Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 305
  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Има нещо такова, но така е написано че може да се тълкува доста разтегливо, изрично питах във Фонда преди подписване на договора дали съм резерва, но те ми казаха че не съм и че такива са били всички договори???? Все пак ако има нещо такова, мисля че служителите не би трябвало да подвеждат хората, при положение че става въпрос за доста пари.

  2. #292
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от kroum
    Рискуваш ако не се откажат достатъчно бенефициенти, инвестицията да е изцяло за твоя сметка и стойността и да е доста над пазарната.
    Нали така или иначе трябва да купувам ,ако има субсидия има ако не майната му.На мен кошерите са ми нужни а не като някои. Обществена тайна е,че голяма част от хората който по няколко пъти се вреждат отпред в програмата вземат само фактурите и плащат данъка и понеже знаем ,че проверки на практика няма си усвояваме едни 15 бона и си купува джип но кошери си няма. За това проверките по пчелините трябва да са задължителни.

  3. #293
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    На който са му нужни с или без програма все ще си купи.Само че като питам дърводелеца/те каква е цената, ако искам фактура и ми се казва "програмната" цена.
    Към Цеко-виж т.I подточка 1.2 от Договора(не мога да я цитирам).Днес отказах моя заради тази клауза.
    Предпочитам да пия от извора.

  4. #294
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от kroum
    На който са му нужни с или без програма все ще си купи.Само че като питам дърводелеца/те каква е цената, ако искам фактура и ми се казва "програмната" цена.
    Към Цеко-виж т.I подточка 1.2 от Договора(не мога да я цитирам).Днес отказах моя заради тази клауза.
    Точно тази клауза в договора най много ме притесняваше, но от Фонда ме увериха че няма да има проблем, аз за по сигурно ползвах опцията за кредитирането, та ще видиме какво ще излезе Иначе разликата по програмата или на свободно май че е само в 20% процента ДДС (говоря за сериозните производители на кошери).

  5. #295
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Ако си кандидатствал за 50 кошера, 20% са си около 1000лв., а за мен това са доста пари.Аз където питах в моя район от около 90лв.без ф-ра-с ф-ра отидоха на 130лв.
    За клаузата: 700човека са сигурни(над чертата са)и запълват бюджета за кошери-играх си да броя от списъка.Колко от тях трябва да се откажат и/или частично да изпълнят инвестицията за да дойде твоят или моят ред(да останат средства)? Всеки може сам да си направи груба сметка.На практика математиката по казуса(вариациите) е по-сложна. Казаха ми, че 99% от колегите с клауза се отказват и така за подписалите с клауза се увеличава вероятността от финансиране.Казаха ми още, че миналата година всички с клауза са финансирани, но са били много по-малко от сега.Явно ДФЗ има цел да се преизпълни бюджета за да отчетат 100% усвояемост по програмата.
    Имам стари сандъци и "добра" смъртност-ще се справя тая година без програма(дядо ми все с програми е купувал на времето'wink.
    Цеко, ако си на зор за кошери, риска според мен е оправдан-мисли положително за да привлечеш късмета!'wink;'
    Предпочитам да пия от извора.

  6. #296
    А на мен ми казаха от фонда че миналата година не е имало такива договори /резерви/

  7. #297
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    С клауза или без, кошерите вече са поръчани и капарирани, даже съм сковал половината рамки за тях :D Миналата година не знам как е било (неможах да се класирам до никакви списъци), но после пак отчетоха че има 82% усвояемост, т.е. пак са останали доста пари не усвоени.

  8. #298
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    здр колеги ,искам да попитам ,мислиа да кандидаствам за пчели и кошери по 3 годишната програма.каквиса точните изискваниа?и ако те удобрът как става плаштането ,примерно на дърводелеца и на този който продава отводки?БЛАГОДАРИАВИ предварително

  9. #299
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Малко си закъснял. Приема на документи отдавна приключи, както и тригодишната програма. За новата-догодина, но парите за кошери са намалени три пъти и условията са много неблагоприятни -до 60% което никой не знае колко ще са. Нека да излезне новата програма официално и тогава ще може да получиш конкретни отговори.

  10. #300
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    А де минимис , ще има ли ?

 

 
Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •