч безхаберието не е от онзи ден.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 69 от 96 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •