Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 96 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 959
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов

  2. #42
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    и пчелите имат личности....
    http://us1.campaign-archive2.com/?u=...&id=e096aef150
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Наскоро един селски ми подари сборник с подвързани течения на земеделски списания от началото на 30-те години на 20-ти век. Измежду тях и "Пчела" и "Добър пчелар". Има интересни неща, отвреме навреме ще снимам по нещо. Например вижте какво е било преди 80 години:



    Както се казва, открийте разликите :D

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    В началото на 2013 да видим как се е говорело по нашите земи за пчелите преди 80 години:

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Прекрасни слова ! С няколко прости , но добре построени изречения въздействието е огромно.Браво Йорданович, както винаги много добри попадения.Винаги има какво да се научи от старите, но " златни " книги!
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Не считай се за умен, ако нямаш в двора или на балкона си пчели или не употребяваш мед.
    Културна е тази страна, в която всяко домакинство има пчели.
    Чак сега разбрах какви глупаци сме аз и моите съседи, щом нямаме на балконите си поне по една тръвна. :D
    Знаех, че САЩ и Дойчланд са некултурни страни, но не знаех, че са по-некултурни от БГ (съкр. от Бай Ганьо). :D
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    А, културни са те. Нали от тях видяхме и почнахме и ние да ги слагаме по покривите на сградите /хотел ХИЛТЪН/.

    Йорданов, дано имаш време и желание, за да ни пуснеш още някоя архивна страница.
    Поздрави!

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цезарю, критериите за наивност, умност, културност и прочие -ост са философски понятия и като такива са податливи на времето, уви. Но дори и в епохата на Фейсбук wink; си мисля че не е лошо човек да прочете нещо което ще го :D таман два пъти. Съгласен ли си?
    Ирис, ще пускам разбира се, като му дойде времето. Между другото като се разлютихме по концепцията за зимата мислех да щракна някоя архивна страница за разведряване на атмосферата, ама се отказах. Абе те много нещо изписали още тогава, по въпроса за горната и долната прелка и пак не го решили, ми го оставили на нас да си блъскаме главите сега.
    Вярвам, че мнозина от нас ако се разтърсят могат да намерят такива пожълтели страници и дори и да не ги оповестяват нека поне да си направят труда да ги съхранят за по-нататък.

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Винаги ми е било интересно да ровя из старите книжки, стига да имам достатъчно свободно време... за губене. wink;
    Днес те звучат понякога много актуално, друг път малко наивно, а в отделни случаи доста наивно, като например откъсите от "Шестоднев", Слово пето, на Йоан Екзарх, които съм качил и които всеки я е чел, я не, докато е ходил на училище. Това е най-древният текст (Х в), писан на български, за който се сещам, в който се описва начинът на живот на пчелите.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Е-е-е-е-е-е-е-еее,вие ще изровите и някоя мумия бре.А покажете нови неща,нови списания,чуждестранни.Тия стари книги са за сканиране и е-вид,па кой иска да си чете на лаптопа,че не миришат.

 

 
Страница 5 от 96 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •