Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 96 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 959
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ирис, това в кавичките е вярно според мен, само бих добавил между думите бедна и ранна и едно или. За търтеите Лалов го е казал, за техники не знам и няма какво да добавя. Общо взето предимствата на системата са безспорни при интензивно пчеларство.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Благодаря, колеги, за изказаните мнения.
    Кой знае какво е имал предвид авторът с това, че с ЛР кошерите "чрез различни техники ... се намалява отглеждането на търтеевото пило"!?
    Книгата е оригинална и много интересно написана от автор непчелар, но имащ отношение към пчелите.

    Има идея /снимка/ за използване на Фараров кошер с три майки на обща основа, хоризонтално разположение. Ще пусна снимката, като я сканирам.

  3. #33
    Възможно е автора да има предвид, че поради по-малкия си размер ЛР питите се изграждат по-бързо и съответно по-качествено и така има по малко търтеи.

  4. #34
    Вчера във вестник пчела и кошер чета обява : еди кой си майкопроизводител предлага БРЕМЕННИ пчелни майки :D :D :D Изби ме смях не знам защо. Редно ли да се използва такъв израз не се ли казва оплодени майки?

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625


    Преди да се направи, трябва да се направи уеднаквяване на миризмата на семействата.

  6. #36
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Вчера във вестник пчела и кошер чета обява : еди кой си майкопроизводител предлага БРЕМЕННИ пчелни майки :D :D :D Изби ме смях не знам защо. Редно ли да се използва такъв израз не се ли казва оплодени майки?
    То си е направо за плач.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625



  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    http://www.farmer.bg/news_view.php?id=31420[/url]

  9. #39
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция



    Статията съм я чел много отдавна, но точно това не си го спомням. За съжаление, оригиналната статия(на английски) явно вече не е налична в нета (намерих само откъс тук http://www.imkerforum.de/archive/index.php/t-18099.html) , а и нямам брой 3/2004 г на ABJ. Същата лекция освен на Апимондията в Любляна е изнесена и в Рино, Невада на следващата година, доколкото си спомням.

    Та на въпроса - тук неговото становище е че на "вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата" . Пчелите които ТИ искаш няма да да дойдат от някой научен работник, който няма как да познава твоите нужди ( да са максимално икономически ефективни за теб). От друга страна, не е по силите на когото и да било да селектира отделни видове пчели за нуждите на всеки отделен пчелар.


    И една забележка
    Толерантността към вароатоза е способността на пчелите да се справят с вторичните вирусни инфекции пренасяни от акара (т.е. пчели с по-силна имунна система). И едвете неща (устойчивост и толерантност към акара) са еднакво важни.

    Печатна грешка - там където пише "отстранява ... за 65 месеца" се има в предвид 6 месеца

    ето една друга негова статия
    http://www.apinews.com/en/news/item/...rroa-challenge
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Попаднах на статия за начина на вадене на мед от която ми стана ясно,че правилния начин е да се вади периодично по 3 до 4 пити,а не цял магазин/разбира се при определени условия/.Има и други интересни неща.Пускам линк http://www.farmer-bg.com/news_view.php?id=7544Мисля,че ще е от полза.

 

 
Страница 4 от 96 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •