Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 305
  1. #71
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Е какво значи това изчерпани та нали едва днес започна приема на документи не ми се вярва толкова бързо да свършат парите.

  2. #72
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2012
    Мнения
    6
    Всичко може, колега.Велико Търново, 17 часа, служителката не беше сигурна дали има пари.

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    От предния ден започнахме да се редим. Моето заявление е с №3. До обяд бяха минали 30-тина човека.

    И аз кандидатствах за кошени, препапарти и анализ.

  4. #74
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Вярвате, не вярвате - останали са пари само за подмяна на пчели-майки и за пчелари проверители!

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2011
    Мнения
    14
    При нас е имало колеги с каравана от предния ден,и аз мислех че ще има пари и затова отидох следобяд но накрая като подпечатваха заявеното искане и приключваха деня се получи съобщението, че са изчерпани парите по някой мерки.

  6. #76
    Нормално, с таз годишното кредитиране има повече бенефициенти и възстановяването на ДДС-то вдига доста и още сутринта когато подавах, а бях от първите, се говореше че парите ще свършат бързо. А и средствата са за около 700-750 човека приблизително(по трите най-търсени мерки). В София беше доста спокойно на догодина сигурно едвали ще бъде така.
    www.izdeliadarvo.com Пчелни кошери и рамки!

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ей пропаднала работа с тая програма и с тоя фонд земеделие sadsmile;. Миналия понеделник отивам във фонда и понеже ще съм пълномощник на жена ми при подаването на документите взимам два комплекта да си ги попълним в къщи на спокойствие. Отивам вчера да подавам документите гледам стайте на фонда празни , оказва че междувременно фонда се е преместил на друг адрес, намирам го аз и вътре заварвам пълен хаос. Едни местят някакви бюра, други оправят едно ел. табло трети монтират климатици, а четвърти на коляно попълват документите по пчеларската програма :D . Стоя аз и се чудя какво да правя и по едно време идва една служителка и пита има ли някой с готови документи, викам "Аз". Почна тя да ми ги преглежда и се оказва че съм със стари заявления sadsmile; (на една от страниците било пропуснато да се сложи едно квадратче и едно Да и след това пуснали нови вече коригирани). Питам служителката как са ми останалите документи, тя ги прегледа и ми казва че другото ми е ОК. Взимам новите заявления и газ на село да ги попълни жена ми. Около 15 часа пак цъфвам във фонда,( положението се е по успокоило, останали са само майсторите с климатиците) обаче попадам на друг служител на фонда. Той започва да ми преглежда наново документите и оп пак фал next_mad; - не сме преснимали абсолютно всички страници на ветеринарния дневник (кориците и празните страници). Питам го защо сутринта колежката му не ми е казала че трябва да снимаме и тях, той само гърчи рамена и мрънка нещо под носа си и почва да ме успокоява че няма защо да бързаме, програмата току що е стартирала, ресурс има и когато ми е удобно след ден, два да заповядам пак.
    Прибирам се вкъщи оправяме всичко с жената обаче чета снощи тука че програмата спряла . Днес сутринта към девет часа намирам някакъв телефон на фонда във Видин и звъня да питам вярно ли е спряла програмата. Някаква служителка ми казва че няма такова нещо, но все пак да съм се обадил след половин час да провери. Обаждам се след половин час и се оказва че наистина приема е спрян, но служителката започва да ме успокоява че това е временно и щели пак да я пуснат да не се отчайвам и т.н.(демек не губи кураж до другия тираж) :D .
    Сега като се замисля май ще е по добре да инвестираме някой лев за шофьорски курс на жена ми или поне да си наемем детегледачка когато имаме работа с фонд земеделие???

    п.п. миналата година носих на жената в родилното някакви документи да ги подписва, че пак ги бяха объркали нещо :D

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    По програмата от Разплащателна казаха че все още приемат заявление за пчелни майки и анализ на мед .
    За кошери ,лекарства и отводки средствата са свършили

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Спира приемът на заявления по част от мерките на пчеларската програма
    От днес, 17 януари, 2012 г., поради изчерпване на определения бюджет, се преустановява приемът на заявления за подпомагане по следните мерки от „Национална програма по пчеларство за тригодишния период 2011-2013 година”:
    1. Мярка B: „Борба срещу вароатозата”, Сектор 2: „Разходи за закупуване на препарати в борбата срещу вароатозата”
    2. Мярка D: „Мерки за подкрепа на подновяване на пчелните кошери в общността”, Сектор 1: „Закупуване на нови кошери”
    3. Мярка D: „Мерки за подкрепа на подновяване на пчелните кошери в общността”, Сектор 2: „Разходи за поддържане или увеличаване броя на пчелните семейства (за пакети пчели и отводки)”.
    Приемът бе отворен на 16 януари с ресурс от почти 6 млн. лв. Поради засиления интерес, високия процент на субсидиране (между 80 и 100%) и достъпните условия на програмата, над 5.2 млн. лв. от предвидените средства бяха ангажирани в същия ден със заявените разходи по приетите над 900 заявления за подпомагане по изброените по-горе мерки и сектори от програмата.
    В областните дирекции на ДФЗ – РА продължава приемът за останалите мерки и сектори с разполагаем бюджет: по Мярка B: „Борба срещу вароатозата”, Сектор 1: „Разходи за осъществяване на ветеринарен контрол и оказване помощ от пчелари-проверители”; Мярка C: „Мерки за подкрепа на извършването на физико-химичен анализ на пчелния мед” и Мярка D, сектор 3: „Покупка и подмяна на пчелни майки”.



    17 януари 2012 г. ДФ „Земеделие”
    Разплащателна агенция

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Вижте и цените на лекарствата колко са нагоре. Това изберпва бюдежа много бързо и с по-малко хора.

 

 
Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •