Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 61 до 67 от общо 67
  1. #61
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Моите опити с кошери, показват, че кошер от камъш с 4 корпуса, ми излиза малко под 30 лв. само материали, без рамките. Намирам цена от 150 лв. за отличен кошер, за напълно уместна.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колежката Горанова, явно изскванията са и много незначителни , както и постовете. Нещо си фантазира. Наистина харесвам риболова, но истинския, а тя прави глупави коментари. Ако мислех колегите във форума за риби, щях да продавам скъпи и некачествени кошери, а не на реални цени и със супер качество. Тук във форума има поне 15 човека, които ползват наще кошери, ако един от тях напише тук , че не е доволен от произведеното, аз няма повече да се обадя тук. И ще се извиня на колежката, която явно има някакви грижи и е решила да се заяжда с мен, без дори да сме имали някакви предишни виртуални спорове и взаимоотношения.
    Разберете, че не всичко е стока, която струва някакави пари, оценявайте труда си, това не го правим и затова сме бедни. Затова кошерите масово струват по 50-60 лв, затова меда се продава по 4 лв.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колежке, и това ли не ти харесва, аз мога да го произведа със същото качество, но не и за теб, а за ценители.

    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    27
    тъй като темата е за себестойност на кошерите- да споделя и на мен колко ми излизат...
    през 2010 и 2011г купих общо 8 куб.м. чамови дъски с дебелина 35мм и ширина 11см - излязоха ми по 340лв на кубик...
    досега съм направил 60 кошера( в това число и рамките за тях - плодник + 1 магазин) и имам в наличност още 2 кубика дъски.
    Кошерите са 12 рамкови ДБ с дебелина 30мм.(отделно дъно,плодник,магазин,вътре ен и външен капак)
    или грубо дървеният материал ми струва към 35лв на кошер.
    към тези 35лв добавям 2 лв за фазер -за вътрешния и външният капак(под ламарината слагам фазер) + 2лв за ал. ламарина за капака + 5-6 лв за боя,видии и лепило..
    или грубо 1 кошер ми излиза 45-50 лв...НО труда е отделно ... ако трябва да продам кошер - не бих взел по-малко от 120 лв...
    мързела - основен двигател на прогреса !

  5. #65
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Правя си ги сам. Конфигурацията е като при Пешо ДБ с отделно дъно, с 1 магазин, възглавница и капак. Дебелина 3,6 мм. и няма детайли от фазер. Материала е липа, която сам добивам, бича на гатер и суша наредени талпите на скари. Като вложени материали ми излиза 50 - 55 лв. на кошер без труда. Ако направя повече от необходимите ми, излишъка продавам по 75 лв., което е доста по малко от 120, и пак на купувача му се вижда скъпо.

  6. #66
    Абе хората искат по 55лв. Дадан-Блат на 30мм.,с два магазина перфектен без чеп,с рамки,по възможност отелени,още по-добре с восъчни основи,добре залепени...:D
    Кво си купил,кво си дал няма значение.
    Че то за труд и пари ли да искаме...
    Или за инвестиция в работилници,машини,за работа в запрашена и шумна среда,за уменията на дърводелец...то това е безплатно :D
    Не се кахърете хора,ще се оправим!

  7. #67
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И това са същите тези хора, които недоволстват от изкупната цена на меда и восъка. Наричат се тарикати. Такива хора си мислят, че всеки им е длъжен. Доставчиците са им длъжни, изкупвачите са им длъжни, държавата им е длъжна. Такива хора не са чували за пазарната икономика - те все още живеят в комунизма. Такива хора вместо да търсят и намират решение на проблемите си, търсят и си намират някой друг за виновник. Някъде някой им е длъжен и им е виновен за собствените им грешки. Най-интересното е, че тези хора сами си вярват на собствените си измислици. Те дори и за секунда не могат да си представят, че причина за собствените им неволи са самите те.

 

 
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •