Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 67
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Здравейте

    Ас сам нов във форума, но като искам да овелича кошерите може да поръчам на Станко дами направи сандъци !
    Изглежда най ентосязиран и мераклия от повечето участващи.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay
    Здравейте

    Ас сам нов във форума, но като искам да овелича кошерите може да поръчам на Станко дами направи сандъци !
    Изглежда най ентосязиран и мераклия от повечето участващи.
    Приготви 150 лв за един кошер и му се обади.
    Хубавите кошери са по скъпички.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay
    Здравейте

    Ас сам нов във форума, но като искам да овелича кошерите може да поръчам на Станко дами направи сандъци !
    Изглежда най ентосязиран и мераклия от повечето участващи.
    Приготви 150 лв за един кошер и му се обади.
    Хубавите кошери са по скъпички.
    Чак 150 не струват приятелю.Но ако трябва да съм обективен, вашите кошери дъна и всичко останало, което правите с Марти ми харесва повече.Даже обмислям вариант да си поръчам от вас няколко от дълбоките дъна с вертикалния прашецоуловител.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Добро утро

    Съгласенсам с тебе колега качествените неща трябва да имат друга цена не като посредсвените ,но чак 150 лв е малко завишено.От малкото дърводелски познания за тази цена можес даси купиш има няма половин кубик материал за направата на няколко сандъка и корпоса ,самоделки !
    И ако почна дасе занимавам с пчеларство като основно препитание ,мисля да инвестирам в някоя друга дървообработваща машина .Като вече имам винтоверт ,голям абрих с възможност за монтиране на циркуляр от едната страна,виброшлайф ,зегае и мяколко дребни инстроменти.

    Лек ден !

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Всичко е много относително. Ако се прави от качествен подбран обезчепен материал, с летвички не по-широки от 4-5см, ако се прави с мрежесто дъно и чекмедже за прашец от мрежа алпака, ако се направи и милерова пластмасова хранилка, то като материал май ще дойде близо до тази сума. И аз така смятах нещата, но само мрежата излиза около педесетак. Хранилката също прави доста пара. А когато се подбира материала рандемана е много по-малък. Хубаво евтино няма. Но вече съм се убедил, че колкото пъти съм се опитал да спестя някой лев, то всичко това съм го правил наново. Или "хитрата сврака с двата крака"

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Всичко е много относително. Ако се прави от качествен подбран обезчепен материал, с летвички не по-широки от 4-5см, ако се прави с мрежесто дъно и чекмедже за прашец от мрежа алпака, ако се направи и милерова пластмасова хранилка, то като материал май ще дойде близо до тази сума. И аз така смятах нещата, но само мрежата излиза около педесетак. Хранилката също прави доста пара. А когато се подбира материала рандемана е много по-малък. Хубаво евтино няма. Но вече съм се убедил, че колкото пъти съм се опитал да спестя някой лев, то всичко това съм го правил наново. Или "хитрата сврака с двата крака"
    Добре казано приятелю!!!
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #7
    Ръцете и мерака са най необходими, за направата на кошер.Машините са след това....

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Станко Ставров
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Всичко е много относително. Ако се прави от качествен подбран обезчепен материал, с летвички не по-широки от 4-5см, ако се прави с мрежесто дъно и чекмедже за прашец от мрежа алпака, ако се направи и милерова пластмасова хранилка, то като материал май ще дойде близо до тази сума. И аз така смятах нещата, но само мрежата излиза около педесетак. Хранилката също прави доста пара. А когато се подбира материала рандемана е много по-малък. Хубаво евтино няма. Но вече съм се убедил, че колкото пъти съм се опитал да спестя някой лев, то всичко това съм го правил наново. Или "хитрата сврака с двата крака"
    Добре казано приятелю!!!

    Тоест дъно и хранилка - повече от половината цена. Това е кошер за прашец , нали. Да уточним за начинаещите колеги че на кошера за мед таквиз екстри не му трябват.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Мерака се гаси с пари. Аз втора година вече съм все още мераклия и гледам да изпипам всичко перфектно, но това е в рамките на десетина кошера. Не ми се мисли колко време и средства трябва да отделят професионалистите с по 200 и нагоре кошера,които на това разчитат като препитание.Осъзнавам,че много от "изгъзиците" не са необходими на пчелите,приятели с дядовите си кошери на по 50 г. вадят повече мед от такива с "бутикови",останалото си е мерак,макар,че ако можеше да се остойности и удовлетвореността от направеното сигурно нещата щяха да изглеждат по различно wink; .

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay
    Добро утро

    Съгласенсам с тебе колега качествените неща трябва да имат друга цена не като посредсвените ,но чак 150 лв е малко завишено.От малкото дърводелски познания за тази цена можес даси купиш има няма половин кубик материал за направата на няколко сандъка и корпоса ,самоделки !
    И ако почна дасе занимавам с пчеларство като основно препитание ,мисля да инвестирам в някоя друга дървообработваща машина .Като вече имам винтоверт ,голям абрих с възможност за монтиране на циркуляр от едната страна,виброшлайф ,зегае и мяколко дребни инстроменти.

    Лек ден !
    Изместихме темата от заглавието , ноооо не е за пръв няма да е и за последен път. Сигурен съм , че всеки може да си сметне колко ще му струва да си направи един кошер ,но искам да споделя мойте сметки с вас и особенно с колегите които смятат 150 лв за висока цена още повече с дъно за прашец.

    Така както виждате това е положението . Някой беше писал ,че със 150 лв ще си купи половин кубик материал. Да ама куфражни дъски атмосферно сушене в повечено случеи сини от гъбата. Да не забравяме ,че когато някой произвежда този кошер за да го продаде ще трябва освен труда и някъква печалба да си сложи 15-20% и ето ти ги 120-130 лв с обикн дъно.

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •