Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 31 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 305
  1. #171
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Винаги съм го казвал, че не програмата, а алчността на хората е виновна за всичките простотии.
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Един ерудит винаги казва и то със ...сентенция. Твоята болка е Националната Програма по Пчеларство. Времето лекува и мислех, че ти е минало...Не се притеснявай - догодина пак ще има прием, но...гледай да се наредиш 3 дни преди денят "Х".
    Не се знае ... знае ли се ... чувам щели да намалят процентите.

  2. #172
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Един ерудит винаги казва и то със ...сентенция. Твоята болка е Националната Програма по Пчеларство. Времето лекува и мислех, че ти е минало...Не се притеснявай - догодина пак ще има прием, но...гледай да се наредиш 3 дни преди денят "Х".
    Сладурко, ти много отдавна не си излизал от дупката си. Просто да те информирам, че новите ми 50 кошера по програмата са готови и догодина ще бъдат заселени. А, и чакам да ми преведат парите за лекарствата. Така, че ако имаш нужда мога да ти обясня нещо по програмата.

    Без обиди... Ако имате да си казвате нещо минете на лични
    Модератор

  3. #173
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Интересно...При вас сигурно плащат по различните мерки ...поотделно?! :D
    Тук преведоха всичко накуп - още на 31-ви август!
    Ако пък имам нужда от допълнителни разяснения, не се съмнявай че ще те потърся. Знам, че си "играч" и си на "ти" с материята!

  4. #174
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Интересно...При вас сигурно плащат по различните мерки ...поотделно?! :D
    Тук преведоха всичко накуп - още на 31-ви август!
    Ако пък имам нужда от допълнителни разяснения, не се съмнявай че ще те потърся. Знам, че си "играч" и си на "ти" с материята!
    Различни договори ама не ми се обяснява сега, друг път ще те науча.

  5. #175
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Колеги от мое инфо с пчелари участвали по 3 годишната програма от последния прием един от тях ми се оплака че отводките ги е взел много късно около края на юли т.е когато пашата е приключила. Това означава че трябва здраво хранене. Моите отводки си ги купих в края на юни без програма и имах слънчогледова паша. До 10 юли някои от тях бяха ми изградили по две пити. Сега по данни от http://dfz.bg/bg/prescentar/novini/-...-usvoeni-2012/ се очаква новия прием да тръгне около средата на ноември, но е в сферата на очакванията. Предстои да се актуализират пределни цени бланки за прием и след това вече да се публикува официално стартиране на приема. Моята препоръка е обменяйте мнения с хора които са купували кошери отводки и майки по програмите и си преценявайте.

  6. #176
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2012
    Мнения
    19
    Имам въпрос към пчеларите които са кандидатсвали по програмата тази година . След проверката и получаване на констативен протокол ,после получавали ли сте решение или документ в който да пише каква субсидия ще бъде изплатена или е изплатена ако е след плащането ? При мен проверка беше на 28 септември . Получих протокола 4 дена след това ,написах възражение за пропусната констатация ,но вече е било късно защото са разгледали документите ми . В писмото към протокола пише че имам право на 14 дневен срок за възражение ,но не е спазен от тяхна страна. Сега искат да платя кошерите .

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Поискай това да ти го дадат писмено и Входирай заявлението си.А при отказ да го входират води си и двама свидетели и си запиши името на този който ти е отказал . Веднага ще променят положението, защото няма съд, който да присъди в тяхна полза.

  8. #178
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2012
    Мнения
    19
    Благодаря ти за съвета Бонев ,така ще направя . Но не ми е ясно все още има ли практика да се праща известие за сумата на субсидията и датата на самото решение. Благодаря ти още веднъж че отговори.

  9. #179
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Привет,
    Смятаме да канд-ваме по тази програма ако успеем да смогнем с рег-ята на пчелина. В края на месеца.

    Доколкото разбрах се отпускат средства за нови кошери (80%, на база 110лв/кошер), 80% за отводки/пчелни семейства и 90% за лекарства - така ли е?

    Явно си струва. Също и кредитиране - какво представлява то, за какво се отпуска кредит и каква е лихвата?

    За застраховането как стоят нещата? Може би по някоя мярка ще канд-ваме (121 или 141).
    Колко струва съставянето на един бизнес план?
    Поздрави

  10. #180
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Тук има всичката информация за "канд-ваме" която питаш
    http://www.dfz.bg/bg/selskostopanski...-2011---2013-/

 

 
Страница 18 от 31 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •