Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 92 от 101 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 911 до 920 от общо 1002
  1. #911
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Дончев,кажи от кой град си я закупил?
    Може пък ние които пием да се излъжем и също да си закупим не по една ,а по няколко бутилки!
    Поздрави:Цветан Димитров
    п.п.Чакам отговор!
    А може и подарък да получим..."от въздаржателя с любов"

  2. #912
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    А може и подарък да получим..."от въздаржателя с любов"
    Що не казахте, щях да се погрижа? Аз като не пия и я взех, както казах, че много приятно ухае. Така и ще седи сигурно с години. То пиячи покрай мен няма.

  3. #913
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Що не казахте, щях да се погрижа? Аз като не пия и я взех, както казах, че много приятно ухае. Така и ще седи сигурно с години. То пиячи покрай мен няма.
    Организирай един пчеларски обучителен сбор. Шъ почерпиш с нея, ний ще си донесем още и като зачервим гребените, всеки ще си каже и "майчиното мляко"- де го сърби, де го боли.

  4. #914
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Дончев,да вземаме мезето и да идваме тогава!
    Такива като теб най ги обичам!Имам двама приятели -въздържатели като теб и почти след всяка сбирка ги болят главите!Ако и ти си от тях по добре да не идваме,а да се срещнем на изложението в Плевен догодина и да ти донеса шише ракия да добавиш към сбирката си!Обещавам двойно препечена грозданка-48 градуса!Плъзга се без да я усетиш когато я пиеш!Ако ще идваш на изложението-пиши ми на лични да се разберем къде да се срещнем и как да се познаем.
    Поздрави:Цветан Димитров

  5. #915
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Организирай един пчеларски обучителен сбор. Шъ почерпиш с нея, ний ще си донесем още и като зачервим гребените, всеки ще си каже и "майчиното мляко"- де го сърби, де го боли.
    Преди бях и съм в един форум, но с друга тематика. Срещи се правиха редовно из цялата страна. Веселяха си се хората. Има и дори събиране в семейства. Други само се събираха по двойки уж за по продължително да е, но станаха раздели. Много, много неща ставаха. Та среща може да се насрочи, и ако има желаещи ще се съберат, но дали? Пчеларите сме малко е.. партия и малко се съмнявам. Действайте.

  6. #916
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Дончев,да вземаме мезето и да идваме тогава!
    Такива като теб най ги обичам!Имам двама приятели -въздържатели като теб и почти след всяка сбирка ги болят главите!Ако и ти си от тях по добре да не идваме,а да се срещнем на изложението в Плевен догодина и да ти донеса шише ракия да добавиш към сбирката си!Обещавам двойно препечена грозданка-48 градуса!Плъзга се без да я усетиш когато я пиеш!Ако ще идваш на изложението-пиши ми на лични да се разберем къде да се срещнем и как да се познаем.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Ей, аз ви казах, че не пия, а вие ракия започнахте да ми предлагате. Идвайте. Ще ви запиша час в едно заведение и започваме. Вие ще пиете, а аз ще ви гледам сеира. Има река наблизо и ще може да си охлаждате главите. Един от вас е виждал заведението./отвън, че беше претъпкано както винаги/ Заповядайте, чакам ви. Всичко си носете, но парите да са в повече, че нямат сапун и бръсненето е малко твърдо.

  7. #917
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Преди бях и съм в един форум, но с друга тематика. Срещи се правиха редовно из цялата страна. Веселяха си се хората. Има и дори събиране в семейства. Други само се събираха по двойки уж за по продължително да е, но станаха раздели. Много, много неща ставаха. Та среща може да се насрочи, и ако има желаещи ще се съберат, но дали? Пчеларите сме малко е.. партия и малко се съмнявам. Действайте.
    Дааа, вероятно си прав. Аз преди няколко години пуснах някъде (тук или оттатък) че ще бъда в Плевен и който иска, да се свържем, за да се запознаем лично. Обаче никой не се престраши - жалко. Инак с доста от тук и оттатък присъстващите съм контактувал на яве и по телефон. В крайна сметка от кого и от какво се крият - незнам.

  8. #918
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ей, аз ви казах, че не пия, а вие ракия започнахте да ми предлагате. Идвайте. Ще ви запиша час в едно заведение и започваме. Вие ще пиете, а аз ще ви гледам сеира. Има река наблизо и ще може да си охлаждате главите. Един от вас е виждал заведението./отвън, че беше претъпкано както винаги/ Заповядайте, чакам ви. Всичко си носете, но парите да са в повече, че нямат сапун и бръсненето е малко твърдо.
    Дончев,ама ти на лекар ли ще ни водиш та и час да ни записваш пък и с тая река ноември месец...

  9. #919
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    Дончев,ама ти на лекар ли ще ни водиш та и час да ни записваш пък и с тая река ноември месец...
    Както писах, заведението е претъпкано по всяко време. Затова ще трябва уговорка, която аз нарекох час за по кратко , ако искате и час за доктор мога да ви запиша, само кажете кой за какъв иска. Повечето ми сватове са все доктори. Братовчеди имам няколко. Та въпроса ще се нагласи. Сега, реката си тече през всеки месец и няма как да я преместя в друг.

  10. #920
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нямам данни какви са пиячите по другите краища за да мога да сравня. Като малък си спомням, че дядо ми имаше бъчва от един тон. В едно помещение все още пазя две бъчви по 250 литра и една каца от 300 литра. А защо ги пазя? Нямам време да ги - не знам какво да ги правя. От как ги помня все са празни.
    Като спомена тия обеми на бъчви и каци, си припомних в далечната '92-'93 година странстването ми в тогавашното ОНД ( общност на независимите държави), наследник на СССР. Та в с.Валя Пержей бях посрешнат от Вадим - бесарабски българин. Първо ме въведе в избата си, където бяха поместени 3 - 4 бъчви с вместимост от по един тон, каците не помня с какви параметри бяха. От туй може да съдиш какви са пиячите по други места.

 

 
Страница 92 от 101 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •