Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74

    СРЕЩУ ДЪРЖАВАТА, В ЗАЩИТА НА РОДНОТО ПЧЕЛАРСТВО

    Колеги, информирам ви, че съм съставил личен план за работа по атакуване на законодателството, ограничаващо по какъвто и да е начин работата на пчеларите.

    За да пресека всякакви глупави мисли в подобна насока, отговарям предварително на евентуален въпрос какъв ми е келепирецът от цялата работа. Никакъв. Ще се "обогатя" само с нерви и загубено време и средства. Още докато съм чел законите и подзаконовите актове, съм намерил вратички да заобикалям разпоредби, които ми пречат или могат да ми попречат да се развивам като пчелар и да се ползвам в пълна степен от плодовете на труда си.

    Като начало смятам да атакувам Наредба 26, както следва:
    - изменение на член 1 - в частта "местни обекти за търговия на дребно" изискването обектите да са местни да отпадне;
    - отмяна на член 9;
    - отпадането от член 12, т. 2 на частта "малки количества" и на частта "с изключение на търговските вериги, които извършват директна доставка на крайни потребители".

    Пълен текст на членовете от Наредбата:
    "Чл. 1. С тази наредба се уреждат условията и реда за:
    1. директната доставка, извършена от производителя, до крайния потребител или до местни обекти за търговия на дребно, които извършват директни доставки на краен потребител, на малки количества:
    ...
    Чл. 9. Малки количества технологично непреработен пчелен мед са количества, които не надвишават 40 % от годишния добив на пчелина, но не повече от 2000 кг.
    ...
    Чл. 12. Директните доставки на малки количества пчелен мед могат да се извършват:
    1. от пчелина;
    2. до базари, тържища, пазари и обекти за търговия на дребно с изключение на търговските вериги, които извършват директна доставка на крайни потребители."

    Във всеки един етап на процеса няма да действам сам, а с помощта на адвокат. Защо съм взел такова решение, което влече след себе си допълнителни разходи? Първо - нямам чак толкова свободно време, за да обикалям по съдилища и да губя по този начин средства от работата, чрез която си осигурявам насъщния. Второ - нямам време (а и желание) да следя непрекъснато промените в законодателството и практиката на съдилищата. Трето - един действащ адвокат много по-добре от мен ще се справи с набавяне на документи, писане на искания до съда и прочие стандартни адвокатски работи. Четвърто - един действащ добър адвокат с достатъчен опит е много по-знаещ и сведущ в правото, отколкото съм аз.

    В момента съм направил запитвания към няколко адвоката, за които съм преценил, че могат да доведат нещата до успешен край. Някои от тях са публични личности, други са неизвестни за повечето хора.

    Тъй като имам горчив опит от подобни работи в общ интерес, воденето на това първо дело няма да започна, докато не получа достатъчно подкрепа (включително финансова) от пчелари от цялата страна.

    Ако мнозинството прецени, че е по-добре нещата да се водят от другиго, с удоволствие ще му предоставя плана и разсъжденията си защо, кое и как.

  2. #2
    Колега не си хаби нервите. Трябва ти депутат ,а не адвокат. Имам горчив опит в съдебни дела срещу държавата. Трудна работа. Въпреки всичко подкрепям инициативата и ентусиазма ти. Действай.Ще следя развитието и с каквото мога ще помагам вкл. финансово до колкото мога в мизерното положение в което съм sadsmile;

  3. #3
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ако се съберет достатъчно съмишленици, предлагам да се съберем в някой град (по-релистично е да кажа село) и да се обявим за суверенитет (град-държава) и да си избрем собствено правителство. Аз просто не искам да живея в подобна държава. Не че народните представители са толкова некадърни и малоумни,че всеки път измислят все-по безумни закони, просто са страшно корумпирании. Не е по силите на никой отделен човек (или малка група от хора) да се борят срещу целия свят. По-лесно ще накараш камъните да говорят, отколкото корумпиран политик да те чуе.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Колега,
    Още с излизането на тази наредба организацията на Котларски е атакува в съда. Съвсем наскоро е излязло и окончателното решение на ВАС Един от колегите, който е част от екипа водил делото ми сподели, че решението е така замацано, чеи 100 висши образования да имаш не можеш го изтълкува, но факта е, че наредбата не е променена.
    Честно казано съм много песимистично настроенотносно съдебната система. Октоподът е пуснал пипала дори и с Страсбург. Водихме куп дела по един трудов спор и видяхме, че правосъдие в България НЯМА. Наскоро имахме среща и с един от най успешните адвокати по дела срещу държавата. та той сподели, че ако преди е печелил 90% от делата сега се радва ако му допуснат поне 10% от делата до разглеждане и то с хиляди условности. Та този адвокат оценя шансовете ни на 5%. Разбирате за какво става дума. В момента няма независима съдебна система, а като гледам как вървят нещата то скоро тя ще мине изцяло под контрола на управляващите.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Колега Бонев, благодаря за ценната информация! Преди да предприема каквото и да е, търсих дали в практиката на ВАС има решения по дела за Наредба 26, но не открих такова. Преди малко направих пак справка, но пак не откривам такова.

    http://www.sac.government.bg/court22...0&Expand=14#14

    Ако не Ви затруднява и имате тази възможност, бихте ли намерили номера на решението или номера на делото?
    Каквато и да е системата, сме длъжни да се борим за правата си!

    п.п. Няколко думи за системата. Имал съм възможност да видя нещата отблизо. Едни учеха и знаеха, но работа в системата за тях нямаше, а други пиеха, обикаляха баровете, организираха оргии, взимаха си изпитите с тройка или по други начини, а бяха назначавани. Положението наистина е трагично! Но няма друг начин за борба, който да не води след себе си престой за държавна сметка в специализирано заведение.
    Георги Бодушки

  6. #6
    РЕШЕНИЕ № 16678 ОТ 16.12.2011 Г. ПО АДМ. Д. № 5693/2011 Г. (ОБН., ДВ, БР. 46 ОТ 2012 Г.)
    http://www.sac.government.bg/court22...c?OpenDocument

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •