Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 61 до 70 от общо 70
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2013
    Мнения
    5
    Здравейте,
    Нов съм тука ама май занапред често ще влизам в тоя форум. Имам един въпрос:
    Преди години бях в англия на студентска бригада, там в оранжериите с домати пускаха пчели за опрашване ама не нормални ами едни големи- тук май им казваме стършили. Ей това като те тресне направо ти прималява от болка- ама имаха един спрей хората, като напръскаш ужиленото място и след 2 минути все едно не е било. Та въпроса ми е дали някой знае за нещо подобно и как се казва. Мен иначе нищо ми няма като ме жилят ама много ме боли....даже не се подувам и никога не съм. Извинявайте ако тука не е мястото за въпроса ми.

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    Стършела е хищник,няма как да опрашва домат или което и да било цъвтящо растение!Може би пускат , някой вид земна пчела.

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2013
    Мнения
    5
    Възможно е но са големи колкото стършели и тумбести, нямат майка ами просто са в едни кашони и като измрат ги подменят, и лошо жилят.

  4. #64
    Това са бамбуси
    http://www.amiti.org/bombusi.html
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2013
    Мнения
    5
    Ей така изглеждат наистина.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Преди няколко дена, когато докарах отводки при прехвърлянето на първата направих нещо много глупаво, не се облякох преди да почна да работя.
    При отварянето, едната пита се оказа пропаднала и измачкала голяма част от пчелите в следствие на което бяха страшно раздразнени и ме ужилиха 3 на бедрата на краката.
    Обух си панталон и продължи работа, след като прехвърлих и другите отводки 3 броя извадих жилата, но усетих някакво подуване на устата и клепачите, което след 1 час изчезна.
    Дали според вас е алергична реакция?

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Без съмнение!
    Working....

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ще си взема противоалергични лекарства тогава, пък дано не се налага да ги пия.
    Отводките са невероятно кротки пчели, за сега продължавам по плана, от кратко ги гледамм но ми е толкова приятно за се занимавам с пчелите, че не знам как ще се откажа ако се налага.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера ме хапнаха поне 50 пчели при превозване на кошери и съм жив, надявам се да не е алергия. Ходих при лекар каза ми че може предния път да е засегнала някакъв линфен възел и от там да е проблема.

  10. #70
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас

 

 
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •