Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 101 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 1002
  1. #11
    Беловицата е плод от рода на сливите, в нашия край го има в големи количества.Големината на плода е като на Банковата Джанарка, по цвят са бели, жълти, червени и сини, но преобладават белите и жълтите.Дървото като дърво почти не се отличава от сливата, стъблото, корените листата са еднакви различават се само плодовете.Цъфти заедно със сливите, и добре се посещава от пчелите, Дървото достига до около 7-8 метра височина, и дава изобилен плод, може да нему се слага захар ако е за ракия.Много в вкусен и сладък, правят се компоти и сладка от него.Може би в другите краища на държавата е под друго име, но тук го познаваме като беловица.И след тръгуна и джанарките е най използваният плод за варене на ракия тук.За киселажа не съм съгласен, защо има двоен препек (двоен дестилат) тогава?Пък и знам че препека е най качествената ракия.

    п.п. Някой вари ли алкохол с алкохолна тръба, вместо с казан.Моля споделете мнение, ако имате такова.

  2. #12
    И аз колега се изумявам от мненията си, но сега е сезона на варенето на ракии и правенето на вино.След месец и нещо ще наблегнем на, сланините, суджуците, пастърмите и суджуците.Кво лошо има освен от мед, да изкарам някой лев и от огнена вода

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Това би трябвало да е ОСНОВНА ТЕМА за през зимата...но нищо.Лошо няма колега...стига да има за какво да се говори и тогава wink; Все пак -не мога да се съглася за съхранението в пластмасови опаковки....водата е едно-"тежката"вода изисква други опаковки wink;

  4. #14
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    Това би трябвало да е ОСНОВНА ТЕМА за през зимата...но нищо.Лошо няма колега...стига да има за какво да се говори и тогава wink; Все пак -не мога да се съглася за съхранението в пластмасови опаковки....водата е едно-"тежката"вода изисква други опаковки wink;
    Ще трябва да го приемеш . Все пак го обсъждаме като второстепенен вариант след бурето. Аз като трябва да съхранявам 250 литра извън буретата за ракия в какви стъклени съдове да ги налея? Просто сега е века на петрола чиито производни са и пластмасите така ,че те са най-силно разпространени в момента.
    п.п. Бащата на мой приятел преди 17-18 години имаше 1000 шишета от лимонада от литровите пълни с ракия в мазето. Ама сега няма такива бутилки или поне не се срещат масово за това си пълним по 20литра в ПВЦ и това е . Тя и без това повече от 6-7 месеца не се задържа в тях

  5. #15
    По принцип и аз не съм много за ПВЦ-то.Дори избягвам да купувам Бира и безалкохолни в ПВЦ.Друг е въпроса че няма да я пия аз тази ракия, а ще завъртя някой лев с нея.Но какво че ще е за продаване, пак не ми се ще да е в ПВЦ.По принцип съм на мнението че, ако правя нещо, да го правя както трябва, ако не е както трябва да не го започвам.Но накрая като компромисен вариант, може би тубите от минерална вода ще влезат в употреба.Щом ползваме ПВЦ=то за бира, безалкохолни, вода ....Ще стане и за РАКИЮЮЮЮЮ :D :D :D :D Кръчмата ми е близо. ще се снабдя и оттам с шишета от алкохол ако се наложи.Ще е добре темата модераторите да я оправят, че си е специална тема все пак.Нека тук споделяме рецепти, тънкости и пинизи, за домашно приготвени ракии, вина, бири и всякакъв друг алкохол.

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan
    По принцип и аз не съм много за ПВЦ-то.Дори избягвам да купувам Бира и безалкохолни в ПВЦ.Друг е въпроса че няма да я пия аз тази ракия, а ще завъртя някой лев с нея.Но какво че ще е за продаване, пак не ми се ще да е в ПВЦ.По принцип съм на мнението че, ако правя нещо, да го правя както трябва, ако не е както трябва да не го започвам.Но накрая като компромисен вариант, може би тубите от минерална вода ще влезат в употреба.Щом ползваме ПВЦ=то за бира, безалкохолни, вода ....Ще стане и за РАКИЮЮЮЮЮ :D :D :D :D Кръчмата ми е близо. ще се снабдя и оттам с шишета от алкохол ако се наложи.Ще е добре темата модераторите да я оправят, че си е специална тема все пак.Нека тук споделяме рецепти, тънкости и пинизи, за домашно приготвени ракии, вина, бири и всякакъв друг алкохол.
    И снимки и снимки :D Ама не след употреба :D

  7. #17
    Гилън като поотлежи ракията ще ти взема една каса бира и ще ти дойда на гости,да обменим опит.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  8. #18
    Добре си дошъл, ще обменим бая опит с тебе Снимките наистина ще е добре да се пускат , на казани, бъчви, бурета, схеми и скици за направи си сам и прочее.От скоро чета за един тип казан, Тръба за дестилат.Излиза най качествения алкохол от нея, дано някой сподели има ли преки наблюдения

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    Това би трябвало да е ОСНОВНА ТЕМА за през зимата...но нищо.Лошо няма колега...стига да има за какво да се говори и тогава wink; Все пак -не мога да се съглася за съхранението в пластмасови опаковки....водата е едно-"тежката"вода изисква други опаковки wink;
    Ще трябва да го приемеш . Все пак го обсъждаме като второстепенен вариант след бурето. Аз като трябва да съхранявам 250 литра извън буретата за ракия в какви стъклени съдове да ги налея? Просто сега е века на петрола чиито производни са и пластмасите така ,че те са най-силно разпространени в момента.
    п.п. Бащата на мой приятел преди 17-18 години имаше 1000 шишета от лимонада от литровите пълни с ракия в мазето. Ама сега няма такива бутилки или поне не се срещат масово за това си пълним по 20литра в ПВЦ и това е . Тя и без това повече от 6-7 месеца не се задържа в тях
    с мотористи и господа не можеш да спориш...

  10. #20
    Ааааа аз в тази тема не споря, защото нямам опит.Затова попивам от всички съвети, който ми давате.Спенс я сподели ти как вариш, ракията и в какво съхраняваш.Това в клечката от Черницата ми хареса.

    п/п/ някой варил ли е от дрен-ки, бъз и акация?

 

 
Страница 2 от 101 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •