Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 96 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 959
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Все едно не знаеш как медиите си ги ги натъманяват и изваждат от контекста. Иначе Бай Киро е напълно прав. Ако видите по търговската мрежа течен като вода мед, или такъв по който на дъното на буркана има само едни пръст захаросан захаросан мед, а останалото е течност - значи нещо не е наред.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Колеги, моля ви, използвайте термина КРИСТАЛИЗИРАЛ за съответното състояние на меда.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Аз за това питам дали участва във форума - то просто на медии да вярваш, за политик да гласуваш.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Аз за това питам дали участва във форума - то просто на медии да вярваш, за политик да гласуваш.
    Мисля че не доста е възрастен за тая работа-80год.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625

    нови книги

    Откъс от книгата "Пчеларска ферма Аржентина".

    Пчелините и политическите системи
    ...
    Чист комунизъм: Имате си 2 кошера, съседите ви помагат да ги пазите, разпределяте меда между всички.
    Руски комунизъм: Вие имате 2 кошера, трябва да ги пазите, накрая правителството идва и отнася всичкия мед.
    Камбоджански комунизъм: Имате 2 кошера, правителството ги конфискува, вас ви разстрелват.
    Диктатура: Имате 2 кошера, правителството ви ги взема, а вас ви зачисляват в армията.
    Чиста демокрация: Вие имате 2 кошера, съседите решават кой ще получи меда от тях.
    Репрезентативна демокрация: Имате 2 кошера, съседите избират някой, който да прибере меда от тях.
    Демокрация на Европейската общност: Имате си два кошера. Правителството ви казва кога да храните и кога да приберете меда. После ви плаща, за да хвърлите меда на боклука. После отнася кошерите, убива единия рояк и прибира меда от другия. Накрая ви задължава да попълните документи, в който да обясните изчезването на единия кошер. През цялото време живеете отлично от субсидии.
    Чиста анархия: Или продавате меда на справедливи цени, или съседите ви убиват, за да ограбят кошерите.
    ...

  6. #26
    Колко мъка има по този свят, Божеееееееее ......
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Iris, ще те цитирам на друго място в подписа ми е линка

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Пуснах темата Нови книги с надеждата да се информираме за интересни издания. Може и да не са само на пчеларска тематика, нали питахте какво би ни интересувало като тема.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Колеги, натъкнах се на следните твърдения в книгата Пчеларска ферма Аржентина. Едното донякъде се потвърждава с ваши мнения от форума. Как вие, които работите с ЛР кошери бихте коментирали?
    "Чрез различни техники се стимулира яйценосната дейност на пчелните майки, предотвратява се изпаданетоо в роево състояние, намалява се отглеждането на търтеево пило
    ... Те, обаче, са неподходящи за райони с по-бедна и ранна паша."
    Въпросът ми е каква е техниката за ограничаване на търтеевото пило при ЛР кошерите?
    Някои колеги споделиха, че тази година не са доволни от ЛР, което, предполагам е точно заради по-ранната паша.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Колкото повече килйки с правилна форма, с не нарошена цялостност,толкова по-малко търтиево пило другото за мен е фантасмагория
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 3 от 96 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •