Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 70
  1. #51
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Аз ползвам http://pchelar.com/node/142 за мен са удобни и не жилят през тях.

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Отровата е полезна, ако след ужилване не ходиш до болницата за инжекции, иначе и аз работих с ръкавици за еднократна употреба, но последния път ме ужили през нея по пръста. Ще си поръчам тези които използва lubol, че гледам са за прецизна работа. Дано са по удобни наистина за работа.
    Юрий мислиш ли, че проблема с агресивноста на тези семейства идва от майките им?

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от bgludost
    Отровата е полезна, ако след ужилване не ходиш до болницата за инжекции, иначе и аз работих с ръкавици за еднократна употреба, но последния път ме ужили през нея по пръста. Ще си поръчам тези които използва lubol, че гледам са за прецизна работа. Дано са по удобни наистина за работа.
    Юрий мислиш ли, че проблема с агресивноста на тези семейства идва от майките им?
    Говоря по принцип, а когато става на въпрос за алергични пчелари, там си трябват не само дебели ръкавици, но и дебели дрехи, което вече променя начина на пчеларстване и намалява удоволствието от общуването с пчелите.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Жиленето е полезно главно за да научи пчеларя на УВАЖЕНИЕ към пчелите.Старите пчелари знаят ,че с годините работа и ужилванията намаляват.А намаляват основно защото хората се приспособяват към изискванията на пчелите.Ръкавиците отдалечават момента на разбирателство с пчелите.Лекарствата, ако не са жизнено необходими по-добре без тях.
    От дете съм доказано алергичен към полени, прах и др. от тоя сорт.След над 20 години "пчелотерапия" алергията се понася съвсем леко.
    А на агресивните пчели трябва да се сменят майките, особено ако са в населено място.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #55
    Цитат Първоначално публикувано от bgludost
    Юрий мислиш ли, че проблема с агресивноста на тези семейства идва от майките им?
    Може и да е от търтеите. Но смяната почти винаги решава този проблем.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Абсолютно подкрепям последното мнение на колегата Зуница. Даже бих го помолил да добави какви трябва да са движенията на пчеларя в някои случаи cool; .

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Абсолютно подкрепям последното мнение на колегата Зуница. Даже бих го помолил да добави какви трябва да са движенията на пчеларя в някои случаи cool; .
    Ами наборе,моите движения в събота бяха като по учебник,НО.........и бягах много бързо под душа.

    На кратко:Семейство в 12дб в роево настроение.Рапица-"благословена"от байер.И аз ще правя налитане на маточник(понеже акацията ще цъфне след 5-6дена).Ужас.....докато да изместя кошера-не успях и 5 метра и вече бях покрит със агресия...И понеже съм алергичен,след душа летях към бърза помощ с колата.

    Страх лозе пази-това е моят съвет.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Абе наборе, сопри се малце с тия сложни техники бе, остави си пчелите да отдъхнат. Айде мен не ме слушаш, ама поне виж горе думичката дето Зуница я е написал с големи букви. Сигур си ги докарал твоите до пръсване преди рапица, ми много ясно че ще искат да те изядат. Аз ако съм... На моите отдавна съм им обещал тържествено да не им давам зор /нали знаеш че си говоря с тях/, като има за тях - има и за мен. Ей ги и сега - слаби, слаби - колко да са слаби, почна да блести в магазините. И друго да ти се похваля, те ли ми свикнаха или аз им свикнах не знам, ама от две години нямам грам агресия покрай рапицата. Тая година веднъж съм слагал ръкавички, миналата събота вече бях по къс ръкав. Движения на комодски варан :D , едно ужилване и голям кеф.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    остави си пчелите да отдъхнат
    Точно това се получи-отдъхваха цял месец на плодник с два магазина и много работа.Въпреки това ме изпревариха с една седмица.През април не са получили нито една доза сироп,а март две по 700млл.

    След двадесетте ужилвания,които получих очаквах по-трудно да преодолея алергията,но дори не се подух и сърбежи нямаше само червени петна най вече около ужилванията.Обикновено 15-20минути след ужилване усещам сърбежи и се покривам с червени петна.Но този път повечето симптоми липсваха можеби защото първите инжекции(в болницата) получих точно 15-20минути след ужилванията.Обикновенно след ужилване използвам оцет-външно

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Блазя ви. При мен рапицата вече втора година я разорават. Иначе арендатора е много свестен човек и си върши работата по правилата и ни пази, защото самия той е гледал пчели и знае какви са му ползите от нас. Сега няма почти никакъв принос и съм принуден да подхранвам, защото пчелите ограничига снасянето на майките и развитието се забави.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •