Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 260
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Освен това се използват бургийки на ЛЕГА, дрелка на ЛЕГА, пирончета на ЛЕГА...

    ...всичко в моят дом ще е Хитачииии....
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #52
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    22
    "Хитачи" е много добра марка. Не съм чула обаче да правят центрофуги. Затова препоръчвам само климатиците им (11 години ги ползвам и още не им е правена профилактика - просто няма нужда).

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Ако са диагонални теловете няма свличане, бушене или късане...без значение от центрофугата.
    Ако са само вертикални или само хоризонтални се свличат или късат питите, защото посоката на инерцията е или перпендикулярна или успоредна на поставената тел.
    Аз лично съм си намерил най-добрия вариант за мене си 4Х2 ДБ, 2Х2 магазинна, 3Х2 ЛР.
    Основата я вкарвам между хоризонталните и вертикалните телове, влиза в канал на горната част на рамката и лепя с ток.

    ....абе в Лега не продават ли и готови сковани и зателени рамки wink;

  4. #54
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от dani.goranova
    За да не ви пука по какъв начин да обтелвате се снабдете с добри центрофуги. И тогава обтелвайте елементарно - 4 тела хоризонтално за ЛР и 5 за ДБ. Разбира се с хубава иноксова тел (на "Лега") и задължително мината със зеге(пак на "Лега").
    А как се познава добрата центрофуга? Нали меда излиза под действието на центробежната сила и същата тази сила се опитва да свлече питата или да скъса тела. Що мислиш, че центрофугата на Лега ша дърпа само меда, а не всичко на куп? По-скоро трябва да се науча да центрофугирам, щото явно понякога от бързане завъртам по-яко. Да не говорим, че за начинаещ като мен с мижави 15 кошера купуването на нова центрофуга си е голям масраф, особено пък Лега.

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    22
    Не знам в "Лега" дали продават готови сковани и зателени рамки. Знам обаче, че на много места продават и се възползвам от това - купувам си по 1 лв./бр. - рамка Хофман, скована и зателена с иноксова тел на "Лега". Така спестявам време и ...пари.

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Достатъчно е обтелената рамка да изглежда така: WW Вече над 10 години, не съм имал провиснала или скъсана от хордиална центруфуга, пита обтелена така.
    Мога ли да видя снимка на тази WW обтелвана рамка?

  7. #57
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз
    Мога ли да видя снимка на тази WW обтелвана рамка?

    Не съм пробвал с 2 W но с само с 1 W основата се подгъва при страничните рамки. Затова трябваше да слагам и един тел успоредно на страничните - нещо такова |V|. Отказах се по времето когато пробивах с шило. Бая зор с горната летва, а там са и повечето дупки.
    Сега се сещам че и в кирилицата има интересни букви за схема при обтелване. Едно Ж например или |Ж|
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Мисля, че изобщо не трябва да се мисли и коментира вариант без вертикални телове в края. Може би |/\/\/\| което е WW, но крайните чертички да са вертикални. Чудя се обаче дали |\/\/| е достатъчно или да заложа на по-сигурното |\/\/\/| с 8 тела. Но ще отнема повече време за направа. Иска ми се да си направя машинка за пробиване, приспособление за зателване и уред за монтиране на основите с ток. Но не искам после да установя, че не съм проучил добре и всичко трябва да се преправя!

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Имам такива ДБ рамки, сглобени и пробити, с 6 дупки. Имам голямо притеснение, как да сложа тел - вертикално както на снимката, или по друг начин? Посаветвайте как ще е по - добре.

  10. #60
    Понеже пишете за дупчене на рамки, аз използвам скоби, които се набиват при сковаването на рамката.

 

 
Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •