Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 100 от 101 ПърваПърва ... 50909899100101 ПоследнаПоследна
Резултати от 991 до 1,000 от общо 1002
  1. #991
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    1 кг към 3 литра не е 1 към 3. Аз всяка година варя ракия с мед и винаги ползвам захаромер. меда разтварям в топла вода до 21%. Прибавям към материала и разбърквам. Повече не измервам. До сега резултатът е бил отличен всеки път.

  2. #992
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    1 кг към 3 литра не е 1 към 3. Аз всяка година варя ракия с мед и винаги ползвам захаромер. меда разтварям в топла вода до 21%. Прибавям към материала и разбърквам. Повече не измервам. До сега резултатът е бил отличен всеки път.
    А има ли разлика от това да е с добавена захар или добавен мед ? Като вкусови качества.

  3. #993
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Вече не помня какъв е вкуса на ракия от захар. От 2003 година досега само мед ползвам. По едно време се бях уплашил че е възможно в ракията да има ХМФ. Хидроксимет.... Търсих много информация. Търсих лаборатория да нося проба. Говорих с един специалист по алкохол от София.... Накрая се успокоих, че щом никой не знае нищо за това, значи не е опасно. Изпил съм толкова много ракия през годините и хората около мен също - всички сме живи и здрави

  4. #994
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    А бе, момчета, един кг. мед, струва 12-15лв., един кг. захар струва2.50лв. .....

  5. #995
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Остави чепа, ама я кажи 'арна ли е. И аз заложих тая година, пък да видим. Такива праскови, по-големи от юмрука ми, чак мъка ми бе да ги заносам - няма кой да ги яде.
    Като се " разручка" темата, та прегледах малко назад. Доволен ли си от прасковите?

  6. #996
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Като се " разручка" темата, та прегледах малко назад. Доволен ли си от прасковите?
    Предполагам за ракията питаш - слаба работа. Изпихме я. Тази година няма плод. 5-6 праскови.

  7. #997
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Предполагам за ракията питаш - слаба работа. Изпихме я. Тази година няма плод. 5-6 праскови.
    Не си играете... Аз моята, не съм я опитал още.

  8. #998
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    1 кг към 3 литра не е 1 към 3. Аз всяка година варя ракия с мед и винаги ползвам захаромер. меда разтварям в топла вода до 21%. Прибавям към материала и разбърквам. Повече не измервам. До сега резултатът е бил отличен всеки път.
    Това 21% при каква температура на разтвора е?
    Какво количество меден разтвор, към колко материал добавяш?
    Пишеш, че резултата е отличен. Предполагам като качество на ракията, а рандемана колко е?
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  9. #999
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    1 кг към 3 литра не е 1 към 3. Аз всяка година варя ракия с мед и винаги ползвам захаромер. меда разтварям в топла вода до 21%. Прибавям към материала и разбърквам. Повече не измервам. До сега резултатът е бил отличен всеки път.
    Ще дадеш ли малко повече информация по тази сметка, че ми стана интересно какво имаш предвид ?

  10. #1000
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Не се познаваме лично. Да не си от НАП или си митничар..... Не бих публикувал такава информация

 

 
Страница 100 от 101 ПърваПърва ... 50909899100101 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •