Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 99 от 101 ПърваПърва ... 4989979899100101 ПоследнаПоследна
Резултати от 981 до 990 от общо 1002
  1. #981
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аш колсун бре момко! До къде я докарахме, 'лапето да учи дядо си. На туй поколение чакаме да ни осигури старините, ама едва ли.
    Защо, аз се осигурявам на възможно най-високия праг и то вече повече от 20 години, не съм толкова млад. Не се плаши ако всички бяха като мен, нещата щяха да изглеждат по един много по-хубав начин.
    Ама то така става, винаги навсякъде, изглежда че съм малко тъп ) ... Но пък аз питах за практически съвет, някой който е правил нещо да каже. Винаги ми се сервира това за работата наготово. Но в интерес на истината сам си оправям работите. То ако имаше някой практик щеше да сподели как върши нещата. Пак да кажа ние всяка година правим и ракия и вино. А не само да ми спускате теория, от която си личи че не се занимавате с тези неща и опита ви е нулев

  2. #982
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Защо, аз се осигурявам на възможно най-високия праг и то вече повече от 20 години, не съм толкова млад. Не се плаши ако всички бяха като мен, нещата щяха да изглеждат по един много по-хубав начин.
    Ама то така става, винаги навсякъде, изглежда че съм малко тъп ) ... Но пък аз питах за практически съвет, някой който е правил нещо да каже. Винаги ми се сервира това за работата наготово. Но в интерес на истината сам си оправям работите. То ако имаше някой практик щеше да сподели как върши нещата. Пак да кажа ние всяка година правим и ракия и вино. А не само да ми спускате теория, от която си личи че не се занимавате с тези неща и опита ви е нулев
    И без очила си личи, че си бос във всичко. Като начало, нямах предвид осигуровките, но ти явно не вдяваш какво ти се казва/пише. А за ракията, то е като при жената, явно и такава нямаш, но да ти кажа - всеки си я гласи, както си знае. Та така и с ракията, която се прави с мед. Капиш?!

  3. #983
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И без очила си личи, че си бос във всичко. Като начало, нямах предвид осигуровките, но ти явно не вдяваш какво ти се казва/пише. А за ракията, то е като при жената, явно и такава нямаш, но да ти кажа - всеки си я гласи, както си знае. Та така и с ракията, която се прави с мед. Капиш?!
    Добре, съгласен съм с теб. Ти си поредния който ми казва такова нещо по принцип. Но виж сега, аз от тук насетне мога да ходя само нагоре Ще стана освен специалист пчелар, ще стана и специалист пивовар и алкохоловар .. Но все пак ако има да кажеш нещо практично по въпроса с меда и ракията , моля те да го споделиш За да има смисъл от всичките писаници, за следващия човек който се хване да чете.

  4. #984
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре, съгласен съм с теб. Ти си поредния който ми казва такова нещо по принцип. Но виж сега, аз от тук насетне мога да ходя само нагоре Ще стана освен специалист пчелар, ще стана и специалист пивовар и алкохоловар .. Но все пак ако има да кажеш нещо практично по въпроса с меда и ракията , моля те да го споделиш За да има смисъл от всичките писаници, за следващия човек който се хване да чете.
    Такаа, като за начало, прочети форума - има милиони постове, които ще са ти от полза. После седни и размисли кое как и защо. Най лесно е да ти кажем мед:вода 2:1, но дали ще е успешно това съотношение, един Господ знае. Явно и мисловния ти процес е ограничен, щом не можеш да проумееш какво ти казваме. Купи си един захаромер, може и от най-простите. Смеси литър вода, със същото количество мед и виж показанията на захаромера. Следват бакалски сметки. Какво по-лесно искаш?

  5. #985
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ами явно така ще да е работата .. По-лесно е да дойде да ми покажеш или да си мерим ракиите, да видим кое как е : ) .. Ти дето ги правиш със захаромер и аз дето ги правя без ... .. Може и да ги дадем на независимото форумно дружество да преценят .. Аз мога да предоставя от 1 до 10 години назад във времето. След това имам пропуски.

  6. #986
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами явно така ще да е работата .. По-лесно е да дойде да ми покажеш или да си мерим ракиите, да видим кое как е : ) .. Ти дето ги правиш със захаромер и аз дето ги правя без ... .. Може и да ги дадем на независимото форумно дружество да преценят .. Аз мога да предоставя от 1 до 10 години назад във времето. След това имам пропуски.
    Нямам време за експерименти. Т.е. да принципа проба грешка, защото времето ми е ограничено за това. Демек нямам свободно време за явяване и участие в класации. Със сигурност знам, че тук има колеги, които могат да те преварят в класацията за най-добър ракиджия. Ама това е отделна тема. Я да те питам - ти консуматор ли си на тази ракия?

  7. #987
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Колеги само да ви попитам, то сигурно го има назад в темата, ама много страници и не съм сигурен дали ще го намеря точно. По принцип баща ми добавя захар спрямо материала който ще вари. Той разтваря 1 към 3. 1кг захар за 3 литра вода и според обема на материала слага ...

    Мисълта ми е че аз искам да пробвам с мед, вместо захар. В този случай ако преди е било 1 към три вода захар. Сега водата с колко мед трябва да е и има ли особености ?
    Темата наистина е голяма и трудно намерих мненията на agro.
    Може да ти дадат отговор.
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  8. #988
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нямам време за експерименти. Т.е. да принципа проба грешка, защото времето ми е ограничено за това. Демек нямам свободно време за явяване и участие в класации. Със сигурност знам, че тук има колеги, които могат да те преварят в класацията за най-добър ракиджия. Ама това е отделна тема. Я да те питам - ти консуматор ли си на тази ракия?
    Да, от много години и си пийвам редовно по малко, понякога повече. Мерси за помоща.

  9. #989
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от night Виж публикацията
    Темата наистина е голяма и трудно намерих мненията на agro.
    Може да ти дадат отговор.
    Оо да, идеална е темата. Благодаря ти за труда, ще има да черпя. Горе долу е това което си мислех и аз, но ще отделя повече време да прочета цялата дискусия.

  10. #990
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    100гр захар има 400 килокалории...
    100гр мед има 300килокалории...

 

 
Страница 99 от 101 ПърваПърва ... 4989979899100101 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •