Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 305
  1. #111
    Цитат Първоначално публикувано от sasha_lalova
    Чувствам се раздвоена от думите ти yuri.
    Първо щото ако видиш моите мнения са били винаги че програмата е помощ за нас дребните пчелари.
    Но от друга страна ние нищо не правим за да защитим сектора. Явно очакваме друг да се грижи за интересите ни.
    Саша, вероятно има и други като теб, и това е хубаво. Дано само не се разочаровате накрая. Мисля, че всеки, който следи форума, разбира за какво говоря. Аз не съм против да се подпомага пчеларството в Б-я, но не мисля, че това е точния начин. Както и да е, това е друга тема и то доста обширна.

    Има и много,които се отказват, но те не пишат. Просто във форума се изявяват само ентусиастите.
    За това може и да си прав, но дали основната причина е, че от пчеларство, не може да се печели или просто не е толкова лесно, колкото си мислят някой?

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Субсидиите и програмите създават условия за злоупотреба. И както се очертава пчеларството изведнъж се оказа апетитен отрасъл и почнаха да се създават едни огромни стопанства такива, дето и идея си нямам как ще се обслужват, дали въобще са с пчели или само празни кошери.

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Според мен тези пари, които ще дадете могат да отидат за семейства с кошерите. При 50 семейства това са средно 7500 вложение и ще има добив от мед още на първата година. Дори да купите 25 семейства и да направите по 1 отводка пак ще е по изгодно от колкото да се кандидатства.

  4. #114
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Според мен тези пари, които ще дадете могат да отидат за семейства с кошерите. При 50 семейства това са средно 7500 вложение и ще има добив от мед още на първата година. Дори да купите 25 семейства и да направите по 1 отводка пак ще е по изгодно от колкото да се кандидатства.
    Не мисля, че е така. Ако кандидатстваш за кошери реално ти се покриват 88 лв. За тези пари може да се намери добър кошер, т.е ти излиза без пари. Ако вземеш и отводки реално ти покриват 96 лв. За теб остават 24 лв. или за 50 отводки с кошерите ще дадеш 1200 лв.

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Захар, бензин, основи, боя, коване, обтелване, 1 година време, труд? За тези дават ли пари? Готовите семейства ще извадиш минимум 1 тон мед още на първата година като ще си спестиш тази една година мъки. Разберете че държавата подпомага, тази думичка не означава че подарява. Колкото дава толкова ще си вземе с времето, във данъци, осигуровки и други.

  6. #116
    Мисля че в този малък спор advanced е абсолютно прав. Парите дадени за гориво, основи, рамки, захар, препарати, боя и ред други неща ако се калкулират по някакъв начин ще се получи доста обемиста цифра. А държавата в данъци, осигуровки и разни такси ще си надвземе многократно всичко което е дала. В момента тази така наречена държава е зла мащеха за дребния производител решил да се бори и работи вместо да и виси на празната цица.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колеги, това което споменавате е прекия труд , който и без да участвате по тези помощни програми пак полагате . Ако ни го плащаше и труда държавата, всичко щеше да е прекрасно. Тогава щяхме да сме ДЪРЖАВНИ пчелари :D Помислете си.Аз лично не съм участвал за подпомагане , не съм се регистрирал като производител и не желая да " дърпам плувката " на държавата. Просто водата е мътна. С най - добри чувства това е Лично мнение

  8. #118
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2012
    Мнения
    19
    Искам да попитам тези които са кандидати по пчелрската програма тази година , подписахте ли договор с Фондът?

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2011
    Мнения
    14
    Аз още на съм подписал,чакам да се обадят да подпиша.

  10. #120
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2012
    Мнения
    19
    На мен също още не са се обаждали . В момента на кандидатстване ми казаха че се обадят до седмица и затова питам да знам какво става.

 

 
Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •