Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 70
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Лек за ужилване:
    Оцет на мястото външно и 50 грама ракийка за пчеларя вътрешно.
    Мезето е по избор.
    Изпробвано!
    Ето това вече е приказка

  2. #12
    Днес помагах на колега и сефте се мазах с оцет,иначе по принцип ползвам ръкавици на моя пчелин.
    Само една пчела ме ужили.
    Не се плаши от подуването,като привикне организма няма да се подуваш или ще се подуваш,ама малко.Не е лошо да те жилват от време на време,даже е добре.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Аз работя с едни ръкавици от плат и кожа, но днес ме ужили през нея, а вчера пробвах с тези които са гумени (хирургически), но мн лесно се късат и ме ужили и с тях. До вчера имах 3 кошера и от тях са ме жилили няколко пъти, но като сложа малко лед и не съм имал проблем с подуване. Вчера си купих още 3 кошера, но тези пчели са доста по нападателни и само да посегна да вадя пита и ми налитат по ръцете и се опитват да ме жилят. Вчера ме ужили една пчела от тях по пръста и ми се поду цялата ръка до китката, включително и другите пръсти. Днес сутринта ме ужили друга пчела по другата ръка и сега и тя се е подула цялата. Това сериозно ми вреди понеже не мога да работя, защото ръцете са ми са се подули и немога да си свия пръстите, а и ме болят и немога да вдигна нищо по сериозно . Дали може пчелите да са болни от нещо и заради това да се подувам от тях толкова много, а от другите да ми няма нищо? Благодаря на всички които са ми отговорили. Ще пробвам това с оцета другия път когато ме ужили, дано да има ефект.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Два пъти съм пробвал да се мажа с оцет преди отваряне, и двата пъти не само ме жилнаха, ами се и разлютиха. Оня ден ходих до Пчеларския център в Стара Загора и си купих ръкавици, стига ми толкова пчелна отрова за тази година!
    Георги Бодушки

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Може също да смачкаш и натъркаш ръцете с няколко търтея.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan
    Колега би ли се обосновал, за ефективността?
    Разбира се!За един ден с ръкавици ще прегледам 50 с-ва за роеви маточници примерно,а ти с голи ръчички ще прегледаш 20 и ще те боли,сърби и т.н.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  7. #17
    Е що позволяваш да имаш толкоз, роеви маточници?За ден 50 семейства, в роеви нагон?????Ебати мислех че това ти е бизнеса, а не хоби.А и мене ме не сърби, аз работя само с било и по татуировки при пчелите, кепиш?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Това с търтеите работи лятото.Есен след като ги изгонят от кошерите,пчелите не са толерантни към миризмата им.Ефекта е "чувствително" по-малък.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan
    Е що позволяваш да имаш толкоз, роеви маточници?За ден 50 семейства, в роеви нагон?????Ебати мислех че това ти е бизнеса, а не хоби.А и мене ме не сърби, аз работя само с било и по татуировки при пчелите, кепиш?
    Дори и първолака ще се сети,че това че се проверяват всички,не означава че всички са с маточници :D :D :D
    Ела ми на гости да те видя по татуировките на моя пчелин!Ще пийнем дори
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #20
    Еееее сега пък на твоя, ела ти при мен да те облещя на слънцето, по гащеризон и ръкавици.Кой както намери, за добре, така да работи.Има хора дето могат да понесат 50 ужилвания, и да им няма нищо, а има и такива дето от едно ужилване стават на бибе.

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •